UNTS Cup 2024

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na UNTS Cup 2024 - 3 biegi w 2 dni w terenie tegorocznych MP w middlu i nocnym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

Leśny Mózg 2023

Zapraszamy na trzecią edycję naszego zimowego cyklu - Leśny Mózg 2023! Czeka na Was 5 etapów od listopada 2023 do marca 2024.

Zajęcia z orientacji sportowej - Wesoła!

Zapraszamy do zapisów na zajęcia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 w lasach na terenie Dzielnicy Wesoła w lipcu, sierpniu i wrześniu!

WOM 2023 sprint (Mistrzostwa Ursynowa) i klasyk - informacje i linki

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na Warszawską Olimpiadę Młodzieży 2023 - w biegu sprinterskim (Mistrzostwa Ursynowa w sprinterskim biegu na orientację) i biegu klasycznym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

Szybki Mózg 2023

Zapraszamy na Szybki Mózg 2023 - 11. edycję naszego kultowego cyklu, w ramach którego odbędzie się 5 biegów sprinterskich na terenie Warszawy.

1% na UNTS
Zdjęcia

Pole Mokotowskie zdobyte!

Inauguracja Szybkiego Mózgu za nami - biegaliśmy wczoraj bliżej centrum Warszawy niż zazwyczaj, przemierzając wzdłuż i wszerz wschodnią część Pola Mokotowskiego. Mimo sporego mrozu i zmiany terminu pierwszego etapu na starcie stanęło prawie 190 osób.

Otwarty i półotwarty teren zawodów pozwolił zawodnikom osiągać duże prędkości, więc budowniczy trasy (Jacek Morawski) starał się utrudnić im życie na różne sposoby. Stojaki (bez lampionów) poukrywane w gęstych żywopłotach, prawie zawsze niewidoczne od strony nabiegu skutecznie utrudniały wejście na punkt. Dodatkowo, punkty stojące na podobnych obiektach w bliskiej odległości od siebie spowodowały, że większa niż zazwyczaj liczba uczestników została nieklasyfikowana, z powodu niesprawdzenia kodu przed podbiciem. Mamy nadzieję, że zmotywuje Was to do zwracania uwagi na te niezwykle ważne aspekty techniczne w biegu sprinterskim ;)

Na najdłuższej i najliczniejszej trasie Profesjonalistów z przewagą 17 sekund zwyciężył będący w niesamowitej formie Krzysztof Wołowczyk (49:46 na 15km w ubiegłą niedzielę) przed swoim klubowym kolegą Piotrkiem Parfianowiczem (UNTS). 3 miejsce ze stratą 3:24 do zwycięzcy zajął Karol Galicz (BKS Wataha). Wśród Zuchwałych wygrał Stanisław Wołek (UNTS), 2. miejsce zajął Kacper Podworski (OSiR), a na ostatnim stopniu podium stanął Bartłomiej Maciejewski (BKS Wataha). Trasa Odważnych to zacięta rywalizacja dwóch klubowych koleżanek z UNTSu - Tosi Mianowskiej i Filomeny Chabiery (tylko 7'' straty). 3 miejsce w tej kategorii zajął Bartłomiej Tutka. Wśród Początkujących wygrała Gabriela Kisiel (UNTS), 2. miejsce zajęła Maria Łagowska (UNTS), a na 3. miejscu uplasował się Mateusz Maślanka (BKS Wataha).

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział - pełne wyniki, międzyczasy oraz całą resztę znajdziecie na podstronie cyklu. Kolejny etap za niecałe dwa miesiące - 13 marca, na który serdecznie Was już teraz zapraszamy!