Gezno 2019

W tym roku GEZNO - górskie, ekstremalne zawody na orientacje zostały rozegrane w okolicach uzdrowiskowej miejscowości Rymanów Zdrój. W malowniczej scenerii jesiennej jak co roku zawodnicy pokonywali długie i trudne trasy o bardzo dużym przewyższeniu. Każdy kto zdecydował się na uczestnictwo miał okazję uczestniczyć w niecodziennej, wielogodzinnej przygodzie. Są to zawody w których biorą udział zespoły dwuosobowe – co odróżnia je od tradycyjnych zawodów BnO. Na wynik końcowy składają się wda etapy rozgrywane w sobotę i niedzielę. Łączny czas pokonania tras z obydwu dni i ilość, oraz waga poszczególnych punktów decyduje o wyłonieniu zwycięskiego zespołu. Zawody te zmuszają do wykazania się talentem nawigacyjnym, biegowym ale również są sprawdzianem z mistrzowskiego planowania. Pierwszy etap jest przygotowany w formie scorelaufu – dowolna kolejność zaliczania punktów kontrolnych i to właśnie wtedy umiejętność odpowiedniego zaplanowania trasy może zdecydować o zwycięstwie lub przegranej. Nasz klub miał wśród uczestników dużą reprezentację. Jak zawsze na podium nie zabrakło zawodników UNTS.

Rome Orienteering Meeting 2019

Miniony weekend grupa zawodników UNTS spędziła na zawodach Rome Orienteering Meeting 2019. Jest to impreza organizowana w Rzymie co roku na początku listopada. Zawodnicy naszego klubu startowali już na niej niejednokrotnie. Zawsze rywalizacja w pięknych zaułkach Rzymu kończy się dobrymi wynikami naszych zawodników, tak było i tym razem.

6 miejsce w sztafecie sprinterskiej na Pucharze Świata w Chinach!

Jesienne zawody to okres, w którym forma zawodnika budowana przed sezonem startowym i podczas jego trwania, walczy ze zmęczeniem narastającym z każdym startem. W trakcie kiedy niektórzy skłaniają się już raczej w kierunku roztrenowania i odpoczynku przed kolejnym sezonem, inni mają szczytowe osiągnięcia.
Zawodnicy naszego klubu uczestniczą w licznych zawodach z niezmienną zaciętością i zaangażowaniem charakterystycznym dla ludzi napędzanych pasją.

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza zakończyły Szybki Mózg 2019!

Finałowym biegiem na Stokłosach zakończyliśmy cykl Szybki Mózg 2019!

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza, czyli finał Szybkiego Mózgu

Prezentujemy wszystkie szczegóły finałowego etapu Szybkiego Mózgu 2019, który już w najbliższą środę, czyli 16 października. Zapraszamy do lektury!

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Mózg zakończony

Finałowym biegiem w pobliżu Metra Stokłosy zakończył się tegoroczny cykl biegów Szybki Mózg. Sam bieg nie był już wliczany do klasyfikacji generalnej i został rozegrany w formie knock-out sprintu, w którym brali udział zawodnicy kategorii Zuchwali i Profesjonaliści. Podczas biegów kwalifikacyjnych zawodnicy zmagali się ze stosunkowo krótkimi, ale dość trudnymi trasami. Dziesięciu najlepszych zawodników z biegów kwalifikacyjnych wzięło udział w biegach finałowych, które odbyły się tuż po 19.

Wśród Zuchwałych zwyciężył Cezary Brandebura, który o kilka sekund wyprzedził 12-letniego Michała Pierzchałę. Na 3. miejscu uplasował się Marcin Gliński, który stoczył na finiszu na zaciętą walkę z Mateuszem Drągowskim i Rafałem Zakrzewskim. Jeszcze bardziej zacięta walka o zwycięstwo była wśród Profesjonalistów, gdzie ostatecznie najlepszy okazał się Piotrek Parfianowicz, przed Kubą Drągowskim i Piotrem Łobodzińskim. W kategorii Dzieci zwyciężył Bartek Kołcun przed Julią Mianowską i Antonim Ostachowskim, natomiast wśród Początkujących wygrał Piotr Jędrusik, 2. był Jacek Jarzyna, a 3. Jan Antonowicz.

Cykl został zakończony, więc chcemy bardzo podziękować za udział wszystkim zawodnikom, bo bez Was tej imprezy by nie było - to Wy jesteście jej częścią i ją tworzycie! Duże podziękowania należą się również naszym partnerom, czyli firmie Kupiec, która podczas każdego etapu raczyła Was różnymi przekąskami oraz firmie Inov-8, dzięki której najlepsi dostali drobne upominki na zakończenie cyklu. Pragniemy również podziękować Dyrektorowi SP322, Panu Tomaszowi Górskiemu, za ugoszczenie nas podczas dzisiejszego etapu - powodzenia na niedzielnym maratonie!

Są już dostępne wyniki, międzyczasy, mapy i zdjęcia z naszych zawodów - to wszystko znajdziecie na podstronie cyklu. Kolejny Szybki Mózg już w przyszłym roku, natomiast od listopada tradycyjnie ruszamy z Warszawa Nocą - 1. etap w środę 20 listopada. Szczegóły całego cyklu pojawią się w najbliższych tygodniach, a po drodze w dniach 19-20 października organizujemy UNTS Cup, czyli dwudniowe zawody, na które również serdecznie zapraszamy!

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE