Szybki Mózg - klasyfikacja generalna

Mamy już ostateczne rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej Szybkiego Mózgu 2019! Zapraszamy do zapoznania się z kolejnością zawodników w kategoriach wiekowych.

Stegny po raz kolejny nie zawiodły!

200 osób rywalizowało wczoraj w 5. etapie Szybkiego Mózgu rozgrywanym na osiedlu Stegny. 

Mistrzostwa Polski Sprint i Sztafety Sprinterskie

Na początku chcemy zaakcentować wspaniały sukces jaki odniósł zawodnik UNTS Warszawa na Mistrzostwach Europy w Radioorientacji Sportowej - Fryderyk Pryjma został Mistrzem Europy w (konkurencja foxoring)! Maria Deptulska zajęła wysokie szóste miejsce w kategorii K19.

Szybki Mózg  wraca po przerwie

Szybki Mózg wraca po wakacyjnej przerwie! 5. etap cyklu odbędzie się na Stegnach w okolicy ul Czarnomorskiej już w najbliższą środę.

Z mapą na Ursynowie - podsumowanie

Szybkomózgowe zmagania na Ursynowie już za nami. Teraz czeka nas krótka przerwa, a z kolejnym etapem powracamy tuż po wakacjach, czyli 11 września.

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Ursynów Nocą za nami!

Stało się - 2 etap Szybkiego Mózgu 2019 za nami! Silna grupa zawodników w liczbie ponad 220 osób wystartowała dziś na Ursynowie, gdzie wszyscy mieli przyjemność zmagać się ciekawymi i wymagającymi trasami.

Budowniczy tras postarał się, aby mimo startu masowego zawodnicy zmuszeni byli do samodzielnego i uważnego pokonywania tras. Odpowiednie ułożenie "motylków", punkty wymagające dokładnego doczytania opisów, czy wariantowe przebiegi skutecznie zajmowały zawodnikom myśli na relatywnie szybkich trasach.

Na trasie początkujących zwyciężył Piotr Wierzbicki, który drugiego na mecie Franciszka Kęske pokonał o 49 sekund. Na 3. miejscu bieg ukończyła Maria Łagowska ze startą jedynie 51 sekund do pierwszego Piotrka. Wśród odważnych najlepszy okazał się Adam Krochmal, który trasę o długości 3.2km pokonał w niespełna 23 minuty. 2. miejsce zajął Filip Pankiewicz, natomiast 3. była Urszula Wąsiewicz. Na trasie Zuchwałych najszybszy był Maksymilian Sobiepanek, który zwyciężył z czasem 24'01''. 2. miejsce po zaciętej walce ze strata jedynie 1 sekundy zajął Bartłomiej Maciejewski, natomiast 3. miejsce ze stratą 1'39'' przypadło Janowi Antonowiczowi.

Na najdłuższej trasie Profesjonalistów najszybszy czas osiągnął Krzysztof Wołowczyk, który dystans 6.3km pokonał w ciągu 25 minut i 3 sekund. Z racji tego, że startował on poza konkursem (jako autor mapy i budowniczy trasy) właściwe 1. miejsce przypadło Karolowi Galiczowi, który zakończył bieg ze startą 1'42'' do Krzysia. Na 2. miejscu uplasował się Ilya Marchuk ze startą 2'23'' do najszybszego, zaś trzeci był Piotr Parfianowicz z czasem 29'12''.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział - pełne wyniki, międzyczasy i mapy znajdziecie na podstronie cyklu. Kolejny etap w ramach którego będziemy obchodzili World Orienteering Day dopiero za dwa miesiące - 15 maja na Bulwarach Wiślanych. Już teraz serdecznie Was zapraszamy!