Leśny Mózg 2025

Zapraszamy na kolejną edycję naszego zimowego cyklu - Leśny Mózg 2025! Czekają na Was 4 etapy od grudnia 2024 do marca 2025.

WOM 2024 - bieg klasyczny i sprinterski
Pragniemy Was serdecznie zaprosić na Warszawską Olimpiadę Młodzieży 2024 - w biegu klasycznym i biegu sprinterskim. Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

W sobotę 12 października zapraszamy Was na bieg klasyczny, który odbędzie się na mapie "Las Młochowski" w Otrębusach. Natomiast w niedzielę 13 października wracamy na nasz Ursynów, gdzie na mapie "Park Polskich Wynalazców" odbędzie się bieg sprinterski.
Zgłoszenia na zawody  są już otwarte - przez stronę PZOS lub przez stronę orienteering.waw.pl.
Dostępny jest również Biuletyn, gdzie przeczytacie o wszystkich szczegółach odnośnie imprezy. Zapraszamy do lektury i zapisywania się na biegi!  

Tabelka poniżej będzie aktualizowana o kolejne informacje przed zawodami.
Bieg Bieg klasyczny Bieg sprinterski
Lokalizacja

Szkoła podstawowa w Otrębusach (ul. Piaseckiego 2, Otrębusy)

CLVIII Liceum Ogólnokształcące (ul. Szolc-Rogozińskiego 2, Warszawa)

Parametry tras Parametry tras - bieg klasyczny i sprinterski
Listy startowe  Lista Startowa Klasyk  Lista Startowa Sprint
Wyniki Live Wyniki Live Klasyk Wyniki Live Sprint
Wyniki  Wyniki Oficjalne Wyniki Oficjalne 
Międzyczasy WinSplits Klasyk WinSplits Sprint 
Mapy  Mapy Klasyk  Mapy Sprint
Livelox  Bieg klasyczny Bieg sprinterski 
Zdjęcia    Zdjęcia
 
 

 

Fun Run Przygoda z mapą 2024

Gorąco zapraszamy na cykl 4 biegów na Ursynowie skierowanych do wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w biegu na orientację! 

Szybki Mózg 2024

Zapraszamy na Szybki Mózg 2024 - 12. edycję naszego kultowego cyklu, w ramach którego odbędzie się 5 biegów sprinterskich na terenie Warszawy.

UNTS Cup 2024 (zmiany!)

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na UNTS Cup 2024 - 3 biegi w 2 dni w terenie tegorocznych MP w middlu i nocnym! Zapraszamy na stronę Mistrzostw Polski do odpowiedniej zakładki.

Zdjęcia
1% na UNTS

Udany powrót Szybkiego Mózgu po wakacjach!

Prawie 200 uczestników stanęło wczoraj na starcie piątego etapu Szybkiego Mózgu. Nadejście jesieni i wcześniej zachodzące słońce spowodowały, że znów biegaliśmy z lampami. Poprosiliśmy budowniczego tras - Tadeusza "Gabarito" Piłkowskiego o krótki komentarz dotyczący terenu oraz tras: 

Wczorajszy etap to powrót do korzeni Szybkiego Mózgu - pierwszej (zerowej) edycji z 2010. Trasy prowadzące m. in. przez część parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego zwaną Frascati - zdaniem niektórych najpiękniejsze warszawskie tereny spacerowe. Teren parkowo-leśny - dość nietypowy, czy wręcz nieprzystający do wymogów współczesnej sprinterskiej orientacji, rzadko pozwalający na osiąganie przez zawodników maksymalnych prędkości. Kilkukrotny podbieg pod skarpę warszawską - przewyższenia dodatkowo obniżające średnią min/km. Koncepcje tras były ściśle związane z umiejscowienie centrum i startu/mety u podnóża Zamku Ujazdowskiego - wymusiło to dwukrotne przebiegnięcie kładką nad Myśliwiecką. Na budowę wpływ miał też brak możliwości postawienia punktów w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu budynków sejmowych. 

Trasa początkujących została zdominowana przez najmłodszych zawodników - zwyciężył Józef Owsiak (BKS Wataha Warszawa), druga była Róża Baranowska, a 3 miejsce przypadło Franciszkowi Rekowskiemu. Wśród odważnych z dwuminutową przewagą zwyciężyła Antonina Mianowska (UNTS), przed Tymoteuszem Pachuckim oraz Leonidasem Tufekcisem.  Na trasie zuchwałych najlepszy okazał się Stanisław Wołek (UNTS) wygrywając z klubowym kolegą Krzysztofem Wójtowiczem o zaledwie 10 sekund. Podium domknął Jerzy Wąsiewicz. Trasa profesjonalistów to zacięty pojedynek Piotra Parfianowicza i Janka Bednarskiego (obaj UNTS), z którego zwycięsko wyszedł wczoraj ten pierwszy z przewagą 11 sekund. Trzeci na mecie Wojciech Dudek stracił do zwyzięzcy prawie 2 minuty. Warte odnotowania są też dalsze miejsca - występujący już w weterańskiej kategorii M35 Dariusz Sokalski oraz Kamil Lesisz zakończyli rywalizację odpowiednio na 4. i 5. miejscu, a różnica między nimi na 4,5km trasie wyniosła niecałą minutę. Obaj panowie w ostatnim sezonie na najtrudniejszej trasie profesjonalistów zajmują coraz wyższe miejsca - gratulujemy progresu!

Komplet wyników, międzyczasy i mapy znajdziecie na podstronie cyklu. Na kolejny (zaległy z maja) 3. etap Szybkiego Mózgu zapraszamy już za niecałe 2 tygodnie - 7 października na Bulwarach Wiślanych.