Leśny Mózg 2025

Zapraszamy na kolejną edycję naszego zimowego cyklu - Leśny Mózg 2025! Czekają na Was 4 etapy od grudnia 2024 do marca 2025.

WOM 2024 - bieg klasyczny i sprinterski
Pragniemy Was serdecznie zaprosić na Warszawską Olimpiadę Młodzieży 2024 - w biegu klasycznym i biegu sprinterskim. Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

W sobotę 12 października zapraszamy Was na bieg klasyczny, który odbędzie się na mapie "Las Młochowski" w Otrębusach. Natomiast w niedzielę 13 października wracamy na nasz Ursynów, gdzie na mapie "Park Polskich Wynalazców" odbędzie się bieg sprinterski.
Zgłoszenia na zawody  są już otwarte - przez stronę PZOS lub przez stronę orienteering.waw.pl.
Dostępny jest również Biuletyn, gdzie przeczytacie o wszystkich szczegółach odnośnie imprezy. Zapraszamy do lektury i zapisywania się na biegi!  

Tabelka poniżej będzie aktualizowana o kolejne informacje przed zawodami.
Bieg Bieg klasyczny Bieg sprinterski
Lokalizacja

Szkoła podstawowa w Otrębusach (ul. Piaseckiego 2, Otrębusy)

CLVIII Liceum Ogólnokształcące (ul. Szolc-Rogozińskiego 2, Warszawa)

Parametry tras Parametry tras - bieg klasyczny i sprinterski
Listy startowe  Lista Startowa Klasyk  Lista Startowa Sprint
Wyniki Live Wyniki Live Klasyk Wyniki Live Sprint
Wyniki  Wyniki Oficjalne Wyniki Oficjalne 
Międzyczasy WinSplits Klasyk WinSplits Sprint 
Mapy  Mapy Klasyk  Mapy Sprint
Livelox  Bieg klasyczny Bieg sprinterski 
Zdjęcia    Zdjęcia
 
 

 

Fun Run Przygoda z mapą 2024

Gorąco zapraszamy na cykl 4 biegów na Ursynowie skierowanych do wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w biegu na orientację! 

Szybki Mózg 2024

Zapraszamy na Szybki Mózg 2024 - 12. edycję naszego kultowego cyklu, w ramach którego odbędzie się 5 biegów sprinterskich na terenie Warszawy.

UNTS Cup 2024 (zmiany!)

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na UNTS Cup 2024 - 3 biegi w 2 dni w terenie tegorocznych MP w middlu i nocnym! Zapraszamy na stronę Mistrzostw Polski do odpowiedniej zakładki.

1% na UNTS
Zdjęcia

Bulwary zdobyte po raz kolejny!

170 zawodników wzięło wczoraj udział w zaległym 3. etapie tegorocznego Szybkiego Mózgu. Uczestnicy biegali zarówno po Bulwarach Wiślanych, ale też po uliczkach i skwerach Powiśla. Mimo, że to już trzeci raz gdy zaprosiliśmy Was w te okolice, postaraliśmy się aby trasy znów czymś zaskoczyły. Budowniczy tras zdecydował się na połączenie długich wariantowych przebiegów z kilkoma krótszymi, a wisienką na torcie był przebieg tunelem w wiadukcie nad Wisłostradą. Nasz kartograf sam przyznał, że zmapowanie tej trzypoziomowej konstrukcji było formalnie niemożliwe w świetle obowiązujących zasad, natomiast zrobił wszystko aby znalezienie właściwego przejścia było jak najbardziej intuicyjne. Mimo tego, wiele osób straciło cenne sekundy/minuty zastanawiając jak przedostać się na drugą stronę ruchliwej drogi, a uczestnicy po zawodach prześcigali się w propozycjach czytelniejszego zmapowania tego fragmentu - cieszymy się, że sprowokowaliśmy Was do tej burzy mózgów ;) 

Na trasie Początkujących zwyciężył wczoraj Józef Owsiak (BKS Wataha), zaś 2. i 3. miejsca zajęły kolejno Róża Baranowska i Hania Wójtowicz. Zwyciężczynią na trasie Odważnych została tym razem Antonina Mianowska (UNTS), która wygrała z czasem 22'09. Na 2. miejscu uplasował się Piotr Panasiuk, a na ostatnim stopniu podium bieg zakończyła Marta Kasprzyk. Trasa Zuchwałych to zwycięstwo Krzysztofa Wójtowicza (UNTS) z przewagą półtorej minuty nad Bartłomiejem Maciejewskim. 3. miejsce po bardzo dobrym biegu ze stratą około dwóch minut do zwycięzcy zajęła Lena Chabiera. Wśród profesjonalistów mimo dużego błędu na przebiegu nad Wisłostradą zwyciężył Jan Bednarski (UNTS) z czasem 22'52, który o prawie półtorej minuty wyprzedził będącego w znakomitej dyspozycji Dariusza Sokalskiego. 3. miejsce, ze stratą 17 sekund do drugiego zawodnika na mecie, zajął Kacper Michalak - gratulujemy, bo jest to chyba pierwsze podium tego zawodnika w naszej najbardziej prestiżowej kategorii. Warte zauważenia jest także 4. miejsce Julii Głowacz (UNTS) na trasie profesjonalistów - nie pamiętamy kiedy ostatnio widzieliśmy tak wysoki wynik kobiecy w klasyfikacji OPEN (z niewielką, bo tylko dwuminutową stratą na trasie liczącej 5km) - wielkie gratulacje!

Dostępne są już pełne wyniki zawodów i międzyczasy. Zapraszamy do analizowania! Za niecałe dwa tygodnie (21 października) ostatni etap i jednocześnie wielki finał tegorocznego cyklu (po którym odbędzie sie dekoracja klasyfikacji generalnej) - już teraz zachęcamy Was do zgłaszania się, a niebawem podamy wszystkie informacje dotyczące biegu.