Szybki Mózg 2024

Zapraszamy na Szybki Mózg 2024 - 12. edycję naszego kultowego cyklu, w ramach którego odbędzie się 5 biegów sprinterskich na terenie Warszawy.

UNTS Cup 2024 (zmiany!)

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na UNTS Cup 2024 - 3 biegi w 2 dni w terenie tegorocznych MP w middlu i nocnym! Zapraszamy na stronę Mistrzostw Polski do odpowiedniej zakładki.

Leśny Mózg 2023

Zapraszamy na trzecią edycję naszego zimowego cyklu - Leśny Mózg 2023! Czeka na Was 5 etapów od listopada 2023 do marca 2024.

Zajęcia z orientacji sportowej - Wesoła!

Zapraszamy do zapisów na zajęcia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 w lasach na terenie Dzielnicy Wesoła w lipcu, sierpniu i wrześniu!

WOM 2023 sprint (Mistrzostwa Ursynowa) i klasyk - informacje i linki

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na Warszawską Olimpiadę Młodzieży 2023 - w biegu sprinterskim (Mistrzostwa Ursynowa w sprinterskim biegu na orientację) i biegu klasycznym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

1% na UNTS
Zdjęcia

Zajęcia z orientacji sportowej - Wesoła!

Zapraszamy do zapisów na zajęcia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 w lasach na terenie Dzielnicy Wesoła w lipcu, sierpniu i wrześniu!

Projekt przewiduje organizację 30 terenowych zajęć z orientacji sportowej z trenerem z UNTS Warszawa:

1 cykl: 10 zajęć dla grupy młodzieży i dorosłych (13 lat i starsi)
2 cykl: 10 zajęć dla grupy młodzieży i dorosłych (13 lat i starsi)
3 cykl: 10 zajęć dla grupy rodzinnej (dzieci do 12 roku życia wraz z opiekunem)

Czas trwania pojedynczych zajęć: 90 minut.

Harmonogram zajęć na najbliższe dwa cykle znajduje się tutaj.

Zapisy wyłącznie przez stronę internetową Lasów Miejskich: Zapisy na zajęcia

Program zajęć:

  • Pierwsze zajęcia będą wprowadzeniem – poświęcimy je zagadnieniom teoretycznym, uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne, które zostaną omówione.
     
  • Zajęcia 2-5, to zajęcia z mapą w terenie na trasie stworzonej w oparciu o „Zielone Punkty Kontrolne”. Instruktor wyjaśni jak posługiwać się mapą, zasady szukania punktów, omówi walory prozdrowotne orientacji sportowej.
     
  • Zajęcia 6-10, to zajęcia z mapą w terenie, z chipami. Samodzielny bieg/marszobieg w oparciu o mapę trasy z lampionami umieszczonymi w terenie. Po zakończonym zadaniu instruktor omawia zajęcia i sczytuje dane z chipów.