Gezno 2019

W tym roku GEZNO - górskie, ekstremalne zawody na orientacje zostały rozegrane w okolicach uzdrowiskowej miejscowości Rymanów Zdrój. W malowniczej scenerii jesiennej jak co roku zawodnicy pokonywali długie i trudne trasy o bardzo dużym przewyższeniu. Każdy kto zdecydował się na uczestnictwo miał okazję uczestniczyć w niecodziennej, wielogodzinnej przygodzie. Są to zawody w których biorą udział zespoły dwuosobowe – co odróżnia je od tradycyjnych zawodów BnO. Na wynik końcowy składają się wda etapy rozgrywane w sobotę i niedzielę. Łączny czas pokonania tras z obydwu dni i ilość, oraz waga poszczególnych punktów decyduje o wyłonieniu zwycięskiego zespołu. Zawody te zmuszają do wykazania się talentem nawigacyjnym, biegowym ale również są sprawdzianem z mistrzowskiego planowania. Pierwszy etap jest przygotowany w formie scorelaufu – dowolna kolejność zaliczania punktów kontrolnych i to właśnie wtedy umiejętność odpowiedniego zaplanowania trasy może zdecydować o zwycięstwie lub przegranej. Nasz klub miał wśród uczestników dużą reprezentację. Jak zawsze na podium nie zabrakło zawodników UNTS.

Rome Orienteering Meeting 2019

Miniony weekend grupa zawodników UNTS spędziła na zawodach Rome Orienteering Meeting 2019. Jest to impreza organizowana w Rzymie co roku na początku listopada. Zawodnicy naszego klubu startowali już na niej niejednokrotnie. Zawsze rywalizacja w pięknych zaułkach Rzymu kończy się dobrymi wynikami naszych zawodników, tak było i tym razem.

6 miejsce w sztafecie sprinterskiej na Pucharze Świata w Chinach!

Jesienne zawody to okres, w którym forma zawodnika budowana przed sezonem startowym i podczas jego trwania, walczy ze zmęczeniem narastającym z każdym startem. W trakcie kiedy niektórzy skłaniają się już raczej w kierunku roztrenowania i odpoczynku przed kolejnym sezonem, inni mają szczytowe osiągnięcia.
Zawodnicy naszego klubu uczestniczą w licznych zawodach z niezmienną zaciętością i zaangażowaniem charakterystycznym dla ludzi napędzanych pasją.

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza zakończyły Szybki Mózg 2019!

Finałowym biegiem na Stokłosach zakończyliśmy cykl Szybki Mózg 2019!

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza, czyli finał Szybkiego Mózgu

Prezentujemy wszystkie szczegóły finałowego etapu Szybkiego Mózgu 2019, który już w najbliższą środę, czyli 16 października. Zapraszamy do lektury!

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Marymont czy Słodowiec?

Warszawa Nocą powraca w Nowym Roku - z nieskrywaną przyjemnością zapraszamy na 3. etap, który odbędzie się już za tydzień. 15 stycznia biegamy na granicy dwóch dzielnic - Żoliborza i Bielan, gdzie nasze zawody zawitają po raz pierwszy. Najważniejsze szczegóły poniżej, a pełne informacje dostępne są w komunikacie technicznym.

Marymont czy Słodowiec?
Teren zawodów obejmuje obszar w rejonie skrzyżowania Trasy Armii Krajowej oraz ulicy Słowackiego pomiędzy stacjami Metro Marymont oraz Metro Słodowiec. Mimo, że nazwa etapu jednoznacznie sugeruje Marymont, to osobom, które nie chcą wiele chodzić sugerujemy przybycie na stację Słodowiec, ponieważ Centrum Zawodów zlokalizowane jest w jej pobliżu w Szkole Podstawowej nr 187.

Znów długo
Po raz kolejny w tej edycji Warszawa Nocą będziecie mieli do dyspozycji sporą mapę w formacie A3, co oznacza stosunkowo długie trasy. Dla Profesjonalistów przewidzieliśmy nieco ponad 6km, dla Zuchwałych 5km, natomiast Początkujący będą mieli do pokonania niecałe 2km, podobnie jak Dzieci. Teren jest bardzo zróżnicowany, więc mamy nadzieję, że wszystkim będzie się podobało.

Przebiegi obowiązkowe
Zawodnicy kategorii Profesjonaliści i Zuchwali podczas pokonywania trasy przebiegać będą kładkami dla pieszych przez skrzyżowanie Trasy Armii Krajowej oraz ul. Słowackiego. W związku ze skomplikowanym układem przejść w tym rejonie, przebiegi te będą oznaczone na mapie jako obowiązkowe (przerywana linia) i oznakowane w terenie wstążkami. Prosimy o stosowanie się do tych oznaczeń oraz zachowanie ostrożności w tych miejscach.

Start interwałowy
Przypominamy, że w przeciwieństwie do tego, z czym mieliście do czynienia w grudniu, tym razem będziecie startować interwałowo, czyli każdy osobno w określonym odstępie czasu. Ma to swoje ułatwienia i utrudnienia - ocenicie sami :-)

Zgłoszenia
Zapisywać się można tradycyjnie do najbliższej niedzieli do godziny 24:00. Na liście jest już ponad 100 osób, więc czas najwyższy dołączyć do tej grupy. Zapraszamy!

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE