UNTS Cup 2024

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na UNTS Cup 2024 - 3 biegi w 2 dni w terenie tegorocznych MP w middlu i nocnym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

Leśny Mózg 2023

Zapraszamy na trzecią edycję naszego zimowego cyklu - Leśny Mózg 2023! Czeka na Was 5 etapów od listopada 2023 do marca 2024.

Zajęcia z orientacji sportowej - Wesoła!

Zapraszamy do zapisów na zajęcia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 w lasach na terenie Dzielnicy Wesoła w lipcu, sierpniu i wrześniu!

WOM 2023 sprint (Mistrzostwa Ursynowa) i klasyk - informacje i linki

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na Warszawską Olimpiadę Młodzieży 2023 - w biegu sprinterskim (Mistrzostwa Ursynowa w sprinterskim biegu na orientację) i biegu klasycznym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

Szybki Mózg 2023

Zapraszamy na Szybki Mózg 2023 - 11. edycję naszego kultowego cyklu, w ramach którego odbędzie się 5 biegów sprinterskich na terenie Warszawy.

Zdjęcia
1% na UNTS

3 etap Szybkiego Mózgu 2018 za nami!

Szybkomózgowe zmagania na Ursynowie można uznać za zaliczone. Teraz czeka nas krótka przerwa, a z kolejnym etapem powracamy tuż po wakacjach, czyli 19 września.

W dzisiejszej rywalizacji na trasie Początkujących zwyciężył Piotr Wierzbicki, który o całą minutę pokonał Tymona Korzętkowskiego. Trzecie miejsce ze startą 20 sekund do Tymona zajęła Katarzyna Hertel. Wśród Odważnych najlepszy okazał się Bartek Maciejewski (BKS Wataha), który ukończył bieg w rewelacyjnym czasie 10'00. Drugie miejsce zajął Jakub Bielski ze stratą prawie trzech minut, a na trzecim miejscu bieg ukończył Lech Baranowski. Trasa Zuchwałych to dość pewne zwycięstwo Tomka Chorosia (PUKS Młode Orły), który trasę 2.6km pokonał w 13'51. Drugie miejsce zajął Jerzy Urbaniak ze startą 51 sekund, a na ostatnim stopniu podium zmagania ukończyła Ilona Śliwczyńska ze stratą 1'36 do zwycięzcy. Na najdłuższej trasie Profesjonalistów najszybszy okazał się niezawodny Piotr Parfianowicz z czasem 16'08. Drugie miejsce ze stratą 2 minut zajął Jan Rutka, a tuż za nim zmagania ukończył kolejny klubowy kolega Piotrka - Janek Bednarski.

Fryderyk Marek Pryjma (UNTS) autor tras na dzisiejsze zawody tak skomentował swoje dzieło:

Na ten etap zadanie było następujące - wpuścić do parku i chociaż delikatnie wydłużyć trasę. Pobyt w parku starałem się urozmaicić wieloma, krótkimi przebiegami ze zmianą wegetacji oraz dłuższymi wariantowymi przebiegami wymagającymi ciut innych niż zazwyczaj pomysłów. Wisienką na torcie był budynek dwupoziomowy z ciekawym rozmieszczeniem schodów.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w biegu - mamy nadzieję, że się podobało i wróciliście do domu pozytywnie naładowani energią. W zakładce Szybkiego Mózgu do Waszej dyspozycji są wyniki, międzyczasy i inne. Serdecznie dziękujemy za wsparcie Dzielnicy Ursynów oraz za gościnę Dyrekcji CLVIII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi. Na kolejny etap zapraszamy już teraz, natomiast wszystkie szczegóły dotyczące zawodów będziemy przedstawiać za kilka tygodni.