Z mapą na Ursynowie - podsumowanie

Szybkomózgowe zmagania na Ursynowie już za nami. Teraz czeka nas krótka przerwa, a z kolejnym etapem powracamy tuż po wakacjach, czyli 11 września.

Z mapą na Ursynowie - zapraszamy!

4. etap Szybkiego Mózgu startuje w najbliższą środę na Ursynowie. Będzie to ostatni bieg z cyklu przed wakacyjną przerwą, więc tym bardziej warto wystartować!

World Orienteering Day za nami!

Ponad 250 zawodników wzięło wczoraj udział w 3. etapie Szybkiego Mózgu odbywającego się w ramach akcji Cała Polska biega z mapą oraz Światowego Dnia Orienteeringu (WOD).

Maj obfitujący w zawody

Na maj oraz weekend bezpośrednia go poprzedzający zaplanowano wiele zawodów w biegu i jeździe rowerowej na orientację. Imprezy różniły się rangą i terenami zmagań, jak i dystansami poszczególnych konkurencji. Rozegrano liczne zawody lokalne jak i Klubowe Mistrzostwa Polski w BnO i Mistrzostwa Polski w BnO. Zawodnicy UNTS jak zawsze z wieloma sukcesami uczestniczyli we wszystkich wymienionych imprezach. Zdobyliśmy liczne medale i zajęliśmy wysokie miejsca na wszystkich wymienionych zawodach!

Zapraszamy na Bulwary

3. etap Szybkiego Mózgu już 15 maja - biegamy na Bulwarach Wiślanych! Więcej szczegółów odnośnie biegu prezentujemy poniżej.

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Ursynów Nocą za nami!

Stało się - 2 etap Szybkiego Mózgu 2019 za nami! Silna grupa zawodników w liczbie ponad 220 osób wystartowała dziś na Ursynowie, gdzie wszyscy mieli przyjemność zmagać się ciekawymi i wymagającymi trasami.

Budowniczy tras postarał się, aby mimo startu masowego zawodnicy zmuszeni byli do samodzielnego i uważnego pokonywania tras. Odpowiednie ułożenie "motylków", punkty wymagające dokładnego doczytania opisów, czy wariantowe przebiegi skutecznie zajmowały zawodnikom myśli na relatywnie szybkich trasach.

Na trasie początkujących zwyciężył Piotr Wierzbicki, który drugiego na mecie Franciszka Kęske pokonał o 49 sekund. Na 3. miejscu bieg ukończyła Maria Łagowska ze startą jedynie 51 sekund do pierwszego Piotrka. Wśród odważnych najlepszy okazał się Adam Krochmal, który trasę o długości 3.2km pokonał w niespełna 23 minuty. 2. miejsce zajął Filip Pankiewicz, natomiast 3. była Urszula Wąsiewicz. Na trasie Zuchwałych najszybszy był Maksymilian Sobiepanek, który zwyciężył z czasem 24'01''. 2. miejsce po zaciętej walce ze strata jedynie 1 sekundy zajął Bartłomiej Maciejewski, natomiast 3. miejsce ze stratą 1'39'' przypadło Janowi Antonowiczowi.

Na najdłuższej trasie Profesjonalistów najszybszy czas osiągnął Krzysztof Wołowczyk, który dystans 6.3km pokonał w ciągu 25 minut i 3 sekund. Z racji tego, że startował on poza konkursem (jako autor mapy i budowniczy trasy) właściwe 1. miejsce przypadło Karolowi Galiczowi, który zakończył bieg ze startą 1'42'' do Krzysia. Na 2. miejscu uplasował się Ilya Marchuk ze startą 2'23'' do najszybszego, zaś trzeci był Piotr Parfianowicz z czasem 29'12''.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział - pełne wyniki, międzyczasy i mapy znajdziecie na podstronie cyklu. Kolejny etap w ramach którego będziemy obchodzili World Orienteering Day dopiero za dwa miesiące - 15 maja na Bulwarach Wiślanych. Już teraz serdecznie Was zapraszamy!