Leśny Mózg 2025

Zapraszamy na kolejną edycję naszego zimowego cyklu - Leśny Mózg 2025! Czekają na Was 4 etapy od grudnia 2024 do marca 2025.

WOM 2024 - bieg klasyczny i sprinterski
Pragniemy Was serdecznie zaprosić na Warszawską Olimpiadę Młodzieży 2024 - w biegu klasycznym i biegu sprinterskim. Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

W sobotę 12 października zapraszamy Was na bieg klasyczny, który odbędzie się na mapie "Las Młochowski" w Otrębusach. Natomiast w niedzielę 13 października wracamy na nasz Ursynów, gdzie na mapie "Park Polskich Wynalazców" odbędzie się bieg sprinterski.
Zgłoszenia na zawody  są już otwarte - przez stronę PZOS lub przez stronę orienteering.waw.pl.
Dostępny jest również Biuletyn, gdzie przeczytacie o wszystkich szczegółach odnośnie imprezy. Zapraszamy do lektury i zapisywania się na biegi!  

Tabelka poniżej będzie aktualizowana o kolejne informacje przed zawodami.
Bieg Bieg klasyczny Bieg sprinterski
Lokalizacja

Szkoła podstawowa w Otrębusach (ul. Piaseckiego 2, Otrębusy)

CLVIII Liceum Ogólnokształcące (ul. Szolc-Rogozińskiego 2, Warszawa)

Parametry tras Parametry tras - bieg klasyczny i sprinterski
Listy startowe  Lista Startowa Klasyk  Lista Startowa Sprint
Wyniki Live Wyniki Live Klasyk Wyniki Live Sprint
Wyniki  Wyniki Oficjalne Wyniki Oficjalne 
Międzyczasy WinSplits Klasyk WinSplits Sprint 
Mapy  Mapy Klasyk  Mapy Sprint
Livelox  Bieg klasyczny Bieg sprinterski 
Zdjęcia    Zdjęcia
 
 

 

Fun Run Przygoda z mapą 2024

Gorąco zapraszamy na cykl 4 biegów na Ursynowie skierowanych do wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w biegu na orientację! 

Szybki Mózg 2024

Zapraszamy na Szybki Mózg 2024 - 12. edycję naszego kultowego cyklu, w ramach którego odbędzie się 5 biegów sprinterskich na terenie Warszawy.

UNTS Cup 2024 (zmiany!)

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na UNTS Cup 2024 - 3 biegi w 2 dni w terenie tegorocznych MP w middlu i nocnym! Zapraszamy na stronę Mistrzostw Polski do odpowiedniej zakładki.

1% na UNTS
Zdjęcia

Orientacja Sportowa

Orientacja sportowa to sport przyszłości - żaden inny nie łączy w sobie tylu elementów, do których będą dążyć ludzie zainteresowani aktywnością fizyczną. Kontakt z naturą, propagowanie ekologii, połączenie wysiłku fizycznego z intensywnym myśleniem i analizą mapy, umiejętność szybkiej nawigacji, niepowtarzalność zawodów, widowisko sportowe angażujące kibiców... długo by wymieniać.

Zawodnik na starcie dostaje mapę z trasą, którą musi pokonać w jak najkrótszym czasie. Przy pomocy kompasu kontroluje kierunek biegu. Obecność przy punktach kontrolnych potwierdza w ułamku sekundy za pomocą elektronicznego czipa zakładanego na palec.

Orientacja sportowa to sport olimpijski nie wpisany jeszcze do programu Olimpiady. Na świecie uprawiają ją setki tysięcy ludzi, głównie w Skandynawii. Regularnie odbywają się Mistrzostwa Świata, Europy, Polski, województw, a nawet miast. Prowadzone są również kadry, od juniorów młodszych, po seniorów, od kadr wojewódzkich, po narodową.

Orientacja sportowa to sport dla wszystkich - trenujemy w naszej sekcji zarówno bieg na orientację, jak i rowerową jazdę na orientację, więc każdy znajdzie coś dla siebie!

W orientacji nie ma ograniczeń wiekowych, więc wszyscy mogą startować w zawodach - zarówno dzieci, jak i młodzież, ich rodzice i dziadkowie. Jest to po prostu sport rodzinny, który łączy pokolenia, a tym samym doskonały sposób na spędzenie weekendu z całą rodziną - satysfakcja gwarantowana!

Dorośli i młodzież odnajdą w nim możliwość spędzenia wolnego czasu w aktywny sposób, w bezpośrednim kontakcie z naturą, czego żaden inny sport im nie zapewni. Dla tych znudzonych zwykłym bieganiem będzie to odpowiedni krok, aby wyrwać się z biegowej rutyny i spróbować czegoś więcej!

Dla dzieci natomiast będą to przede wszystkim niezapomniane wrażenia, wielka porcja wiedzy o otaczającym je świecie oraz szereg praktycznych umiejętności. Orientacja sportowa bardzo dobrze kształtuje wyobraźnię przestrzenną dziecka, mocno rozwija pamięć, uczy samodzielności w podejmowaniu decyzji, co później niejednokrotnie nawet nieświadomie wykorzystujemy w życiu codziennym.

Najlepiej jednak istotę orientacji sportowej wyjaśni poniższy film:

Teraz o biegu na orientację wiesz już prawie wszystko, do zrobienia pozostał ostatni krok ? spróbuj własnych sił w najbliższych zawodach!

 Zapraszamy!