UNTS Cup 2024

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na UNTS Cup 2024 - 3 biegi w 2 dni w terenie tegorocznych MP w middlu i nocnym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

Leśny Mózg 2023

Zapraszamy na trzecią edycję naszego zimowego cyklu - Leśny Mózg 2023! Czeka na Was 5 etapów od listopada 2023 do marca 2024.

Zajęcia z orientacji sportowej - Wesoła!

Zapraszamy do zapisów na zajęcia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 w lasach na terenie Dzielnicy Wesoła w lipcu, sierpniu i wrześniu!

WOM 2023 sprint (Mistrzostwa Ursynowa) i klasyk - informacje i linki

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na Warszawską Olimpiadę Młodzieży 2023 - w biegu sprinterskim (Mistrzostwa Ursynowa w sprinterskim biegu na orientację) i biegu klasycznym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

Szybki Mózg 2023

Zapraszamy na Szybki Mózg 2023 - 11. edycję naszego kultowego cyklu, w ramach którego odbędzie się 5 biegów sprinterskich na terenie Warszawy.

1% na UNTS
Zdjęcia

Śnieżna Wielkanoc

Spora grupka naszych spędziła minione święta w iście wiosennym krajobrazie czeskiej miejscowości Zlate Hory. Czwartek i piątek upłynęły nam na treningach w okolicznych lasach, natomiast od soboty uczestniczyliśmy w trzydniowych zawodach Hana Orienteering Festival. O ile do soboty pogoda nam dopisywała, bo w lesie mieliśmy tylko resztki śniegu i niezłą pogodę, to niedziela i poniedziałek to, podobnie jak chyba w całej Polsce, permanentny opad śniegu. Sytuacja była na tyle poważna, że organizator zawodów zrezygnował z dzisiejszego wcześniej zaplanowanego biegu, ponieważ napadało około 30-40cm świeżego puchu. Zamiast biegu klasycznego rozegrano we wszystkich kategoriach bieg na dystansie krótszym ze startu wspólnego, który przybrał charakter regularnego biegu przełajowego.

Podczas całych zawodów doskonale spisała się Ania Górnicka-Antonowicz, która zajęła 1. miejsce w klasyfikacji generalnej (w tym 1. miejsce podczas E1). Dobrze wypadła również Monika Gajda, która podczas 2. etapu uplasowała się na 3. miejscu z kilkusekundową stratą do zwyciężczyni. Taką samą pozycję podczas 1. etapu zajęła w swojej kategorii Anna Dusza. W kategorii K35 z kolei doskonale pobiegła podczas ostatniego etapu Agnieszka Biolik, która zwyciężyła w biegu ze startu masowego. W kategorii K45 2. etap do udanych może zaliczyć Pani Prezes Joanna Parfianowicz, która zajęła bardzo dobre 3. miejsce.

Wśród najmłodszych panów bardzo ładnie biegał Emil Biolik, który zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. W kategorii H16 również 3. miejsce zajął Michał Wołowczyk, natomiast jego brat - Krzysiek zwyciężył w generalce w H18 (w tym 1. miejsce podczas E1 i E3). W jego ślady poszedł Piotrek Parfianowicz, który wygrał dwa pierwsze etapy i ostatecznie także całość zawodów. 2. dnia nieźle wypadł Jacek Morawski ustępując klubowemu koledze jedynie 8 sekund. Wśród weteranów najlepiej wypadł Marek Wołowczyk zajmując 3. miejsce w kategorii H45.