World Orienteering Day za nami!

Ponad 250 zawodników wzięło wczoraj udział w 3. etapie Szybkiego Mózgu odbywającego się w ramach akcji Cała Polska biega z mapą oraz Światowego Dnia Orienteeringu (WOD).

Maj obfitujący w zawody

Na maj oraz weekend bezpośrednia go poprzedzający zaplanowano wiele zawodów w biegu i jeździe rowerowej na orientację. Imprezy różniły się rangą i terenami zmagań, jak i dystansami poszczególnych konkurencji. Rozegrano liczne zawody lokalne jak i Klubowe Mistrzostwa Polski w BnO i Mistrzostwa Polski w BnO. Zawodnicy UNTS jak zawsze z wieloma sukcesami uczestniczyli we wszystkich wymienionych imprezach. Zdobyliśmy liczne medale i zajęliśmy wysokie miejsca na wszystkich wymienionych zawodach!

Szybki Mózg i alfabet fonetyczny NATO

W ramach Światowego dnia Orienteeringu na Szybkim Mózgu będzie można spróbować swoich sił również w Orientacji Precyzyjnej. Zapraszamy osoby niepełnosprawne do kategorii Para i innych zawodników do kategorii Open.

Zapraszamy na Bulwary

3. etap Szybkiego Mózgu już 15 maja - biegamy na Bulwarach Wiślanych! Więcej szczegółów odnośnie biegu prezentujemy poniżej.

Początek sezonu biegowego, ruszamy pełną parą

Ostatni weekend marca upłynął pod znakiem Mistrzostw Polski w długodystansowym biegu na orientację. Są to najbardziej wymagające kondycyjnie Mistrzostwa Polski w roku. UNTS dobrze się zaprezentował na tej imprezie, jak zawsze nie zabrakło licznych medali. Na stronie zawodów można doczytać szczegółowe informacje i wyniki.

W pierwszy weekend kwietnia równierz nie próżnowaliśmy. Zuzanna Kubicka i Piotrek Parfianowicz biegali dziś 12,5 km po łąkach i lasach w pobliżu Krubina  na Wieliszewski Crossing. Gratulujemy dobrego biegania! Sukcesy są - Zuzanna 1 miejsce, Piotrek 2 miejsce.

Juniorzy pod opieką Rafała odwiedzili Czechy, gdzie uczestniczyli w  CEYOC. Czekamy na relację z tej wyprawy.
Spora grupka klubowiczów pobiegała trening techniczny na mapce Sterani - bardzo przyjemny, lekko pofałdowany teren, dużo PK, pozawijane traski, czyli fajna zabawa.

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Kolejne medale!

Z powodzeniem wystartowaliśmy w ostatni weekend w ostatnich tegorocznych biegach rangi Mistrzostw Polski, które podobnie jak w czerwcu zostały rozegrane w Warszawie. W sobotę rywalizowaliśmy w biegu nocnym, który odbył się w podwarszawskim Aleksandrowie, natomiast w niedzielę WAT Warszawa gościł zawodników z całej Polski na swoim poligonie, gdzie walczyliśmy podczas sztafet sprinterskich.

Wśród kobiet w biegu nocnym zwyciężyła Agnieszka Biolik w kategorii K35, Ania Staszak zajęła 3. miejsce w K40, a Ewa Wołek wygrała w kategorii K45. 2. miejsce w tej samej kategorii zajęła Mariola Wołowczyk. Wśród panów doskonale wypadł Janek Rutka, który zakończył bieg na 3. miejscu, natomiast Piotr Sotniczuk uplasował się tuż za Jankiem, na 4. miejscu. W M20 tym razem zwyciężył Krzysiek Wołowczyk, a 3. miejsce zajął Piotrek Parfianowicz. Dobre 4. miejsce w M21 zajął Jacek Morawski, a w M50 zwyciężył Marek Wołowczyk.

Sztafety sprinterskie to nasz ogromny sukces w najsilniejszej kategorii S21, gdzie dwie sztafety UNTS zajęły pozycje medalowe. Srebro wywalczyła drużyna w składzie Sanna Andelin, Maciej Grabowski, Jacek Morawski, Barbara Żebrowska, natomiast brąz przypadł sztafecie w składzie Jolanta Kołosińska, Krzysztof Wołowczyk, Piotr Parfianowicz, Anna Górnicka-Antonowicz. W weterańskiej kategorii S100 również wywaliczyliśmy dwa medale - złoty zdobyli Joanna Parfianowicz i Marek Wołowczyk, a srebrny Mariola Wołowczyk i Ludomir Parfianowicz.

Gratulujemy wszystkim doskonałych występów i mamy nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej!

wyniki bieg nocny
wyniki bieg sztafetowy
zdjęcia Mariola Wołowczyk
zdjęcia Ludomir Parfianowicz

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE