Szybki Mózg wraca po przerwie

Szybki Mózg wraca po wakacyjnej przerwie! 5. etap cyklu odbędzie się w okolicy Zamku Ujazdowskiego już w najbliższą środę.

Klubowe Mistrzostwa Polski UNTS - zapraszamy na oficjalną stronę!

Zapraszamy na oficjalną stronę organizowanych przez nas KMP: runda2.kmp2020.pl

Mistrzostwa Mazowsza - komunikat techniczny, listy startowe, WYNIKI i podsumowanie

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem technicznym, listami startowymi oraz wynikami z Mistrzostw Mazowsza w nocnym i sprinterskim biegu na orientację. 

Mistrzostwa Mazowsza 2020

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na Mistrzostwa Mazowsza 2020 - w biegu nocnym i sprinterskim! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy. 

Sprinterskie ściganie na Ursynowie

Szybkomózgowe zmagania na Ursynowie w ramach 4. etapu za nami. Dziękujemy Wam za przybycie i zachowywanie zasad bezpieczeństwa.

Szybki Mózg
Zdjęcia
1% na UNTS

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza, czyli finał Szybkiego Mózgu

Prezentujemy wszystkie szczegóły finałowego etapu Szybkiego Mózgu 2019, który już w najbliższą środę, czyli 16 października. Zapraszamy do lektury!

Centrum Zawodów
Ostatni etap tradycyjnie odbędzie się na warszawskim Ursynowie - Centrum Zawodów zostanie zlokalizowane w Szkole Podstawowej nr 319. Podobnie jak w roku poprzednim w ramach biegu finałowego zostaną rozegrane Mistrzostwa Ursynowa w biegu na orientację. Dodatkowo dla zawodników w wieku 11-18 lat zostaną rozegrane Mistrzostwa Mazowsza w sprinterskim biegu na orientację. Poniżej najistotniejsze informacje dotyczące biegu:
1. Termin zgłoszeń upływa w najbliższą niedzielę 13 października o północy.
2. Biuro Zawodów pracuje w godzinach 18:00-19:00. Prosimy wszystkie osoby wypożyczające karty SPORTident o ich odbiór ich do godz. 18:45. Podobnie w przypadku osób, które zakupiły karty SPORTident.
3. Zapisy na bieg w dniu zawodów możliwe są w Biurze tylko w godzinach 18:00-18:45.
4. Osoby, które nie odbiorą swoich kart SPORTident do godziny 18:45 (przez to ich dane nie zdążą być wprowadzone do bazy), będą mogły sczytać swoje wyniki po biegu dopiero po przybiegnięciu wszystkich zawodników.

Start masowy
Podczas biegu finałowego odbędzie się start masowy, czyli wszyscy zawodnicy poszczególnych tras startują jednocześnie - Profesjonaliści i Odważni o 19:00, a Zuchwali i Początkujący o 19:10. Zalecamy nieco wcześniejsze przybycie do Centrum Zawodów, bo przed samym startem może być ciężko się ze wszystkim wyrobić. Start oraz meta zlokalizowane są w pobliżu Centrum Zawodów.

Oświetlenie
Przypominamy wszystkim zawodnikom o zabraniu oświetlenia na bieg, ponieważ w terenie zawodów jest stosunkowo ciemno.

Mistrzostwa Mazowsza
W ramach biegu finałowego rozegrane zostaną Mistrzostwa Mazowsza w sprinterskim biegu na orientację. Będzie to dodatkowa klasyfikacja dotycząca zawodników w wieku 11-18 lat. Aby zostać klasyfikowanym w Mistrzostwach Mazowsza zawodnicy powinni być zgłoszeni na następujące trasy:
- zawodnicy 11-12 lat: trasa Początkujący
- zawodnicy 13-14 lat: trasa Odważni
- zawodnicy 15-16 lat: trasa Zuchwali
- zawodnicy 17-18 lat: trasa Profesjonaliści
Zawodnicy startujący na innych trasach niż wymienione powyżej nie będą klasyfikowani w Mistrzostwach Mazowsza. W przypadku osób wcześniej zgłoszonych i chcących zmienić trasę w związku z Mistrzostwami Mazowsza prosimy o taką informację mailowo (j.morawski@unts.waw.pl) do końca terminu zgłoszeń.
Zawodnicy klasyfikowani w Mistrzostwach Mazowsza zwolnieni są z opłaty wpisowego - podczas zgłoszenia w systemie zgłoszeniowym w polu "Dodatki" należy wybrać wartość "Darmowy start (tylko dla zawodników w wieku 11-18 lat)".

Mistrzostwa Ursynowa
Tradycyjnie w ramach ostatniego etapu rozgrywamy Mistrzostwa Ursynowa w biegu na orientację. Mistrzostwa dotyczą wszystkich zawodników, w związku z czym nagradzać będziemy po trzy najlepsze kobiety i trzech mężczyzn na każdej z tras. Specjalne nagrody dla najlepszych przygotowaliśmy dzięki wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów.

Dekoracja
Po biegu na godzinę 20:00 zaplanowaliśmy nagrodzenie najszybszych zawodników finału, czyli Mistrzostw Ursynowa, Mistrzostwa Mazowsza oraz wręczenie nagród najlepszym zawodnikom klasyfikacji generalnej Szybkiego Mózgu 2019 w poszczególnych kategoriach wiekowych. Pełne wyniki klasyfikacji znajdziecie tutaj - przypominamy, że ostatni bieg nie wlicza się już do klasyfikacji, ale i tak warto wystartować!

Parametry tras
Długości tras na 6. etap przedstawiają się następująco:
- Początkujący: 1.5km, 12PK
- Odważni: 2.5km, 15PK
- Zuchwali: 3.4km, 22PK
- Profesjonaliści: 4.7km, 30PK

Zapisy
Zapisujemy się do najbliższej niedzieli 13 października do północy. Zgłoszenia są dostępne na podstronie zawodów.

Zapraszamy!