Z mapą na Ursynowie - podsumowanie

Szybkomózgowe zmagania na Ursynowie już za nami. Teraz czeka nas krótka przerwa, a z kolejnym etapem powracamy tuż po wakacjach, czyli 11 września.

Z mapą na Ursynowie - zapraszamy!

4. etap Szybkiego Mózgu startuje w najbliższą środę na Ursynowie. Będzie to ostatni bieg z cyklu przed wakacyjną przerwą, więc tym bardziej warto wystartować!

World Orienteering Day za nami!

Ponad 250 zawodników wzięło wczoraj udział w 3. etapie Szybkiego Mózgu odbywającego się w ramach akcji Cała Polska biega z mapą oraz Światowego Dnia Orienteeringu (WOD).

Maj obfitujący w zawody

Na maj oraz weekend bezpośrednia go poprzedzający zaplanowano wiele zawodów w biegu i jeździe rowerowej na orientację. Imprezy różniły się rangą i terenami zmagań, jak i dystansami poszczególnych konkurencji. Rozegrano liczne zawody lokalne jak i Klubowe Mistrzostwa Polski w BnO i Mistrzostwa Polski w BnO. Zawodnicy UNTS jak zawsze z wieloma sukcesami uczestniczyli we wszystkich wymienionych imprezach. Zdobyliśmy liczne medale i zajęliśmy wysokie miejsca na wszystkich wymienionych zawodach!

Zapraszamy na Bulwary

3. etap Szybkiego Mózgu już 15 maja - biegamy na Bulwarach Wiślanych! Więcej szczegółów odnośnie biegu prezentujemy poniżej.

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Medale na MP

Minione w ostatni weekend jesienne wydanie Mistrzostw Polski i Pucharu Polski weteranów przyniosło nam dobre występy naszych zawodników. Zawody zostały rozegrane na odległym Podkarpaciu, gdzie wymagające tereny i trasy pozwoliły wyłonić najlepszych zawodników w biegu nocnym, klasycznym i w sztafecie 2-osobowej MIX.

Bieg nocny to przede wszystkim bardzo dobre występy naszych juniorów - 2. miejsce w M16 zajął Michał Wołowczyk, a 3. miejsce w M18 Krzysztof Wołowczyk, któremu zabrakło do złota niespełna minuty. Ze zwycięstwa mógł się natomiast cieszyć niezawodny Piotrek Parfianowicz, który nie dał szans rywalom z kategorii M20. Dobrze wypadła również Ania Górnicka-Antonowicz, która zajęła 4. miejsce w kobiecej kategorii seniorek, przegrywając medal o nieco ponad dwie minuty. Puchar Polski Weteranów w biegu nocnym na 1. miejscu w swojej kategorii zakończyły Ewa Wołek (K45) i Agnieszka Biolik (K35).

Sztafety MIX to z kolei popis naszych teamów w kategorii seniorów. Po bardzo zaciętej walce do ostatnich metrów, naszej sztafecie w składzie Monika Gajda i Piotrek Parfianowicz udało się wygrać z lokalnymi rywalami z OK! Sport i tym samym sięgnąć po złoty medal Mistrzostw Polski. 4. miejsce w tej rywalizacja zajęła nasza kolejna sztafeta, czyli Viola Piatrouskaya i Krzysiek Wołowczyk, a na 5. miejscu skończyli Ania Górnicka-Antonowicz i Maciek Grabowski. Bardzo dobry występ zaliczyli również nasi weterani w kategorii V70 (Agnieszka i Grzegorz Biolik), którzy zajęli 2. miejsce.

Bieg klasyczny to kolejne medale naszych - Ania Górnicka-Antonowicz zakończyła rywalizację na najniższym stopniu podium w kategorii seniorek. W kategorii M18 2. miejsce zajął Krzysiek Wołowczyk, natomiast na 3. miejscu w tej samej kategorii uplasował się Kamil Anc, który wreszcie pokazał, że jak chce, to potrafi zdobywać medale na Mistrzostwach Polski. W M20 tradycyjnie wygrał Piotrek Parfianowicz, a Michał Wołowczyk był 4. w M16. Puchar Polski Weteranów na dystansie klasycznym zakończył się dla naszych zawodniczek w K45 medalem złotym dla Ewy Wołek i srebrnym dla Joanny Parfianowicz.

Gratulujemy wszystkim naszych medalistom, a także tym, którym poszło nieco gorzej - kolejna szansa na medale Mistrzostw Polski już za 2 tygodnie (13 października) podczas biegu długodystansowego w Krakowie.

wyniki
zdjęcia
strona zawodów

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE