Gezno 2019

W tym roku GEZNO - górskie, ekstremalne zawody na orientacje zostały rozegrane w okolicach uzdrowiskowej miejscowości Rymanów Zdrój. W malowniczej scenerii jesiennej jak co roku zawodnicy pokonywali długie i trudne trasy o bardzo dużym przewyższeniu. Każdy kto zdecydował się na uczestnictwo miał okazję uczestniczyć w niecodziennej, wielogodzinnej przygodzie. Są to zawody w których biorą udział zespoły dwuosobowe – co odróżnia je od tradycyjnych zawodów BnO. Na wynik końcowy składają się wda etapy rozgrywane w sobotę i niedzielę. Łączny czas pokonania tras z obydwu dni i ilość, oraz waga poszczególnych punktów decyduje o wyłonieniu zwycięskiego zespołu. Zawody te zmuszają do wykazania się talentem nawigacyjnym, biegowym ale również są sprawdzianem z mistrzowskiego planowania. Pierwszy etap jest przygotowany w formie scorelaufu – dowolna kolejność zaliczania punktów kontrolnych i to właśnie wtedy umiejętność odpowiedniego zaplanowania trasy może zdecydować o zwycięstwie lub przegranej. Nasz klub miał wśród uczestników dużą reprezentację. Jak zawsze na podium nie zabrakło zawodników UNTS.

Rome Orienteering Meeting 2019

Miniony weekend grupa zawodników UNTS spędziła na zawodach Rome Orienteering Meeting 2019. Jest to impreza organizowana w Rzymie co roku na początku listopada. Zawodnicy naszego klubu startowali już na niej niejednokrotnie. Zawsze rywalizacja w pięknych zaułkach Rzymu kończy się dobrymi wynikami naszych zawodników, tak było i tym razem.

6 miejsce w sztafecie sprinterskiej na Pucharze Świata w Chinach!

Jesienne zawody to okres, w którym forma zawodnika budowana przed sezonem startowym i podczas jego trwania, walczy ze zmęczeniem narastającym z każdym startem. W trakcie kiedy niektórzy skłaniają się już raczej w kierunku roztrenowania i odpoczynku przed kolejnym sezonem, inni mają szczytowe osiągnięcia.
Zawodnicy naszego klubu uczestniczą w licznych zawodach z niezmienną zaciętością i zaangażowaniem charakterystycznym dla ludzi napędzanych pasją.

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza zakończyły Szybki Mózg 2019!

Finałowym biegiem na Stokłosach zakończyliśmy cykl Szybki Mózg 2019!

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza, czyli finał Szybkiego Mózgu

Prezentujemy wszystkie szczegóły finałowego etapu Szybkiego Mózgu 2019, który już w najbliższą środę, czyli 16 października. Zapraszamy do lektury!

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Komunikat techniczny

Z nieskrywaną radością serwujemy Wam komunikat techniczny na UNTS Cup - znajdziecie tam wszystkie szczegóły dotyczące zawodów. Poniżej krótkie streszczenie tego, co najważniejsze. Zapraszamy!

Centrum Zawodów
W sobotę baza zawodów przy samej DK nr 50 w pobliżu Leśniczówki Młodzieszyn. Wygodny dojazd, bliski parking i krótkie dojście na start to największe zalety tej lokalizacji. W niedzielę natomiast będziemy gościć w XXXVII LO przy ul. Świętokrzyskiej 1. Zalecamy dojazd metrem lub autobusem, bo w Centrum różnie bywa z miejscami parkingowymi, choć te w niedzielę są darmowe.

Kategorie
Połączyliśmy niektóre kategorie, w których liczba osób zgłoszonych była zbyt mała. Dotyczy to zawodników i zawodniczek z KM20 oraz kategorii weterańskich. Ostatecznie będziemy rywalizować w kategoriach:
- kobiety: K10, K12, K14, K16, K18, K21, K35, K45, K55,
- mężczyźni: M10, M12, M14, M16, M18, M21, M35, M45, M55, M65, M80,
- popularyzacyjne: 10R, 10N (tylko bieg średniodystansowy), Początkujący, Zuchwali.

Długości tras
Znamy również już ostateczne długości tras na obydwa biegi. W sobotę dystanse zaczynają się na niecałych 2km dla najmłodszych, a kończą na 6km dla M21. W niedzielę z kolei najkrótsze trasy to 1.5km, a najdłuższe to prawie 5km.

Listy startowe
Zgłoszenia są już zamknięte, ale można będzie jeszcze dopisać się w Biurze Zawodów przed biegiem. Listy startowe z przydzielonymi czasami startu opublikujemy najpóźniej w czwartek wieczorem, o czym z pewnością poinformujemy.

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE