Ursynów Nocą za nami!

Stało się - 2 etap Szybkiego Mózgu 2019 za nami! Silna grupa zawodników w liczbie ponad 220 osób wystartowała dziś na Ursynowie, gdzie wszyscy mieli przyjemność zmagać się ciekawymi i wymagającymi trasami.

Ursynów Nocą już za tydzień!

Drugi etap Szybkiego Mózgu, czyli Ursynów Nocą dokładnie za tydzień! Prezentujemy najważniejsze szczegóły dotyczące biegu.

Zgrupowanie w Hiszpanii

W zeszłym tygodniu zakończyło się drugie w tym roku zgrupowanie zagraniczne. Tym razem 9-osobowa grupa naszych zawodników trenowała i startowała w słonecznej Hiszpanii. Oprócz wielu godzin spędzonych na treningach w rożnych terenach, na uwagę zasługują wyniki w zawodach Trofeo Internacional de Orientación Murcia Costa Cálida:bardzo wysokie - 10. i 12. miejsca Krzysztofa w sprincie i middlu WRE, solidne i stabilne wyniki Fryderyka, a także dobre występy dziewczyn w kategoriach juniorskich. Mamy nadzieję, że nabyte doświadczenie zaprocentuje w nadchodzącym sezonie!

Ferie doskonale zagospodarowane.

W okresie ferii zimowych zawodnicy UNTS budowali formę na obozie w Jagniątkowie. Prócz urozmaiconych treningów fizycznych znalazł się czas również na budowanie motywacji na nadchodzący sezon i analizę poprzedniego.

Pole Mokotowskie zdobyte!

Szybki Mózg 2019 rozpoczęty! Prawie 190 osób stanęło na starcie 1 etapu, rozgrywanego w mroźny środowy wieczór.

Szybki Mózg
Zdjęcia
1% na UNTS

Muranów czeka!

Pierwszy etap Szybkiego Mózgu już za niecałe 2 tygodnie - biegamy dokładnie 9 kwietnia na warszawskim Muranowie, gdzie nasze zawody zawitają po raz pierwszy. Będzie się działo!

Teren
Muranów to niezwykły teren. Gęsta i nieregularna zabudowa z lat 50' powstała na zgliszczach warszawskiego getta w połączeniu z małymi oazami zieleni w postaci skwerków i podwórek kamienic potrafią zmylić drogę zwykłych przechodniów, a co dopiero biegaczy szukających pochowanych punktów. Dodatkowo liczne przejścia między budynkami, schodki i pokręcone uliczki - to wszystko czeka na Was na inauguracyjnym etapie Szybkiego Mózgu.

Warto zobaczyć
Bieg na orientację to również zwiedzanie - na Muranowie będziecie mieli okazję poznać kilka ciekawych miejsc takich jak zniszczony w czasie wojny, a później odbudowany Pałac Mostowskich, w którym swego czasu podobno koncertował Fryderyk Chopin. Warto również poznać słynną historię tzw. Kościoła Przesuwanego, który na początku lat 60' został przesunięty o 21 metrów wgłąb osiedla, aby umożliwić poszerzenie al. Solidarności.

Trasy
Tradycyjnie serwujemy Wam trasy w czterech wariantach, czyli coś dla Dzieci, Początkujących, Zuchwałych i Profesjonalistów, których długości będą w granicach 2-5km. Szczegółowe długości oraz dokładną lokalizację startu i mety podamy w przyszłym tygodniu w komunikacie technicznym.

Zapisy
Zgłoszenia są już otwarte w naszym systemie zgłoszeniowym, a na listach mamy zapisanych już kilkadziesiąt osób - zapisz się i Ty! Opłata za udział w jednym biegu do 15PLN/osobę przy zgłoszeniach przez internet oraz 20PLN/osobę przy zapisach na miejscu w dniu biegu. Przypominamy, że tylko przed 1. etapem istnieje również możliwość wykupienia promocyjnego wpisowego na wszystkie sześć etapów Szybkiego Mózgu za 75PLN/osobę, do czego mocno namawiamy!