UNTS Cup 2024

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na UNTS Cup 2024 - 3 biegi w 2 dni w terenie tegorocznych MP w middlu i nocnym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

Leśny Mózg 2023

Zapraszamy na trzecią edycję naszego zimowego cyklu - Leśny Mózg 2023! Czeka na Was 5 etapów od listopada 2023 do marca 2024.

Zajęcia z orientacji sportowej - Wesoła!

Zapraszamy do zapisów na zajęcia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 w lasach na terenie Dzielnicy Wesoła w lipcu, sierpniu i wrześniu!

WOM 2023 sprint (Mistrzostwa Ursynowa) i klasyk - informacje i linki

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na Warszawską Olimpiadę Młodzieży 2023 - w biegu sprinterskim (Mistrzostwa Ursynowa w sprinterskim biegu na orientację) i biegu klasycznym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

Szybki Mózg 2023

Zapraszamy na Szybki Mózg 2023 - 11. edycję naszego kultowego cyklu, w ramach którego odbędzie się 5 biegów sprinterskich na terenie Warszawy.

1% na UNTS
Zdjęcia

Sprinterskie ściganie na Ursynowie

Szybkomózgowe zmagania na Ursynowie w ramach 4. etapu za nami. Dziękujemy Wam za przybycie i zachowywanie zasad bezpieczeństwa.

Założenia na ten etap zadanie były następujące - zaproponować uczestnikom znacznie bardziej sprinterskie trasy niż na poprzednich etapach, z wieloma zmianami kierunku i krótkimi przebiegami. Wariantowo teren nie pozwalał na większe dylematy niż "lewo - prawo", natomiast najlepsi okazywali się ci, którzy potrafili konsekwentnie i szybko podejmować te decyzje. Dodatkowo użycie bezdotykowego trybu podbijania punktów sprawiało, że w niektórych przypadkach o wyborze takiego wariantu mogła decydować chęć uniknięcia "nawrotki" po podbiciu punktu. Obszar zawodów znajdujący się niedaleko terenu na wrześniowy nocny sprint organizowany w ramach KMP miał tez przypomnieć uczestnikom specyfikę biegania po ursynowskich osiedlach, która wkrótce przyda im się na imprezie mistrzowskiej, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

We wczorajszej rywalizacji na trasie Początkujących zwyciężył Arkadiusz Gendek, który o pół minuty pokonał Różę Baranowską. Trzecie miejsce ze startą niecałej minuty do zwycięzcy zajęła Michalina Mielczarska. Wśród Odważnych najlepsza okazała się Antonina Mianowska (UNTS), która ukończyła bieg w rewelacyjnym czasie 11:53. Drugie miejsce zajął Leonidas Tufeciks ze stratą prawie dwóch minut, a na trzecim miejscu bieg ukończyła Paulina Dzwonkowska. Trasa Zuchwałych to dość pewne zwycięstwo Bartka Maciejewskiego (BKS Wataha), który trasę 3.0km pokonał w 13:44. Drugie miejsce zajął Krzysztof Wójtowicz ze startą 33 sekund, a na ostatnim stopniu podium zmagania ukończył Stanisław Wołek ze stratą 1'20'' do zwycięzcy. Warty zauważenia jest też bardzo dobry wynik reprezentującej UNTS Filomeny Chabiery, która w gronie dużo starszych przeciwników zajęła 8. miejsce open ze stratą zaledwie jednej sekundy do pierwszej kobiety na mecie. Na najdłuższej trasie Profesjonalistów najszybszy okazał się niezawodny Piotr Parfianowicz z czasem 14:18. Niedaleko za nim uplasowali się jego klubowi koledzy i trening partnerzy - Jan Bednarski (14:47) oraz Fryderyk Pryjma (15:03) - widać efekty wielu wspólnych treningów.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w biegu - mamy nadzieję, że się podobało i wróciliście do domu pozytywnie naładowani energią. W zakładce Szybkiego Mózgu do Waszej dyspozycji są wyniki, międzyczasy i mapy. Już wkrótce poinformujemy o terminie rozegrania zaległego 3. etapu SM na Bulwarach Wiślanych - będzie to zapewne początek lipca. Dodatkowo wkrótce czeka na Was prawdziwa petarda - Mistrzostwa Mazowsza w nocnym i sprinterskim biegu na orientację, które również mamy przyjemność dla Was organizować - to wszystko już w lipcu.