UNTS Cup 2024

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na UNTS Cup 2024 - 3 biegi w 2 dni w terenie tegorocznych MP w middlu i nocnym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

Leśny Mózg 2023

Zapraszamy na trzecią edycję naszego zimowego cyklu - Leśny Mózg 2023! Czeka na Was 5 etapów od listopada 2023 do marca 2024.

Zajęcia z orientacji sportowej - Wesoła!

Zapraszamy do zapisów na zajęcia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 w lasach na terenie Dzielnicy Wesoła w lipcu, sierpniu i wrześniu!

WOM 2023 sprint (Mistrzostwa Ursynowa) i klasyk - informacje i linki

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na Warszawską Olimpiadę Młodzieży 2023 - w biegu sprinterskim (Mistrzostwa Ursynowa w sprinterskim biegu na orientację) i biegu klasycznym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

Szybki Mózg 2023

Zapraszamy na Szybki Mózg 2023 - 11. edycję naszego kultowego cyklu, w ramach którego odbędzie się 5 biegów sprinterskich na terenie Warszawy.

1% na UNTS
Zdjęcia

Mistrzostwa Polski Sprint i Sztafety Sprinterskie

Na początku chcemy zaakcentować wspaniały sukces jaki odniósł zawodnik UNTS Warszawa na Mistrzostwach Europy w Radioorientacji Sportowej - Fryderyk Pryjma został Mistrzem Europy w (konkurencja foxoring)! Maria Deptulska zajęła wysokie szóste miejsce w kategorii K19.

To wyjaśnia dlaczego nie brali oni udziału w Mistrzostwach Polski w biegu na orientację na dystansie sprinterskim i sztafetach sprinterskich. Wspomniane zawody odbyły się 07.09. w Serocku – Sprint, a 08.09. Sztafety sprinterskie. Jak co roku i tym razem wielu zawodników w barwach UNTS znalazło się na podium. Piotr Parfianowicz zdobył najwyższe miejsce w najmocniejszej kategorii męskiej M21, zdobywając tym samym tegoroczny tytuł Mistrza Polski na tym dystansie!

Brązowe medale wywalczyli:

Lena Chabiera K16

Kacper Kuca M20

Krzysztof Wołowczyk M21

Zuzanna Kubicka w kategorii K21 z bardzo dobrym wynikiem, tuż za podium. Wielu innych młodych zawodników zajęło wysokie miejsca.

W kategoriach weteranów również spisaliśmy się na medal, a nawet na 8 medali.

Sprinterskie Sztafety odbyły się w trudnych warunkach atmosferycznych. Padający deszcz uczynił podłoże mokrym i bardzo śliskim. Trzeba było nie lada skupienia i wyjątkowych umiejętności, by podzielić swoją koncentrację w czasie tak szybkiego biegu pomiędzy mapę, a tak wymagający w tamtych warunkach teren. Nie obyło się bez upadków, tych bardziej spektakularnych, długich ślizgów tuż przed metą i tych niewidocznych dla publiczności.

W najsilniejszej kategorii S21 UNTS uplasował się na trzecim miejscu! Medal wywalczyli: Mariya Polishchuk, Krzysztof Wołowczyk, Piotr Parfianowicz, Zuzanna Kubicka.

Było też srebro dla weteranów, które wywalczyli Mariola Wołowczyk i Marek Wołowczyk.

Widać, że lato zostało należycie wykorzystane bo zawodnicy są w wyśmienitej formie.

Okres wakacyjny mija wszystkim bardzo szybko. To jednak nie znaczy, że nic ciekawego się wtedy nie dzieje, wręcz przeciwnie. O tym jakie wyjazdy, obozy, zawody odwiedzili nasi klubowicze w wakacje jeszcze napiszemy. Będziemy mieli okazję przenieść się w atmosferę ciepłych letnich dni, gdy za oknem wyraźnie już widać zbliżającą się jesień.

Już jutro spotykamy się na Szybkim Mózgu!