Podsumowanie sezonu 2019

Listopad dobiega końca a z nim okres odpoczynku, czyli roztrenowanie. UNTS w dniach 16-17.11.2019  zorganizował dla swoich członków wyjazdowe podsumowanie sezonu. Byliśmy w okolicach Kielc, ciesząc się znakomitą pogodą podczas biegów - w sobotę sztafetowego a w niedzielę dystansu klasycznego.

Gezno 2019

W tym roku GEZNO - górskie, ekstremalne zawody na orientacje zostały rozegrane w okolicach uzdrowiskowej miejscowości Rymanów Zdrój. W malowniczej scenerii jesiennej jak co roku zawodnicy pokonywali długie i trudne trasy o bardzo dużym przewyższeniu. Każdy kto zdecydował się na uczestnictwo miał okazję uczestniczyć w niecodziennej, wielogodzinnej przygodzie. Są to zawody w których biorą udział zespoły dwuosobowe – co odróżnia je od tradycyjnych zawodów BnO. Na wynik końcowy składają się wda etapy rozgrywane w sobotę i niedzielę. Łączny czas pokonania tras z obydwu dni i ilość, oraz waga poszczególnych punktów decyduje o wyłonieniu zwycięskiego zespołu. Zawody te zmuszają do wykazania się talentem nawigacyjnym, biegowym ale również są sprawdzianem z mistrzowskiego planowania. Pierwszy etap jest przygotowany w formie scorelaufu – dowolna kolejność zaliczania punktów kontrolnych i to właśnie wtedy umiejętność odpowiedniego zaplanowania trasy może zdecydować o zwycięstwie lub przegranej. Nasz klub miał wśród uczestników dużą reprezentację. Jak zawsze na podium nie zabrakło zawodników UNTS.

Rome Orienteering Meeting 2019

Miniony weekend grupa zawodników UNTS spędziła na zawodach Rome Orienteering Meeting 2019. Jest to impreza organizowana w Rzymie co roku na początku listopada. Zawodnicy naszego klubu startowali już na niej niejednokrotnie. Zawsze rywalizacja w pięknych zaułkach Rzymu kończy się dobrymi wynikami naszych zawodników, tak było i tym razem.

6 miejsce w sztafecie sprinterskiej na Pucharze Świata w Chinach!

Jesienne zawody to okres, w którym forma zawodnika budowana przed sezonem startowym i podczas jego trwania, walczy ze zmęczeniem narastającym z każdym startem. W trakcie kiedy niektórzy skłaniają się już raczej w kierunku roztrenowania i odpoczynku przed kolejnym sezonem, inni mają szczytowe osiągnięcia.
Zawodnicy naszego klubu uczestniczą w licznych zawodach z niezmienną zaciętością i zaangażowaniem charakterystycznym dla ludzi napędzanych pasją.

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza zakończyły Szybki Mózg 2019!

Finałowym biegiem na Stokłosach zakończyliśmy cykl Szybki Mózg 2019!

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Znalazła kura ziarno

Trafiło się ślepej kurze ziarno! - powiedział po wbiegnięciu na metę Artur Staszak komentując swój dzisiejszy występ podczas biegu sprinterskiego Klubowych Mistrzostw Polski. Jak się ostatecznie okazało, zajął on w ten sposób 3. miejsce w kategorii M40 odnosząc tym samym jeden z największych sukcesów w swojej krótkiej karierze.

Z biegu jestem zadowolony, choć nie ustrzegłem się dwóch błędów - jeden na około 30 sekund i drugi mniejszy błąd wariantowy. Fizycznie było nieźle, może również dzięki temu, że było nieco chłodniej. Ogólnie mówiąc, sprinty to mój konik, a szczególnie takie, gdzie trzeba pomyśleć i nie decyduje tylko fizolstwo, więc dzisiaj czułem się jak ryba w wodzie - skomentował Artur. Warto również dodać, że był to jego drugi medal w ten weekend, ponieważ już w piątek zajął 3. miejsce w biegu sztafetowym w drużynie z Grześkiem Biolikiem i Agnieszką Biolik.

Oprócz fantastycznych występów Artura i naszej sztafety, udało nam się zdobyć w sumie jeszcze 11 innych medali. W kategorii K10 Aleksandra Nitsch zajęła 2. miejsce podczas biegu klasycznego. Z kolei w M10 Emil Biolik zgarnął dwa medale - 3. miejsce na klasyku i 2. miejsce w sprincie. K12 to już popisy Ali Staszak, która uplasowała się również na 3. miejscu na klasyku i na 2. miejscu na sprincie. Michał Wołowczyk zgarnął również dwa medale (2. miejsce klasyk i 3. miejsce sprint), a Monika Gajda zajęła 3. miejsce podczas dzisiejszego sprintu tracąc do zwyciężczyni jedynie 9 sekund. Wśród weteranek tradycyjnie bardzo dobrze wypadła Mariola Wołowczyk zajmując dwukrotnie 1. miejsce w K45, natomiast dziś świetnie pobiegła Joanna Nitsch plasując się na 3. miejscu w K40.

strona zawodów
zdjęcia sztafety
zdjęcia klasyk
zdjęcia sprint

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE