UNTS Cup 2024

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na UNTS Cup 2024 - 3 biegi w 2 dni w terenie tegorocznych MP w middlu i nocnym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

Leśny Mózg 2023

Zapraszamy na trzecią edycję naszego zimowego cyklu - Leśny Mózg 2023! Czeka na Was 5 etapów od listopada 2023 do marca 2024.

Zajęcia z orientacji sportowej - Wesoła!

Zapraszamy do zapisów na zajęcia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 w lasach na terenie Dzielnicy Wesoła w lipcu, sierpniu i wrześniu!

WOM 2023 sprint (Mistrzostwa Ursynowa) i klasyk - informacje i linki

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na Warszawską Olimpiadę Młodzieży 2023 - w biegu sprinterskim (Mistrzostwa Ursynowa w sprinterskim biegu na orientację) i biegu klasycznym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

Szybki Mózg 2023

Zapraszamy na Szybki Mózg 2023 - 11. edycję naszego kultowego cyklu, w ramach którego odbędzie się 5 biegów sprinterskich na terenie Warszawy.

Zdjęcia
1% na UNTS

World Orienteering Day za nami!

Ponad 250 zawodników wzięło dziś udział w 3. etapie Szybkiego Mózgu odbywającego się w ramach akcji Cała Polska biega z mapą oraz Światowego Dnia Orienteeringu (WOD). Bieg rozegrany został w dużej mierze na Bulwarach Wiślanych, ale na najdłuższych trasach zawodnicy mieli także okazję mijać Pałac Prezydencki czy Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego. Wspaniała pogoda utwierdziła organizatorów w słuszności decyzji o przesunięci zawodów z poprzedniego - deszczowego tygodnia. Wymagający uczestnicy docenili kilka ciekawych wariantowych przebiegów, poukrywane punkty i odcinki pozwalające wykazać się dobrym przygotowaniem biegowym.

Na trasie Początkujących zwyciężył Antoni Wasilewski (OSiR Góra Kalwaria), a 2. miejsce zajął Józef Owsiak ze stratą 65 sekund. 3. miejsce ze stratą kolejnych 17 sekund zajął Robert Owsiak. Zwycięzcą na trasie Odważnych został tym razem Filip Pankiewicz (BKS Wataha), który wygrał z czasem 13'45 ale małą, bo tylko 13-sekundową przewagą. Na 2. miejscu uplasowała się Zofia Lagowska, a na ostatnim stopniu podium bieg zakończyła Antonina Mianowska. Trasa Zuchwałych to zwycięstwo Jana Antonowicza (UNTS Warszawa) z przewagą zaledwie 14 sekund nad Bartłomiejem Maciejewskim. 3. miejsce ze stratą około półtorej minuty do zwycięzcy zajął Bartosz Nowociński. Wśród profesjonalistów zwyciężył znany wielu osobom jako wybitny biegacz po schodach i długodystansowy Piotr Łobodziński (OK! Sport Warszawa) z czasem 22'17, który o prawie półtorej minuty wyprzedził Krzysztofa Wołowczyka. 3. miejsce zajął Jan Bednarski ze stratą 14 sekund do klubowego kolegi z drugiego miejsca.

Bardzo dziękujemy partnerom i sponsorom tego etapu - Polskiemu Związkowi Orientacji Sportowej oraz Ministerstwu Sportu i Turystyki.
Dostępne są już wyniki zawodów i międzyczasy. Zapraszamy do oglądania! A już za 3 tygodnie (12 czerwca) kolejny etap - tym razem wracamy na Ursynów. Serdecznie zapraszamy!