2. etap za nami!

Bieg na Kępie Gocławskiej przeszedł do historii nie tylko za sprawą wymagających tras, ale również za sprawą wielu przygód w trakcie ich pokonywania. Deszczowa pogoda z pewnością dostarczyła dodatkowych atrakcji wielu zawodnikom.

Zapraszamy na Kępę Gocławską

2. etap Warszawa Nocą zbliża się wielkimi krokami - biegamy w najbliższą środę 6 grudnia na Kępie Gocławskiej. Więcej szczegółów poniżej - zapraszamy do lektury!

Warszawa Nocą ruszyła!

1. etap Warszawa Nocą za nami. Tym razem biegaliśmy na Ursynowie, w okolicy Kopy Cwila.

Zapraszamy na 1. etap

Rozpoczynamy Warszawa Nocą 2017 - pierwszy etap już w najbliższą środę, czyli 22 listopada, a biegać będziemy na Ursynowie w okolicy Kopy Cwila. Poniżej kilka istotnych szczegółów dotyczących samych zawodów.

Warszawa Nocą 2017 - Startujemy!

7. edycja Warszawa Nocą startuje! Dziś oficjalnie przedstawiamy wszystkie szczegóły cyklu, w tym terminy, lokalizacje i inne nowości, które na Was czekają.

UNTS Cup 2013 za nami

Razem z drugim dniem zmagań UNTS Cup 2013 dobiegł końca. W sumie wystartowało prawie 300 osób, które rywalizowały w biegu sprinterskim w sobotę (Mistrzostwa Warszawy) oraz w biegu średniodystansowym w niedzielę. Zapraszamy na krótką relację z zawodów!

Bieg sprinterski został rozegrany na warszawskim Ursynowie na mapie Osiedle Jary. Ciekawie zlokalizowane Centrum Zawodów umożliwiało oglądanie z pobliskiej górki, na której usytuowany był punkt widokowy, zarówno startujących zawodników, jak i tych dobiegających do mety. GPS-tracking w kategorii M21 pozwalał śledzić trasę biegu ośmiu wybranych zawodników, co dodatkowo podniosło widowiskowość zawodów. Wśród seniorów po bardzo dobrym biegu zwyciężył Rafał Podzinski (UKS Orientuś Łódź), 2. miejsce zajął Mateusz Wensław (UKS Azymut 45 Gdynia) ze startą 36 sekund, natomiast na ostatnim stopniu podium uplasował się Wojciech Dwojak (WKS Śląsk Wrocław) ze startą 45 sekund do lidera. U kobiet zwyciężyła Paulina Faron (WKS Wawel Kraków) z czasem 17'50, 2. miejsce zajęła Mariya Polishchuk (WKS Śląsk Wrocław), natomiast 3. miejsce zajęła Anna Morawska (UKS Azymut 45 Gdynia). Tradycyjne nagrody w postaci Pucharów UNTS (dla zwycięzców najliczniej obsadzonych kategorii kobiecej i męskiej) zdobyli tego dnia Julia Mianowska (UNTS Warszawa) z K12 oraz Michał Pierzchała (również UNTS) z M12.

Na bieg średniodystansowy zawody przeniosły się dzisiaj do odległego o około 70km od Warszawy Młodzieszyna. Ten dziewiczy jak dotąd dla orientacji teren zaskoczył niektórych zawodników swoją różnorodnością. Centrum Zawodów na polu kukurydzy w żaden sposób nie wypaczyło komfortu zawodników, a wręcz umożliwiło lepszy wgląd na dobieg do ostatniego punktu większości biegających. Wygrali najlepsi, ale nie zawsze Ci sami, którzy dzień wcześniej, częściowo z uwagi na fakt, że na zawody dotarła silna ekipa z Łodzi. W najbardziej prestiżowych kategoriach (K21 i M21) zwyciężyli goście z Wrocławia - Mariya Polishchuk i Wojciech Dwojak, który pokazał kolegom jak powinno się biegać - zwyciężył z przewagą prawie dwóch minut! 2. miejsce zajęli Anna Morawska oraz Rafał Podziński, natomiast na ostatnim stopniu podium stanęli Agata Stankiewicz oraz Piotrek Parfianowicz.

Pełne wyniki z zawodów są już dostępne na odpowiedniej stronie. Podobnie rzecz ma się z międzyczasami oraz mapami z obydwu biegów. Pojawiają się pierwsze zdjęcia, które sukcesywnie będziemy publikować - zapraszamy do oglądania. Zachęcamy również do oglądania powtórek ze śledzenia zawodników kategorii M21 za pomocą GPS - fajnie jest zobaczyć, gdzie panowie błądzili i gdzie decydowały się losy walki o medale. Dostępna jest również aplikacja RouteGadget, w której można wykreślać swoje przebiegi z obydwu dni biegania (dostępna tutaj).

Na sam koniec chcemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w zawodach, a także pogratulować osiągniętych rezultatów. Duże podziękowania z naszej strony należą się Dyrekcji SP nr 313 za udostępnienie nam Centrum Zawodów na sprint oraz firmie Kupiec za pyszne nagrody i poczęstunek na mecie, który uratował niejednego wygłodzonego biegacza. Nasze najbliższe zawody to Warszawa Nocą na Szczęśliwicach 20 listopada w środę - możecie się już zapisywać. Kolejny UNTS Cup już za rok - zapraszamy już teraz!

wyniki
mapy
GPS-tracking
zdjęcia

Komentarze

  • Kupiec

    Tak, był, ale tylko drugiego dnia.

    UNTS Warszawa 2013-11-12 18:30
  • Kupiec

    Był Kupiec na mecie? Ja dostałem tylko jabłko... :(

    me2 2013-10-21 20:50
PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE