UNTS Cup 2024

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na UNTS Cup 2024 - 3 biegi w 2 dni w terenie tegorocznych MP w middlu i nocnym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

Leśny Mózg 2023

Zapraszamy na trzecią edycję naszego zimowego cyklu - Leśny Mózg 2023! Czeka na Was 5 etapów od listopada 2023 do marca 2024.

Zajęcia z orientacji sportowej - Wesoła!

Zapraszamy do zapisów na zajęcia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 w lasach na terenie Dzielnicy Wesoła w lipcu, sierpniu i wrześniu!

WOM 2023 sprint (Mistrzostwa Ursynowa) i klasyk - informacje i linki

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na Warszawską Olimpiadę Młodzieży 2023 - w biegu sprinterskim (Mistrzostwa Ursynowa w sprinterskim biegu na orientację) i biegu klasycznym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

Szybki Mózg 2023

Zapraszamy na Szybki Mózg 2023 - 11. edycję naszego kultowego cyklu, w ramach którego odbędzie się 5 biegów sprinterskich na terenie Warszawy.

1% na UNTS
Zdjęcia

Z mapą na Ursynowie - podsumowanie

Szybkomózgowe zmagania na Ursynowie już za nami. Teraz czeka nas krótka przerwa, a z kolejnym etapem powracamy tuż po wakacjach, czyli 11 września.

Ostatni etap Szybkiego Mózgu przed wakacyjną przerwą miał mocno sprinterski charakter - krótsze niż zazwyczaj trasy, duża liczba punktów kontrolnych, zmiany kierunku - z tym wszystkim musieli zmierzyć się zawodnicy, a wysoka temperatura nie ułatwiała im tego zadania. Budowniczy tras tym razem postawił na sprawdzenie umiejętności precyzyjnego i czujnego biegania w terenie z typowo Ursynowską zabudową - mniej było wariantowych przebiegów, ale trasy z pewnością nie okazały się nudne.

We wczorajszej rywalizacji na trasie Początkujących zwyciężył Piotr Wierzbicki, który o półtorej minuty pokonał Jankę Domżalską. Trzecie miejsce ze startą dwóch minut do zwycięzcy zajęła Małgorzata Wołek. Wśród Odważnych najlepszy okazał się Filip Pankiewicz (BKS Wataha), który ukończył bieg w czasie 12'41. Drugie miejsce zajął Jan Jach-Bartha z półminutową stratą, a na trzecim miejscu bieg ukończył Adam Krochmal. Trasa Zuchwałych to zacięta rywalizacja i minimalne zwycięstwo Janka Antonowicza (UNTS), który na metę przybył z czasem 18'07. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Maciejewski ze startą zaledwie 9 sekund, a na ostatnim stopniu podium zmagania ukończyła Julia Głowacz ze stratą 1'17 do zwycięzcy. Na najdłuższej trasie Profesjonalistów najszybszy okazał się niezawodny Piotr Parfianowicz (UNTS) z czasem 15'57. Drugie i trzecie miejsce ze stratą kolejno 54 sekund i 2'34'' do zwycięzcy zajęli Jan Bednarski i Piotr Sotniczuk - klubowi koledzy Piotrka, przygotowujący się do Akademickich Mistrzostw Europy, gdzie czekają ich aż 2 starty sprinterskie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w biegu - mamy nadzieję, że się podobało i mimo niesprzyjających warunków pogodowych wróciliście do domu pozytywnie naładowani energią. W zakładce Szybkiego Mózgu do Waszej dyspozycji są wyniki, międzyczasy i inne. Serdecznie dziękujemy za wsparcie Dzielnicy Ursynów oraz za gościnę Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 310. Na kolejny etap zapraszamy już teraz, natomiast wszystkie szczegóły dotyczące zawodów będziemy przedstawiać za kilka tygodni.