UNTS Cup 2024

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na UNTS Cup 2024 - 3 biegi w 2 dni w terenie tegorocznych MP w middlu i nocnym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

Leśny Mózg 2023

Zapraszamy na trzecią edycję naszego zimowego cyklu - Leśny Mózg 2023! Czeka na Was 5 etapów od listopada 2023 do marca 2024.

Zajęcia z orientacji sportowej - Wesoła!

Zapraszamy do zapisów na zajęcia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 w lasach na terenie Dzielnicy Wesoła w lipcu, sierpniu i wrześniu!

WOM 2023 sprint (Mistrzostwa Ursynowa) i klasyk - informacje i linki

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na Warszawską Olimpiadę Młodzieży 2023 - w biegu sprinterskim (Mistrzostwa Ursynowa w sprinterskim biegu na orientację) i biegu klasycznym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

Szybki Mózg 2023

Zapraszamy na Szybki Mózg 2023 - 11. edycję naszego kultowego cyklu, w ramach którego odbędzie się 5 biegów sprinterskich na terenie Warszawy.

1% na UNTS
Zdjęcia

2. etap za nami

Jesteśmy już po 2. etapie Szybkiego Mózgu, który został wczoraj rozegrany na Młynowie. Zapraszamy na krótką relację!

Tradycyjnie, jak co miesiąc, pewien fragment Warszawy wypełnił się ludźmi biegającymi z mapą - tym razem był to Młynów na warszawskiej Woli. Prawie 270 zawodników stanęło na starcie zawodów, który znajdował się na terenie Szkoły Podstawowej nr 63.

Na trasie Początkujących, podobnie jak podczas 1. etapu w okolicy Hal Mirowskich, zwyciężył Mariusz Siwiec, a 2. miejsce zajął Maciej Lubczyński. Tym razem jednak różnice czasowe pomiędzy pierwszymi zawodnikami były dużo mniejsze i dzieliło ich jedynie 12 sekund. 3. miejsce ze stratą ponad 2 minut zajęli ex aqueo Hubert Wieczorek i Oskar Drosik.

Zwycięzcą na trasie Odważnych został tym razem drugi zawodnik inauguracyjnego etapu, czyli Piotr Pruchyński, który wygrał z czasem 14'54. Na 2. miejscu uplasowała się Monika Borkowska ze stratą 1'26, która podczas 1. etapu zajęła miejsce 5. Na ostatnim stopniu podium bieg zakończył Maciej Klepacki, który tym samym powtórzył swój sukces z pierwszego biegu.

Trasa Zuchwałych nadal przyciąga starych wyjadaczy, którzy jak widać na dobre się tu zadomowili i wracać do Profesjonalistów nie zamierzają, bo po co, skoro można tu wybiegać lepszy wynik. Tym razem wygrał Marek Jendrych z czasem 15'26 i 8-sekundową przewagą nad Karolem Galiczem - zwycięzcą 1. etapu. 3. miesce ze stratą 55 sekund zajął Kamil Lesisz.

Najbardziej zacięta rywalizacja miała jedna miejsce wśród Profesjonalistów, gdzie siedmiu najszybszych zawodników różniło na mecie jedynie 45 sekund. Zwycięzcą został Wojciech Dudek z czasem 18'25, który wyprzedził Krzysztofa Wołowczyka o 1 sekundę. 3. miejsce zajął Krzysztof Rzeńca ze stratą 13 sekund.

Kolejny etap już za miesiąc, czyli 22 czerwca na Ursynowie. Zapraszamy już teraz - zgłoszenia są otwarte!