Gezno 2019

W tym roku GEZNO - górskie, ekstremalne zawody na orientacje zostały rozegrane w okolicach uzdrowiskowej miejscowości Rymanów Zdrój. W malowniczej scenerii jesiennej jak co roku zawodnicy pokonywali długie i trudne trasy o bardzo dużym przewyższeniu. Każdy kto zdecydował się na uczestnictwo miał okazję uczestniczyć w niecodziennej, wielogodzinnej przygodzie. Są to zawody w których biorą udział zespoły dwuosobowe – co odróżnia je od tradycyjnych zawodów BnO. Na wynik końcowy składają się wda etapy rozgrywane w sobotę i niedzielę. Łączny czas pokonania tras z obydwu dni i ilość, oraz waga poszczególnych punktów decyduje o wyłonieniu zwycięskiego zespołu. Zawody te zmuszają do wykazania się talentem nawigacyjnym, biegowym ale również są sprawdzianem z mistrzowskiego planowania. Pierwszy etap jest przygotowany w formie scorelaufu – dowolna kolejność zaliczania punktów kontrolnych i to właśnie wtedy umiejętność odpowiedniego zaplanowania trasy może zdecydować o zwycięstwie lub przegranej. Nasz klub miał wśród uczestników dużą reprezentację. Jak zawsze na podium nie zabrakło zawodników UNTS.

Rome Orienteering Meeting 2019

Miniony weekend grupa zawodników UNTS spędziła na zawodach Rome Orienteering Meeting 2019. Jest to impreza organizowana w Rzymie co roku na początku listopada. Zawodnicy naszego klubu startowali już na niej niejednokrotnie. Zawsze rywalizacja w pięknych zaułkach Rzymu kończy się dobrymi wynikami naszych zawodników, tak było i tym razem.

6 miejsce w sztafecie sprinterskiej na Pucharze Świata w Chinach!

Jesienne zawody to okres, w którym forma zawodnika budowana przed sezonem startowym i podczas jego trwania, walczy ze zmęczeniem narastającym z każdym startem. W trakcie kiedy niektórzy skłaniają się już raczej w kierunku roztrenowania i odpoczynku przed kolejnym sezonem, inni mają szczytowe osiągnięcia.
Zawodnicy naszego klubu uczestniczą w licznych zawodach z niezmienną zaciętością i zaangażowaniem charakterystycznym dla ludzi napędzanych pasją.

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza zakończyły Szybki Mózg 2019!

Finałowym biegiem na Stokłosach zakończyliśmy cykl Szybki Mózg 2019!

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza, czyli finał Szybkiego Mózgu

Prezentujemy wszystkie szczegóły finałowego etapu Szybkiego Mózgu 2019, który już w najbliższą środę, czyli 16 października. Zapraszamy do lektury!

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Ostatni dzwonek

Od dobrych kilku tygodni można zgłaszać się już na UNTS Cup, który odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie, czyli w weekend 18-19 października. Dlaczego warto wziąć udział w zawodach - kilka słów na ten temat znajdziecie poniżej.

Zakończenie sezonu
UNTS Cup tradycyjnie jest jedną z ostatnich dużych imprez w sezonie. Jest to doskonała okazja do rywalizacji nie tylko z najlepszymi zawodnikami na Mazowszu, ale i z całej Polski. Poziom sportowy imprezy jest zawsze wysoki, a końcówka sezonu pozwala potraktować je nieco ulgowo, co sprawia, że zawodnicy mają niezwykłą przyjemność z biegania na naszych zawodach.

Wszystko dla Was
Tak, jak podczas wszystkich zawodów organizowanych przez UNTS, staramy się w jak największym stopniu dogodzić naszym uczestnikom. Mamy tu na myśli nie tylko stronę sportową zawodów, która jest najważniejsza, ale również takie drobiazgi, jak smaczny poczęstunek na mecie, cenne nagrody dla najlepszych, czy wygodna baza zawodów.

Ciekawy program
W tym roku w sobotę odbędzie się bieg średniodystansowy, który zostanie rozegrany w Młodzieszynie, który w czerwcu gościł organizowane przez nas Mistrzostwa Polski w biegu na orientację. Będziemy biegać w dużej mierze w tym samym terenie, ale z zupełnie innej strony lasu, a trasy w jesiennej scenerii na pewno będą ciekawe. W niedzielę przenosimy się do samego serca Warszawy, czy w rejon ulicy Nowy Świat, gdzie będziemy rywalizować w biegu sprinterskim. Teren niezwykle skomplikowany i wymagający, więc przygotujcie się na prawdziwą miejską łamigłówkę.

Ważne terminy
Zgłaszać można się do najbliższej niedzieli 12 października, więc dużo czasu nie zostało - wszystkie szczegóły odnośnie zgłoszeń znajdziecie w odpowiedniej zakładce. Tradycyjnie można zapisywać się za pomocą naszej strony lub formularza na stronie PZOS. Warto podkreślić, że osoby, które nie posiadają licencji PZOS również mogą normalnie wziąć udział w zawodach, do czego serdecznie zachęcamy.

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE