Gezno 2019

W tym roku GEZNO - górskie, ekstremalne zawody na orientacje zostały rozegrane w okolicach uzdrowiskowej miejscowości Rymanów Zdrój. W malowniczej scenerii jesiennej jak co roku zawodnicy pokonywali długie i trudne trasy o bardzo dużym przewyższeniu. Każdy kto zdecydował się na uczestnictwo miał okazję uczestniczyć w niecodziennej, wielogodzinnej przygodzie. Są to zawody w których biorą udział zespoły dwuosobowe – co odróżnia je od tradycyjnych zawodów BnO. Na wynik końcowy składają się wda etapy rozgrywane w sobotę i niedzielę. Łączny czas pokonania tras z obydwu dni i ilość, oraz waga poszczególnych punktów decyduje o wyłonieniu zwycięskiego zespołu. Zawody te zmuszają do wykazania się talentem nawigacyjnym, biegowym ale również są sprawdzianem z mistrzowskiego planowania. Pierwszy etap jest przygotowany w formie scorelaufu – dowolna kolejność zaliczania punktów kontrolnych i to właśnie wtedy umiejętność odpowiedniego zaplanowania trasy może zdecydować o zwycięstwie lub przegranej. Nasz klub miał wśród uczestników dużą reprezentację. Jak zawsze na podium nie zabrakło zawodników UNTS.

Rome Orienteering Meeting 2019

Miniony weekend grupa zawodników UNTS spędziła na zawodach Rome Orienteering Meeting 2019. Jest to impreza organizowana w Rzymie co roku na początku listopada. Zawodnicy naszego klubu startowali już na niej niejednokrotnie. Zawsze rywalizacja w pięknych zaułkach Rzymu kończy się dobrymi wynikami naszych zawodników, tak było i tym razem.

6 miejsce w sztafecie sprinterskiej na Pucharze Świata w Chinach!

Jesienne zawody to okres, w którym forma zawodnika budowana przed sezonem startowym i podczas jego trwania, walczy ze zmęczeniem narastającym z każdym startem. W trakcie kiedy niektórzy skłaniają się już raczej w kierunku roztrenowania i odpoczynku przed kolejnym sezonem, inni mają szczytowe osiągnięcia.
Zawodnicy naszego klubu uczestniczą w licznych zawodach z niezmienną zaciętością i zaangażowaniem charakterystycznym dla ludzi napędzanych pasją.

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza zakończyły Szybki Mózg 2019!

Finałowym biegiem na Stokłosach zakończyliśmy cykl Szybki Mózg 2019!

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza, czyli finał Szybkiego Mózgu

Prezentujemy wszystkie szczegóły finałowego etapu Szybkiego Mózgu 2019, który już w najbliższą środę, czyli 16 października. Zapraszamy do lektury!

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Park Skaryszewski zdobyty

2. etap Warszawa Nocą należy już do historii. Podczas zawodów, które po raz pierwszy odbyły się na terenie prawobrzeżnej Warszawy na linii startu stanęło ponad 180 osób. W najliczniejszej kategorii Zuchwałych, gdzie wystartowało równo 90 osób, po zaciętej walce na finiszu zwyciężył Krzysztof Urbaniak z KS Spójnia Warszawa, sekundę przed klubowym kolegą - Kasprem Zalewskim. W kategorii Profesjonalistów, na prawie 8-kilometrowej trasie wygrał Kuba Drągowski (OK! Sport Warszawa), który ukończył bieg z czasem nieco ponad 33 minuty. Wśród Początkujących wygrał Sławomir Niedziela z LUKKS Bałtów. Warto wspomnieć, że rywalizacja na tej trasie była wyjątkowo zacięta, ponieważ 5. zawodnik na mecie stracił do zwycięzcy jedynie 6 sekund. U Dzieci najlepszy okazał się Jan Antonowicz z UNTS Warszawa.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 60 dziękujemy za miłe przyjęcie, Kupcowi za wyśmienity poczęstunek na mecie, a Ratuszowi za finansowe wsparcie naszej imprezy. Na podstronie zawodów możecie już oglądać oficjalne wyniki, międzyczasy, ich analizę, mapy oraz pierwsze zdjęcia z zawodów. Kolejny etap już po Nowym Roku, bo 15 stycznia - już teraz zapraszamy!

Komentarze

 • korekta wyników

  Będzie korekta wyników drugiego etapu Warszawa Nocą - są słowa skruchy i relacje świadków. Także analiza międzyczasów wskazuje na przekraczanie symbolu "nie do przejścia"

  Joanna Parfianowicz 2013-12-13 20:36
 • Rurociąg

  Zgadzam się że ten przebieg mógł wypaczyć wyniki. Ja biegałem czysto obiegając - 56 sekund. Dla porównania - Kuba 24", Ania 26", Fryderyk 32" - wszystkie czasy nierealne do osiągnięcia bez przejścia symbolu nie do przejścia. Z drugiej strony - dość ciemny wydruk mapy zasugerował mi że wszędzie jest zielone nie do przejścia, i na początku myślałem że sam również przechodziłem w innych miejscach tam gdzie nie powinienem

  Karol 2013-12-12 22:51
 • Przepiękny 2 etap

  Domagam się podjęcia zdecydowanych działań wobec osób "rurociągowych" - przebieg ze 114 na 122 miał co najmniej 180m w tym kawałek przez krzaki, więc czasy rzędu 47-50 sekund (nie mówiąc o 24 :) nie są możliwe do osiągnięcia bez przekroczenia symbolu "nie do przejścia".

  Tadziu32167 2013-12-12 12:15
PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE