Z mapą na Ursynowie - podsumowanie

Szybkomózgowe zmagania na Ursynowie już za nami. Teraz czeka nas krótka przerwa, a z kolejnym etapem powracamy tuż po wakacjach, czyli 11 września.

Z mapą na Ursynowie - zapraszamy!

4. etap Szybkiego Mózgu startuje w najbliższą środę na Ursynowie. Będzie to ostatni bieg z cyklu przed wakacyjną przerwą, więc tym bardziej warto wystartować!

World Orienteering Day za nami!

Ponad 250 zawodników wzięło wczoraj udział w 3. etapie Szybkiego Mózgu odbywającego się w ramach akcji Cała Polska biega z mapą oraz Światowego Dnia Orienteeringu (WOD).

Maj obfitujący w zawody

Na maj oraz weekend bezpośrednia go poprzedzający zaplanowano wiele zawodów w biegu i jeździe rowerowej na orientację. Imprezy różniły się rangą i terenami zmagań, jak i dystansami poszczególnych konkurencji. Rozegrano liczne zawody lokalne jak i Klubowe Mistrzostwa Polski w BnO i Mistrzostwa Polski w BnO. Zawodnicy UNTS jak zawsze z wieloma sukcesami uczestniczyli we wszystkich wymienionych imprezach. Zdobyliśmy liczne medale i zajęliśmy wysokie miejsca na wszystkich wymienionych zawodach!

Zapraszamy na Bulwary

3. etap Szybkiego Mózgu już 15 maja - biegamy na Bulwarach Wiślanych! Więcej szczegółów odnośnie biegu prezentujemy poniżej.

Szybki Mózg
Zdjęcia
1% na UNTS

Muranów czeka!

Pierwszy etap Szybkiego Mózgu już za niecałe 2 tygodnie - biegamy dokładnie 9 kwietnia na warszawskim Muranowie, gdzie nasze zawody zawitają po raz pierwszy. Będzie się działo!

Teren
Muranów to niezwykły teren. Gęsta i nieregularna zabudowa z lat 50' powstała na zgliszczach warszawskiego getta w połączeniu z małymi oazami zieleni w postaci skwerków i podwórek kamienic potrafią zmylić drogę zwykłych przechodniów, a co dopiero biegaczy szukających pochowanych punktów. Dodatkowo liczne przejścia między budynkami, schodki i pokręcone uliczki - to wszystko czeka na Was na inauguracyjnym etapie Szybkiego Mózgu.

Warto zobaczyć
Bieg na orientację to również zwiedzanie - na Muranowie będziecie mieli okazję poznać kilka ciekawych miejsc takich jak zniszczony w czasie wojny, a później odbudowany Pałac Mostowskich, w którym swego czasu podobno koncertował Fryderyk Chopin. Warto również poznać słynną historię tzw. Kościoła Przesuwanego, który na początku lat 60' został przesunięty o 21 metrów wgłąb osiedla, aby umożliwić poszerzenie al. Solidarności.

Trasy
Tradycyjnie serwujemy Wam trasy w czterech wariantach, czyli coś dla Dzieci, Początkujących, Zuchwałych i Profesjonalistów, których długości będą w granicach 2-5km. Szczegółowe długości oraz dokładną lokalizację startu i mety podamy w przyszłym tygodniu w komunikacie technicznym.

Zapisy
Zgłoszenia są już otwarte w naszym systemie zgłoszeniowym, a na listach mamy zapisanych już kilkadziesiąt osób - zapisz się i Ty! Opłata za udział w jednym biegu do 15PLN/osobę przy zgłoszeniach przez internet oraz 20PLN/osobę przy zapisach na miejscu w dniu biegu. Przypominamy, że tylko przed 1. etapem istnieje również możliwość wykupienia promocyjnego wpisowego na wszystkie sześć etapów Szybkiego Mózgu za 75PLN/osobę, do czego mocno namawiamy!