Finał w Powsinie zwieńczył Szybki Mózg 2020!

Finałowym biegiem w Parku Kultury w Powsinie ("Ursynów Nocą") zakończyliśmy cykl Szybki Mózg 2020!

Ursynów Nocą (finał Szybkiego Mózgu) 13 grudnia w Powsinie!

Zaległy, finałowy etap Szybkiego Mózgu odbędzie się w niedzielę 13 grudnia o godzinie 11:00 w Parku Kultury w Powsinie. Prezentujemy najważniejsze szczegóły dotyczące biegu.

Szybki Mózg 2020 - klasyfikacja generalna

Mamy już ostateczne rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej Szybkiego Mózgu 2020! Zapraszamy do zapoznania się z kolejnością zawodników w kategoriach wiekowych.

Finał Szybkiego Mózgu przełożony

Informujemy, że w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną finałowy etap Szybkiego Mózgu, który miał odbyć się w najbliższą środę, 21 października zostaje przełożony w bliżej nieokreśloną przyszłość.

Bulwary zdobyte po raz kolejny!

170 zawodników wzięło wczoraj udział w zaległym 3. etapie tegorocznego Szybkiego Mózgu. Uczestnicy biegali zarówno po Bulwarach Wiślanych, ale też po uliczkach i skwerach Powiśla.

Szybki Mózg
Zdjęcia
1% na UNTS

Szybki Mózg 2020 E6 - Zalecenia

Centrum Zawodów
Podczas 6. etapu Szybkiego Mózgu Centrum Zawodów będzie zorganizowane w otwartej przestrzeni. Ze względów sanitarnych nie będzie szatni dla uczestników.
1. Uczestnicy w Centrum Zawodów przebywają/poruszają się z zachowaniem 2 metrów odległości.
2. Uczestnicy są zobowiązani do zakrywania ust i nosa z wyłączeniem czasu, kiedy przebywają na trasie (od momentu do startu do momentu dotarcia do mety). 
3. Podczas zawodów w jednym czasie może przebywać określona liczba zawodników zgodna z obowiązującym rozporządzeniem Rady Ministrów (250 oprócz organizatorów).
4. W Biurze Zawodów będzie dostępny płyn dezynfekujący, zawodnicy powinni z niego skorzystać przed załatwianiem spraw w Biurze Zawodów.
5. Praca Biura Zawodów będzie tak zorganizowana aby zachować bezpieczne odległości między uczestnikami.
6. Wizytę w Biurze Zawodów należy ograniczyć do minimum.
7. Biuro Zawodów będzie regularnie dezynfekowane, zwłaszcza powierzchnie dotykowe takie jak stoły, stacja sczytująca SI, wszystkie obszary często używane. Dostępna toaleta przenośna będzie zaopatrzona w płyn do dezynfekcji.
8. Po ukończeniu rywalizacji zalecane jest sprawne opuszczenie Centrum Zawodów.
9. Wyniki będą publikowane na bieżąco na stronie internetowej organizatora.

Start
1. Start zlokalizowany jest w pobliżu Centrum Zawodów. Osoby, które nie muszą załatwiać formalności w Biurze Zawodów przed startem mogą przybyć bezpośrednio na start.
2. Organizacja startu przewiduje start interwałowy ze stacji startowej.
3. Osoby startujące zachowują obowiązującą odległość od obsługi startu.
4. Stacje SI na punktach kontrolnych będą działać w trybie bezdotykowym. Aby włączyć tryb bezdotykowy SIAC należy najpierw wyczyścić kartę SI stacją CLEAR, dalej włączyć bezdotykowy tryb stacją CHECK. Puszki START nie będą działać w trybie bezdotykowym. Zawodnicy biegający z tradycyjnymi kartami SI potwierdzają PK jak dotychczas.
5. Zawodnicy nie muszą korzystać z maseczek podczas startu i pokonywania trasy.

Meta
1. Meta zlokalizowana w pobliżu Centrum Zawodów.
2. Należy zachować wymagane bezpieczne odległości pomiędzy zawodnikami w oczekiwaniu na sczytanie karty SI i pobranie wydruku z wynikiem.

--
Zalecenia ogólne

Ogólne zalecenia zdrowotne dla uczestników zawodów:
1. Zostań w domu jeśli przebywasz w gospodarstwie domowym z osobą, u której stwierdzono zakażenie COVID-19 na mniej niż 24 dni przed uczestnictwem w zawodach.
2. Zostań w domu jeśli mieszkasz z osobą z grupy podwyższonego ryzyka (> 70 lat, przewlekła choroba).
3. Zostań w domu i zgłoś się do lekarza, jeśli masz którykolwiek z podanych objawów sugerujących zakażenie COVID-19 (gorączka >38, katar, kaszel, duszności, ból w klatce piersiowej, zmęczenie, utrata smaku lub węchu, biegunka itp.).

Dla zawodników przed zawodami: 
1. Weź ze sobą się jednorazowe chusteczki do nosa, środek odkażający, butelkę wody, maseczkę
2. W drodze na zawody w miarę możliwości unikaj transportu publicznego.

Dla zawodników po powrocie z zawodów do miejsca zamieszkania:
1. Kąpiel
2. Upranie stroju użytego podczas zawodów
3. Uzupełnienie zestawu sanitarnego (żel/płyn antybakteryjny, chusteczki, maseczka ochronna).