Szybki Mózg 2020 rozpoczęty!

Szybki Mózg 2020 rozpoczęty! Ponad 200 osób stanęło na starcie 1 etapu, rozgrywanego w ostatni środowy wieczór.

1. etap Szybkiego Mózgu

Inauguracja Szybkiego Mózgu już w najbliższą środę! Już teraz zapraszamy serdecznie na Starą Ochotę, gdzie odbędzie się 1. etap naszego cyklu.

Nowy rok na obozie w Jagniątkowie.

Kolejny raz liczna grupa zawodników UNTS uczestniczyła w zimowym obozie treningowym w Jagniątkowie. Podczas tego bardzo aktywnego wypoczynku zrealizowano szereg treningów biegowych, wycieczek na nartach, po treningowych sesji rozciągających, nie obyło się bez biegania z mapą i aktywności mających na celu umacnianie więzi klubowych. Był czas na gry i zabawą sylwestrową, rozmowy i wspólne odpoczywanie. W 2020 rok klubowicze weszli z uśmiechem i zapałem do sportowej rywalizacji.

Startuje Szybki Mózg 2020

Ruszamy z 9. edycją Szybkiego Mózgu! Dziś oficjalnie przedstawiamy wszystkie szczegóły cyklu, w tym terminy, lokalizacje i inne nowości, które na Was czekają. Zapraszamy do lektury!

Podsumowanie sezonu 2019

Listopad dobiega końca a z nim okres odpoczynku, czyli roztrenowanie. UNTS w dniach 16-17.11.2019  zorganizował dla swoich członków wyjazdowe podsumowanie sezonu. Byliśmy w okolicach Kielc, ciesząc się znakomitą pogodą podczas biegów - w sobotę sztafetowego a w niedzielę dystansu klasycznego.

Szybki Mózg
Zdjęcia
1% na UNTS

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza, czyli finał Szybkiego Mózgu

Prezentujemy wszystkie szczegóły finałowego etapu Szybkiego Mózgu 2019, który już w najbliższą środę, czyli 16 października. Zapraszamy do lektury!

Centrum Zawodów
Ostatni etap tradycyjnie odbędzie się na warszawskim Ursynowie - Centrum Zawodów zostanie zlokalizowane w Szkole Podstawowej nr 319. Podobnie jak w roku poprzednim w ramach biegu finałowego zostaną rozegrane Mistrzostwa Ursynowa w biegu na orientację. Dodatkowo dla zawodników w wieku 11-18 lat zostaną rozegrane Mistrzostwa Mazowsza w sprinterskim biegu na orientację. Poniżej najistotniejsze informacje dotyczące biegu:
1. Termin zgłoszeń upływa w najbliższą niedzielę 13 października o północy.
2. Biuro Zawodów pracuje w godzinach 18:00-19:00. Prosimy wszystkie osoby wypożyczające karty SPORTident o ich odbiór ich do godz. 18:45. Podobnie w przypadku osób, które zakupiły karty SPORTident.
3. Zapisy na bieg w dniu zawodów możliwe są w Biurze tylko w godzinach 18:00-18:45.
4. Osoby, które nie odbiorą swoich kart SPORTident do godziny 18:45 (przez to ich dane nie zdążą być wprowadzone do bazy), będą mogły sczytać swoje wyniki po biegu dopiero po przybiegnięciu wszystkich zawodników.

Start masowy
Podczas biegu finałowego odbędzie się start masowy, czyli wszyscy zawodnicy poszczególnych tras startują jednocześnie - Profesjonaliści i Odważni o 19:00, a Zuchwali i Początkujący o 19:10. Zalecamy nieco wcześniejsze przybycie do Centrum Zawodów, bo przed samym startem może być ciężko się ze wszystkim wyrobić. Start oraz meta zlokalizowane są w pobliżu Centrum Zawodów.

Oświetlenie
Przypominamy wszystkim zawodnikom o zabraniu oświetlenia na bieg, ponieważ w terenie zawodów jest stosunkowo ciemno.

Mistrzostwa Mazowsza
W ramach biegu finałowego rozegrane zostaną Mistrzostwa Mazowsza w sprinterskim biegu na orientację. Będzie to dodatkowa klasyfikacja dotycząca zawodników w wieku 11-18 lat. Aby zostać klasyfikowanym w Mistrzostwach Mazowsza zawodnicy powinni być zgłoszeni na następujące trasy:
- zawodnicy 11-12 lat: trasa Początkujący
- zawodnicy 13-14 lat: trasa Odważni
- zawodnicy 15-16 lat: trasa Zuchwali
- zawodnicy 17-18 lat: trasa Profesjonaliści
Zawodnicy startujący na innych trasach niż wymienione powyżej nie będą klasyfikowani w Mistrzostwach Mazowsza. W przypadku osób wcześniej zgłoszonych i chcących zmienić trasę w związku z Mistrzostwami Mazowsza prosimy o taką informację mailowo (j.morawski@unts.waw.pl) do końca terminu zgłoszeń.
Zawodnicy klasyfikowani w Mistrzostwach Mazowsza zwolnieni są z opłaty wpisowego - podczas zgłoszenia w systemie zgłoszeniowym w polu "Dodatki" należy wybrać wartość "Darmowy start (tylko dla zawodników w wieku 11-18 lat)".

Mistrzostwa Ursynowa
Tradycyjnie w ramach ostatniego etapu rozgrywamy Mistrzostwa Ursynowa w biegu na orientację. Mistrzostwa dotyczą wszystkich zawodników, w związku z czym nagradzać będziemy po trzy najlepsze kobiety i trzech mężczyzn na każdej z tras. Specjalne nagrody dla najlepszych przygotowaliśmy dzięki wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów.

Dekoracja
Po biegu na godzinę 20:00 zaplanowaliśmy nagrodzenie najszybszych zawodników finału, czyli Mistrzostw Ursynowa, Mistrzostwa Mazowsza oraz wręczenie nagród najlepszym zawodnikom klasyfikacji generalnej Szybkiego Mózgu 2019 w poszczególnych kategoriach wiekowych. Pełne wyniki klasyfikacji znajdziecie tutaj - przypominamy, że ostatni bieg nie wlicza się już do klasyfikacji, ale i tak warto wystartować!

Parametry tras
Długości tras na 6. etap przedstawiają się następująco:
- Początkujący: 1.5km, 12PK
- Odważni: 2.5km, 15PK
- Zuchwali: 3.4km, 22PK
- Profesjonaliści: 4.7km, 30PK

Zapisy
Zapisujemy się do najbliższej niedzieli 13 października do północy. Zgłoszenia są dostępne na podstronie zawodów.

Zapraszamy!