Warszawa Nocą na Ujazdowie

Zapraszamy na kolejny etap naszego zimowego cyklu Warszawa Nocą - biegamy w środę, 14 lutego na Ujazdowie. Szczegóły poniżej:

Stegny zaliczone

3. etap Warszawa Nocą przeszedł do historii - tym razem biegaliśmy po południowej części mokotowskiego osiedla Stegny.

Osiedle Stegny czeka!

Warszawa Nocą rusza po Nowym Roku! Już za kilka dni będziecie mieli okazję pobiegać po .osiedlu Stegny Południe na Mokotowie.

2. etap za nami!

Bieg na Kępie Gocławskiej przeszedł do historii nie tylko za sprawą wymagających tras, ale również za sprawą wielu przygód w trakcie ich pokonywania. Deszczowa pogoda z pewnością dostarczyła dodatkowych atrakcji wielu zawodnikom.

Zapraszamy na Kępę Gocławską

2. etap Warszawa Nocą zbliża się wielkimi krokami - biegamy w najbliższą środę 6 grudnia na Kępie Gocławskiej. Więcej szczegółów poniżej - zapraszamy do lektury!

FAQ - Szybki Mózg

Co to jest Szybki Mózg?
Szybki Mózg to cykl pięciu miejskich biegów na orientację organizowanych od kwietnia do października. Zawody odbywają się w środy, a start każdego biegu rozpoczyna się o godzinie 19:00.

Jak wygląda bieg na orientację?
Każdy zawodnik otrzymuje na starcie mapę z zaznaczoną trasą, którą musi pokonać. Trasę wyznaczają punkty kontrolne, które należy "zaliczyć" w odpowiedniej kolejności określonej na mapie. Potwierdzenie obecności na poszczególnych punktach następuje za pomocą karty SI. Więcej o biegu na orientację i jego zasadach można poczytać tutaj.

Co to jest karta SI?
Kart SI (SPORTident) to elektroniczny chip, który służy do potwierdzania obecności zawodnika na punktach kontrolnych. Osoby, które chcą wziąć udział w Szybkim Mózgu, a nie posiadają karty SI, muszą ją wypożyczyć (konieczne jest zaznaczenie odpowiedniej opcji w formularzu zgłoszeniowym).

Ile to kosztuje?
Wpisowe dla zawodników, którzy zgłoszą się i wniosą opłatę w terminie to:
- 10PLN dla osób do 18. roku życia,
- 20PLN dla osób powyżej 18. roku życia.
Osoby, które nie zgłoszą się lub nie wniosą opłaty w terminie będą musiały zapłacić dokonać zgłoszenia w dniu zawodów i wtedy opłata wpisowego wzrasta o 5PLN. Dodatkowa opłata to wypożyczenie karty SPORTident dla osób, które jej nie posiadają. Jej wysokość to 5PLN za osobę.

W jaki sposób mogę się zgłosić na zawody?
Na zawody można się zgłaszać przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie zawodów. Termin zgłoszeń upływa w niedzielę poprzedzającą każdy etap o godzinie 24:00.

Czy mogę zgłosić się jeszcze po terminie zgłoszeń?
Tak, ale zgłoszenia po terminie zgłoszeń są przyjmowane jedynie w Biurze Zawodów w dniu biegu do godziny 18:45. Ograniczona jest również liczba dostępnych miejsc podczas zgłoszeń na miejscu do 10 osób na każdej trasie.

Czy mogę zgłosić swój udział, a opłatę za start uiścić w późniejszym terminie?
Nie, wszystkie osoby, które zgłoszą się na zawody, a nie uiszczą opłaty w terminie zostaną usunięte z listy zgłoszonych i w razie ewentualnej chęci udziału w biegu będą musiały dokonać ponownego zgłoszenia przed samym biegiem w Biurze Zawodów.

Jaki jest dystans biegu?
Dystans biegu różni się w zależności od trasy, którą chcemy pokonać i waha się w granicach 2-8km. Jest to dystans mierzony po najkrótszej linii łączącej punkty kontrolne na mapie z uwzględnieniem obiektów, które podczas biegu trzeba omijać (budynki, tereny prywatne).

Czym różnią się poszczególne trasy?
Trasy, które są do wyboru (Początkujący, Odważni, Zuchwali, Profesjonaliści) różnią się przede wszystkim dystansem i skalą trudności trasy. Dla osób startujących pierwszy raz zalecamy kategorię Początkujący.

Jaki sprzęt jest potrzebny podczas zawodów?
Poza odpowiednim ubiorem i obuwiem raczej nic specjalnego nie potrzeba. Kompas w przypadku terenu niezabudowanego może być przydatny, ale nie jest niezbędny, a czasem wręcz niepotrzebny.

Czy muszę być członkiem klubu sportowego, aby wystartować w Szybkim Mózgu?
Nie, we wszystkich zawodach organizowanych przez UNTS Warszawa można brać udział bez względu na przynależność do klubu sportowego.

Czy mogę brać udział w kolejnych etapach Szybkiego Mózgu, jeśli nie startowałem w poprzednich?
Tak, każdy etap traktowany jest jako osobne zawody, więc nie ma pod tym kątem żadnych ograniczeń.

Czy trzeba startować indywidualnie?
Istnieje możliwość startu w grupie kilku osób podczas wszystkich etapów Szybkiego Mózgu na każdej z dostępnych tras. Chęć startu w grupie należy wyrazić w formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie zawodów. Osoby, które wybrały opcję startu grupowego nie będą miały przypisanego przed biegiem czasu startu i będą mogły wystartować o dowolnej porze pomiędzy godziną 19:00 a 19:30.

Czy na zawodach istnieje możliwość przebrania się i zostawienia rzeczy w depozycie?
Podczas każdego etapu staramy się zapewnić uczestnikom szatnie, gdzie można się przebrać oraz miejsce, gdzie można zostawić rzeczy.

Czy muszę znaleźć wszystkie punkty na swojej trasie?
Tak, na tym polega bieg na orientację. Tylko zawodnicy, którzy znaleźli wszystkie punkty są klasyfikowani.

Zależy mi na wczesnym/późnym czasie startu - w jaki sposób nadawany jest czas startu poszczególnym zawodnikom?
Czas startu poszczególnych zawodników określany jest w drodze losowania, poza osobami, które wybrały opcję "dowolny czas startu" lub opcję "startu grupowego". Osoby te startują o dowolnej porze pomiędzy 19:00 a 19:30. Zawodnicy, którzy mają indywidualne preferencje odnośnie czasu startu powinni korzystać z opcji "dowolnego czasu startu", która jest dostępna podczas zgłoszenia. Nie ma możliwości ustalenia indywidualnego czasu startu bez wyboru opcji "dowolnego czasu startu".

Masz inne pytania? Pisz na kontakt (at) unts.waw.pl, a my niezwłocznie odpowiemy.