Ursynów Nocą przełożony

Informujemy, że z rekomendacji Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st Warszawy bieg Ursynów Nocą w ramach 2. etapu Szybkiego Mózgu nie odbędzie się w dniu 11 marca.

Zapraszamy na Ursynów Nocą

Drugi etap Szybkiego Mózgu, czyli Ursynów Nocą już za kilka dni! Prezentujemy najważniejsze szczegóły dotyczące biegu.

Szybki Mózg 2020 rozpoczęty!

Szybki Mózg 2020 rozpoczęty! Ponad 200 osób stanęło na starcie 1 etapu, rozgrywanego w ostatni środowy wieczór.

1. etap Szybkiego Mózgu

Inauguracja Szybkiego Mózgu już w najbliższą środę! Już teraz zapraszamy serdecznie na Starą Ochotę, gdzie odbędzie się 1. etap naszego cyklu.

Nowy rok na obozie w Jagniątkowie.

Kolejny raz liczna grupa zawodników UNTS uczestniczyła w zimowym obozie treningowym w Jagniątkowie. Podczas tego bardzo aktywnego wypoczynku zrealizowano szereg treningów biegowych, wycieczek na nartach, po treningowych sesji rozciągających, nie obyło się bez biegania z mapą i aktywności mających na celu umacnianie więzi klubowych. Był czas na gry i zabawą sylwestrową, rozmowy i wspólne odpoczywanie. W 2020 rok klubowicze weszli z uśmiechem i zapałem do sportowej rywalizacji.

Szybki Mózg
Zdjęcia
1% na UNTS

Komunikat SM E4

Prezentujemy Wam wszystkie szczegóły najbliższego etapu Szybkiego Mózgu, który odbędzie się 4 września na terenie Fortu Włochy. Zapraszamy do lektury!

Trasy
Podczas najbliższego etapu trasy są nieco krótsze niż zwykle. Wynika to przede wszystkim ze specyfiki terenu, który nie jest typowym terenem osiedlowym. Mamy tu zarówno tereny otwarte i półotwarte, gdzie przebieżność jest bardzo dobra, ale również miejscami rosną krzaki, które utrudniają poruszanie się. Poza tym występują pewne przewyższenia wynikające z ukształtowania samego Fortu, które na pewno niektórym dadzą się we znaki. Trasy zostały jednak tak zaplanowane, aby można było ominąć nieprzyjemne fragmenty, więc każdy powinien sobie z nimi poradzić.

Strój
Jest dowolny, jednak na wszelki wypadek zalecamy długie spodnie. Co do butów, to wskazane są takie z głębszym i bardziej terenowym bieżnikiem, gdyż miejscami może być ślisko, szczególnie na stromych podejściach.

Ciemno!
W dniu zawodów słońce zachodzi w Warszawie o 19:16, więc większość osób startujących po 19:30 powinna obowiązkowo zaopatrzyć się w oświetlenie. W przypadku gorszej pogody może być szaro nawet wcześniej, więc zalecamy, aby wszyscy mieli coś świecącego, aby przynajmniej być w stanie widzieć, co jest na mapie.

Ostrożnie
Chcemy Wam również przypomnieć, że Fort Włochy to teren, który przed wieloma laty służył wojsku, w związku z czym zalecamy wzmożoną ostrożność. W kilku miejscach występują dość niebezpieczne dziury i spadki terenu, które co prawda są zabezpieczone przed intruzami, ale ostrożności nigdy za wiele.

Ważne
Podczas biegu zawodnicy kategorii Profesjonalistów będą mieli zmianę mapę. O szczegółach tej operacji można przeczytać w komunikacie technicznym, w którym również wszystkie pozostałe ważne informacje. Zgłoszenia tylko do niedzieli - warto się pospieszyć!