Mistrzostwa Polski w biegu na orientację

22-23.09.2018 w Bystrzycy Górnej i Złotym Lesie odbyły się Mistrzostwa Polski w biegu na orientacje – dystans klasyczny i trzy-zmianowej sztafecie.

Teren był górzysty więc przewyższenia na trasach osiągały duże wartości, mimo to reprezentanci UNTS, na co dzień trenujący na Mazowszu osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Sztafeta trzy zmianowa przyniosła jak zwykle bardzo dużo emocji. Każdy przeżywał start własnej sztafety oraz innych sztafet UNTS, jednak najwięcej uwagi skupiła sztafeta męskiej elity. Na pierwszej zmianie naszego najmocniejszego składu pobiegł Bednarski Jan, to nie był zły bieg jednak strata do zwycięskiego zespołu wynosiła dwie i pół minuty. Na kolejną zmianę wyruszył Krzysztof Wołowczyk i nie spodziewanie pojawił się na mecie z czasem zbliżonym do zmiany pierwszej choć miał prawie kilometr dłuższą trasę. Kolejny zawodnik, na tej zmianie stracił do Krzysia ponad cztery minuty. Na trzeciej zmianie startował Piotr Parfianowicz i choć osiągnął bardzo dobry, trzeci na tej zmianie czas nie wystarczyło to na złoty medal. Bardzo cieszymy się za srebra seniorów, które jest wielkim sukcesem gdyż składy konkurencji były również bardo mocne.

Warto również wspomnieć o sztafecie K18, dziewczyny w składzie Deptulska Maria, Mianowska Julia, Głowacz Julia - wywalczyły brąz. Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasowały się nasze reprezentantki w K21: Żebrowska Barbara, Polishchuk Maria i Zuzanna Kubicka.

W K105 na czwartym miejscu skończyły rywalizację Parfianowicz Joanna, Mianowska Dorota i Wołek Ewa. W kategorii K16 na szósty miejscu znalazły się Nitsch Aleksandra, Gąsiennica-Samek Anna. Szóste miejsce w M18 zajęli Olszewski Bartłomiej, Michalak Kacper, Pierzchała Michał.

 

W Klasyku najlepsze wyniki osiągnęli:

2 miejsce K18 Głowacz Julia, 1 miejsce K40 Biolik Agnieszka, 2 miejsce K50 Ewa Wołek i w tej samej kategorii miejsce 3 Mariola Wołowczyk, M 16 - 6 miejsce Olszewski Bartłomiej, M20 - 2 miejsce Bednarsi Jan, M 21 - 3 miejsce Krzysztof Wołowczyk a 4 miejsce Piotr Parfianowicz

M 35 – 3 miejsce Grabowski Maciej.

Więcej informacji, wyniki, GPS tracking można znaleźć na stronie mp2018.pl/

 

 

 

 

Szybkie bieganie na Stegnach za nami!

4. etap Szybkiego Mózgu na osiedlu Stegny za nami - wystartowało w sumie ponad 250 zawodników, którzy pokonali 750km tras i potwierdzili punkty 4500 razy.
 

Szybki Mózg wraca po przerwie

Szybki Mózg wraca po wakacyjnej przerwie! 4. etap cyklu odbędzie się na Stegnach już w najbliższą środę.

KMP Podkarpacie 2018

W dniach 7-9.09 2018 roku odbyła się jesienna runda Klubowych Mistrzostw Polski. Zawody rozegrane zostały na  Podkarpaciu.

Mistrzostwa Świata w Radioorientacji

Nasza klubowiczka zdobyła brązowy medal na zawodach The 19th World ARDF Championships
Sokcho, Korea, Sept 02-08, 2018.

UNTS Cup 2013 za nami

Razem z drugim dniem zmagań UNTS Cup 2013 dobiegł końca. W sumie wystartowało prawie 300 osób, które rywalizowały w biegu sprinterskim w sobotę (Mistrzostwa Warszawy) oraz w biegu średniodystansowym w niedzielę. Zapraszamy na krótką relację z zawodów!

Bieg sprinterski został rozegrany na warszawskim Ursynowie na mapie Osiedle Jary. Ciekawie zlokalizowane Centrum Zawodów umożliwiało oglądanie z pobliskiej górki, na której usytuowany był punkt widokowy, zarówno startujących zawodników, jak i tych dobiegających do mety. GPS-tracking w kategorii M21 pozwalał śledzić trasę biegu ośmiu wybranych zawodników, co dodatkowo podniosło widowiskowość zawodów. Wśród seniorów po bardzo dobrym biegu zwyciężył Rafał Podzinski (UKS Orientuś Łódź), 2. miejsce zajął Mateusz Wensław (UKS Azymut 45 Gdynia) ze startą 36 sekund, natomiast na ostatnim stopniu podium uplasował się Wojciech Dwojak (WKS Śląsk Wrocław) ze startą 45 sekund do lidera. U kobiet zwyciężyła Paulina Faron (WKS Wawel Kraków) z czasem 17'50, 2. miejsce zajęła Mariya Polishchuk (WKS Śląsk Wrocław), natomiast 3. miejsce zajęła Anna Morawska (UKS Azymut 45 Gdynia). Tradycyjne nagrody w postaci Pucharów UNTS (dla zwycięzców najliczniej obsadzonych kategorii kobiecej i męskiej) zdobyli tego dnia Julia Mianowska (UNTS Warszawa) z K12 oraz Michał Pierzchała (również UNTS) z M12.

Na bieg średniodystansowy zawody przeniosły się dzisiaj do odległego o około 70km od Warszawy Młodzieszyna. Ten dziewiczy jak dotąd dla orientacji teren zaskoczył niektórych zawodników swoją różnorodnością. Centrum Zawodów na polu kukurydzy w żaden sposób nie wypaczyło komfortu zawodników, a wręcz umożliwiło lepszy wgląd na dobieg do ostatniego punktu większości biegających. Wygrali najlepsi, ale nie zawsze Ci sami, którzy dzień wcześniej, częściowo z uwagi na fakt, że na zawody dotarła silna ekipa z Łodzi. W najbardziej prestiżowych kategoriach (K21 i M21) zwyciężyli goście z Wrocławia - Mariya Polishchuk i Wojciech Dwojak, który pokazał kolegom jak powinno się biegać - zwyciężył z przewagą prawie dwóch minut! 2. miejsce zajęli Anna Morawska oraz Rafał Podziński, natomiast na ostatnim stopniu podium stanęli Agata Stankiewicz oraz Piotrek Parfianowicz.

Pełne wyniki z zawodów są już dostępne na odpowiedniej stronie. Podobnie rzecz ma się z międzyczasami oraz mapami z obydwu biegów. Pojawiają się pierwsze zdjęcia, które sukcesywnie będziemy publikować - zapraszamy do oglądania. Zachęcamy również do oglądania powtórek ze śledzenia zawodników kategorii M21 za pomocą GPS - fajnie jest zobaczyć, gdzie panowie błądzili i gdzie decydowały się losy walki o medale. Dostępna jest również aplikacja RouteGadget, w której można wykreślać swoje przebiegi z obydwu dni biegania (dostępna tutaj).

Na sam koniec chcemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w zawodach, a także pogratulować osiągniętych rezultatów. Duże podziękowania z naszej strony należą się Dyrekcji SP nr 313 za udostępnienie nam Centrum Zawodów na sprint oraz firmie Kupiec za pyszne nagrody i poczęstunek na mecie, który uratował niejednego wygłodzonego biegacza. Nasze najbliższe zawody to Warszawa Nocą na Szczęśliwicach 20 listopada w środę - możecie się już zapisywać. Kolejny UNTS Cup już za rok - zapraszamy już teraz!

wyniki
mapy
GPS-tracking
zdjęcia

Komentarze

 • Kupiec

  Tak, był, ale tylko drugiego dnia.

  UNTS Warszawa 2013-11-12 18:30
 • Kupiec

  Był Kupiec na mecie? Ja dostałem tylko jabłko... :(

  me2 2013-10-21 20:50
PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE