Mistrzostwa Polski 2021 nocny i średni - zapraszamy na oficjalną stronę!

Zapraszamy na oficjalną stronę organizowanych przez nas MP: http://www.mp2021.pl/

Finał w Powsinie zwieńczył Szybki Mózg 2020!

Finałowym biegiem w Parku Kultury w Powsinie ("Ursynów Nocą") zakończyliśmy cykl Szybki Mózg 2020!

Ursynów Nocą (finał Szybkiego Mózgu) 13 grudnia w Powsinie!

Zaległy, finałowy etap Szybkiego Mózgu odbędzie się w niedzielę 13 grudnia o godzinie 11:00 w Parku Kultury w Powsinie. Prezentujemy najważniejsze szczegóły dotyczące biegu.

Szybki Mózg 2020 - klasyfikacja generalna

Mamy już ostateczne rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej Szybkiego Mózgu 2020! Zapraszamy do zapoznania się z kolejnością zawodników w kategoriach wiekowych.

Finał Szybkiego Mózgu przełożony

Informujemy, że w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną finałowy etap Szybkiego Mózgu, który miał odbyć się w najbliższą środę, 21 października zostaje przełożony w bliżej nieokreśloną przyszłość.

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Udany powrót Szybkiego Mózgu po wakacjach!

Prawie 200 uczestników stanęło wczoraj na starcie piątego etapu Szybkiego Mózgu. Nadejście jesieni i wcześniej zachodzące słońce spowodowały, że znów biegaliśmy z lampami. Poprosiliśmy budowniczego tras - Tadeusza "Gabarito" Piłkowskiego o krótki komentarz dotyczący terenu oraz tras: 

Wczorajszy etap to powrót do korzeni Szybkiego Mózgu - pierwszej (zerowej) edycji z 2010. Trasy prowadzące m. in. przez część parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego zwaną Frascati - zdaniem niektórych najpiękniejsze warszawskie tereny spacerowe. Teren parkowo-leśny - dość nietypowy, czy wręcz nieprzystający do wymogów współczesnej sprinterskiej orientacji, rzadko pozwalający na osiąganie przez zawodników maksymalnych prędkości. Kilkukrotny podbieg pod skarpę warszawską - przewyższenia dodatkowo obniżające średnią min/km. Koncepcje tras były ściśle związane z umiejscowienie centrum i startu/mety u podnóża Zamku Ujazdowskiego - wymusiło to dwukrotne przebiegnięcie kładką nad Myśliwiecką. Na budowę wpływ miał też brak możliwości postawienia punktów w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu budynków sejmowych. 

Trasa początkujących została zdominowana przez najmłodszych zawodników - zwyciężył Józef Owsiak (BKS Wataha Warszawa), druga była Róża Baranowska, a 3 miejsce przypadło Franciszkowi Rekowskiemu. Wśród odważnych z dwuminutową przewagą zwyciężyła Antonina Mianowska (UNTS), przed Tymoteuszem Pachuckim oraz Leonidasem Tufekcisem.  Na trasie zuchwałych najlepszy okazał się Stanisław Wołek (UNTS) wygrywając z klubowym kolegą Krzysztofem Wójtowiczem o zaledwie 10 sekund. Podium domknął Jerzy Wąsiewicz. Trasa profesjonalistów to zacięty pojedynek Piotra Parfianowicza i Janka Bednarskiego (obaj UNTS), z którego zwycięsko wyszedł wczoraj ten pierwszy z przewagą 11 sekund. Trzeci na mecie Wojciech Dudek stracił do zwyzięzcy prawie 2 minuty. Warte odnotowania są też dalsze miejsca - występujący już w weterańskiej kategorii M35 Dariusz Sokalski oraz Kamil Lesisz zakończyli rywalizację odpowiednio na 4. i 5. miejscu, a różnica między nimi na 4,5km trasie wyniosła niecałą minutę. Obaj panowie w ostatnim sezonie na najtrudniejszej trasie profesjonalistów zajmują coraz wyższe miejsca - gratulujemy progresu!

Komplet wyników, międzyczasy i mapy znajdziecie na podstronie cyklu. Na kolejny (zaległy z maja) 3. etap Szybkiego Mózgu zapraszamy już za niecałe 2 tygodnie - 7 października na Bulwarach Wiślanych.

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE