UNTS Cup 2024

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na UNTS Cup 2024 - 3 biegi w 2 dni w terenie tegorocznych MP w middlu i nocnym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

Leśny Mózg 2023

Zapraszamy na trzecią edycję naszego zimowego cyklu - Leśny Mózg 2023! Czeka na Was 5 etapów od listopada 2023 do marca 2024.

Zajęcia z orientacji sportowej - Wesoła!

Zapraszamy do zapisów na zajęcia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 w lasach na terenie Dzielnicy Wesoła w lipcu, sierpniu i wrześniu!

WOM 2023 sprint (Mistrzostwa Ursynowa) i klasyk - informacje i linki

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na Warszawską Olimpiadę Młodzieży 2023 - w biegu sprinterskim (Mistrzostwa Ursynowa w sprinterskim biegu na orientację) i biegu klasycznym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

Szybki Mózg 2023

Zapraszamy na Szybki Mózg 2023 - 11. edycję naszego kultowego cyklu, w ramach którego odbędzie się 5 biegów sprinterskich na terenie Warszawy.

1% na UNTS
Zdjęcia

Szybki Mózg 2020 rozpoczęty!

Inauguracja Szybkiego Mózgu za nami - w ostatnią środę biegaliśmy w nietypowej jak na nasz cykl okolicy, bliżej centrum Warszawy niż zazwyczaj, przemierzając wzdłuż i wszerz osiedla Starej Ochoty. Mimo nieprzyjemnej deszczowej pogody, na starcie stanęło ponad 200 osób, co jest bardzo dobrym wynikiem jeśli chodzi o frekwencję na naszych zimowych etapach.

Teren, który wybieraliśmy dla Was już w październiku, okazał się ciekawy i wymagający. Osiedle o charakterze bardziej regularnym niż to co spotykamy zazwyczaj na Ursynowie skrywało w sobie wiele przejść wewnątrz budynków i elementów, których omijanie utrudniało wybór prawidłowego wariantu. Jak się jednak okazało po biegu, tym razem o dobrym wyniku decydowały głownie płynność i poprawna realizacja wybranego wariantu, a także umiejętność utrzymania podobnego tempa na całej trasie, a jak zadecydował budowniczy - trasy we wszystkich kategoriach były przedłużone w stosunku do typowych sprinterskich dystansów.

Na najdłuższej i najliczniejszej trasie Profesjonalistów z dużą przewagą zwyciężył będący w dobrej formie Piotrek Parfianowicz (49:42 na 15km w ubiegłą niedzielę) przed swoim klubowym kolegą Jankiem Bednarskim (UNTS). 3 miejsce ze stratą aż 4:15 do zwycięzcy zajął Tomasz Tkaczuk (UKS Azymut Pabianice). Wśród Zuchwałych podium zdominowali zawodnicy UNTS: wygrał Jan Antonowicz, 2. miejsce zajął Stanisław Wołek, a na ostatnim stopniu stanął Krzysztof Wójtowicz. Ich czasy na prawie 5km trasie zmieściły się między 23 a 24 minutami. Trasa Odważnych to zwycięstwo Adama Krochmala (UNTS) przed Urszulą Wasiewicz (Team 360) i Tosią Mianowską  (UNTS) - dziewczyny na mecie dzieliło zaledwie 12 sekund. Wśród Początkujących wygrał Piotr Wierzbicki, 2. miejsce zajął Józef Owsiak (BKS Wataha), a na 3. miejscu uplasowała się Laura Szymańska (UNTS).

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział - pełne wyniki, międzyczasy i mapy znajdziecie na podstronie cyklu. Ponadto, gorąco zachęcamy Was do zajrzenia na naszego Instagrama (instagram.com/unts_warszawa) gdzie w archiwum relacji znajdziecie interaktywną analizę wariantów z trasy profesjonalistów. Zaobserwujcie nas tam koniecznie, aby nie przegapić podobnych materiałów w przyszłości ;)

Kolejny etap za niecałe dwa miesiące - 11 marca, na który serdecznie Was już teraz zapraszamy!