Szybki Mózg i alfabet fonetyczny NATO

W ramach Światowego dnia Orienteeringu na Szybkim Mózgu będzie można spróbować swoich sił również w Orientacji Precyzyjnej. Zapraszamy osoby niepełnosprawne do kategorii Para i innych zawodników do kategorii Open.

Zapraszamy na Bulwary

3. etap Szybkiego Mózgu już 15 maja - biegamy na Bulwarach Wiślanych! Więcej szczegółów odnośnie biegu prezentujemy poniżej.

Początek sezonu biegowego, ruszamy pełną parą

Ostatni weekend marca upłynął pod znakiem Mistrzostw Polski w długodystansowym biegu na orientację. Są to najbardziej wymagające kondycyjnie Mistrzostwa Polski w roku. UNTS dobrze się zaprezentował na tej imprezie, jak zawsze nie zabrakło licznych medali. Na stronie zawodów można doczytać szczegółowe informacje i wyniki.

W pierwszy weekend kwietnia równierz nie próżnowaliśmy. Zuzanna Kubicka i Piotrek Parfianowicz biegali dziś 12,5 km po łąkach i lasach w pobliżu Krubina  na Wieliszewski Crossing. Gratulujemy dobrego biegania! Sukcesy są - Zuzanna 1 miejsce, Piotrek 2 miejsce.

Juniorzy pod opieką Rafała odwiedzili Czechy, gdzie uczestniczyli w  CEYOC. Czekamy na relację z tej wyprawy.
Spora grupka klubowiczów pobiegała trening techniczny na mapce Sterani - bardzo przyjemny, lekko pofałdowany teren, dużo PK, pozawijane traski, czyli fajna zabawa.

Ursynów Nocą za nami!

Stało się - 2 etap Szybkiego Mózgu 2019 za nami! Silna grupa zawodników w liczbie ponad 220 osób wystartowała dziś na Ursynowie, gdzie wszyscy mieli przyjemność zmagać się ciekawymi i wymagającymi trasami.

Ursynów Nocą już za tydzień!

Drugi etap Szybkiego Mózgu, czyli Ursynów Nocą dokładnie za tydzień! Prezentujemy najważniejsze szczegóły dotyczące biegu.

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Ursynów Nocą za nami!

Stało się - 2 etap Szybkiego Mózgu 2019 za nami! Silna grupa zawodników w liczbie ponad 220 osób wystartowała dziś na Ursynowie, gdzie wszyscy mieli przyjemność zmagać się ciekawymi i wymagającymi trasami.

Budowniczy tras postarał się, aby mimo startu masowego zawodnicy zmuszeni byli do samodzielnego i uważnego pokonywania tras. Odpowiednie ułożenie "motylków", punkty wymagające dokładnego doczytania opisów, czy wariantowe przebiegi skutecznie zajmowały zawodnikom myśli na relatywnie szybkich trasach.

Na trasie początkujących zwyciężył Piotr Wierzbicki, który drugiego na mecie Franciszka Kęske pokonał o 49 sekund. Na 3. miejscu bieg ukończyła Maria Łagowska ze startą jedynie 51 sekund do pierwszego Piotrka. Wśród odważnych najlepszy okazał się Adam Krochmal, który trasę o długości 3.2km pokonał w niespełna 23 minuty. 2. miejsce zajął Filip Pankiewicz, natomiast 3. była Urszula Wąsiewicz. Na trasie Zuchwałych najszybszy był Maksymilian Sobiepanek, który zwyciężył z czasem 24'01''. 2. miejsce po zaciętej walce ze strata jedynie 1 sekundy zajął Bartłomiej Maciejewski, natomiast 3. miejsce ze stratą 1'39'' przypadło Janowi Antonowiczowi.

Na najdłuższej trasie Profesjonalistów najszybszy czas osiągnął Krzysztof Wołowczyk, który dystans 6.3km pokonał w ciągu 25 minut i 3 sekund. Z racji tego, że startował on poza konkursem (jako autor mapy i budowniczy trasy) właściwe 1. miejsce przypadło Karolowi Galiczowi, który zakończył bieg ze startą 1'42'' do Krzysia. Na 2. miejscu uplasował się Ilya Marchuk ze startą 2'23'' do najszybszego, zaś trzeci był Piotr Parfianowicz z czasem 29'12''.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział - pełne wyniki, międzyczasy i mapy znajdziecie na podstronie cyklu. Kolejny etap w ramach którego będziemy obchodzili World Orienteering Day dopiero za dwa miesiące - 15 maja na Bulwarach Wiślanych. Już teraz serdecznie Was zapraszamy!