UNTS Cup 2024

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na UNTS Cup 2024 - 3 biegi w 2 dni w terenie tegorocznych MP w middlu i nocnym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

Leśny Mózg 2023

Zapraszamy na trzecią edycję naszego zimowego cyklu - Leśny Mózg 2023! Czeka na Was 5 etapów od listopada 2023 do marca 2024.

Zajęcia z orientacji sportowej - Wesoła!

Zapraszamy do zapisów na zajęcia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 w lasach na terenie Dzielnicy Wesoła w lipcu, sierpniu i wrześniu!

WOM 2023 sprint (Mistrzostwa Ursynowa) i klasyk - informacje i linki

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na Warszawską Olimpiadę Młodzieży 2023 - w biegu sprinterskim (Mistrzostwa Ursynowa w sprinterskim biegu na orientację) i biegu klasycznym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

Szybki Mózg 2023

Zapraszamy na Szybki Mózg 2023 - 11. edycję naszego kultowego cyklu, w ramach którego odbędzie się 5 biegów sprinterskich na terenie Warszawy.

1% na UNTS
Zdjęcia

Medale na MP

Minione w ostatni weekend jesienne wydanie Mistrzostw Polski i Pucharu Polski weteranów przyniosło nam dobre występy naszych zawodników. Zawody zostały rozegrane na odległym Podkarpaciu, gdzie wymagające tereny i trasy pozwoliły wyłonić najlepszych zawodników w biegu nocnym, klasycznym i w sztafecie 2-osobowej MIX.

Bieg nocny to przede wszystkim bardzo dobre występy naszych juniorów - 2. miejsce w M16 zajął Michał Wołowczyk, a 3. miejsce w M18 Krzysztof Wołowczyk, któremu zabrakło do złota niespełna minuty. Ze zwycięstwa mógł się natomiast cieszyć niezawodny Piotrek Parfianowicz, który nie dał szans rywalom z kategorii M20. Dobrze wypadła również Ania Górnicka-Antonowicz, która zajęła 4. miejsce w kobiecej kategorii seniorek, przegrywając medal o nieco ponad dwie minuty. Puchar Polski Weteranów w biegu nocnym na 1. miejscu w swojej kategorii zakończyły Ewa Wołek (K45) i Agnieszka Biolik (K35).

Sztafety MIX to z kolei popis naszych teamów w kategorii seniorów. Po bardzo zaciętej walce do ostatnich metrów, naszej sztafecie w składzie Monika Gajda i Piotrek Parfianowicz udało się wygrać z lokalnymi rywalami z OK! Sport i tym samym sięgnąć po złoty medal Mistrzostw Polski. 4. miejsce w tej rywalizacja zajęła nasza kolejna sztafeta, czyli Viola Piatrouskaya i Krzysiek Wołowczyk, a na 5. miejscu skończyli Ania Górnicka-Antonowicz i Maciek Grabowski. Bardzo dobry występ zaliczyli również nasi weterani w kategorii V70 (Agnieszka i Grzegorz Biolik), którzy zajęli 2. miejsce.

Bieg klasyczny to kolejne medale naszych - Ania Górnicka-Antonowicz zakończyła rywalizację na najniższym stopniu podium w kategorii seniorek. W kategorii M18 2. miejsce zajął Krzysiek Wołowczyk, natomiast na 3. miejscu w tej samej kategorii uplasował się Kamil Anc, który wreszcie pokazał, że jak chce, to potrafi zdobywać medale na Mistrzostwach Polski. W M20 tradycyjnie wygrał Piotrek Parfianowicz, a Michał Wołowczyk był 4. w M16. Puchar Polski Weteranów na dystansie klasycznym zakończył się dla naszych zawodniczek w K45 medalem złotym dla Ewy Wołek i srebrnym dla Joanny Parfianowicz.

Gratulujemy wszystkim naszych medalistom, a także tym, którym poszło nieco gorzej - kolejna szansa na medale Mistrzostw Polski już za 2 tygodnie (13 października) podczas biegu długodystansowego w Krakowie.