Gezno 2019

W tym roku GEZNO - górskie, ekstremalne zawody na orientacje zostały rozegrane w okolicach uzdrowiskowej miejscowości Rymanów Zdrój. W malowniczej scenerii jesiennej jak co roku zawodnicy pokonywali długie i trudne trasy o bardzo dużym przewyższeniu. Każdy kto zdecydował się na uczestnictwo miał okazję uczestniczyć w niecodziennej, wielogodzinnej przygodzie. Są to zawody w których biorą udział zespoły dwuosobowe – co odróżnia je od tradycyjnych zawodów BnO. Na wynik końcowy składają się wda etapy rozgrywane w sobotę i niedzielę. Łączny czas pokonania tras z obydwu dni i ilość, oraz waga poszczególnych punktów decyduje o wyłonieniu zwycięskiego zespołu. Zawody te zmuszają do wykazania się talentem nawigacyjnym, biegowym ale również są sprawdzianem z mistrzowskiego planowania. Pierwszy etap jest przygotowany w formie scorelaufu – dowolna kolejność zaliczania punktów kontrolnych i to właśnie wtedy umiejętność odpowiedniego zaplanowania trasy może zdecydować o zwycięstwie lub przegranej. Nasz klub miał wśród uczestników dużą reprezentację. Jak zawsze na podium nie zabrakło zawodników UNTS.

Rome Orienteering Meeting 2019

Miniony weekend grupa zawodników UNTS spędziła na zawodach Rome Orienteering Meeting 2019. Jest to impreza organizowana w Rzymie co roku na początku listopada. Zawodnicy naszego klubu startowali już na niej niejednokrotnie. Zawsze rywalizacja w pięknych zaułkach Rzymu kończy się dobrymi wynikami naszych zawodników, tak było i tym razem.

6 miejsce w sztafecie sprinterskiej na Pucharze Świata w Chinach!

Jesienne zawody to okres, w którym forma zawodnika budowana przed sezonem startowym i podczas jego trwania, walczy ze zmęczeniem narastającym z każdym startem. W trakcie kiedy niektórzy skłaniają się już raczej w kierunku roztrenowania i odpoczynku przed kolejnym sezonem, inni mają szczytowe osiągnięcia.
Zawodnicy naszego klubu uczestniczą w licznych zawodach z niezmienną zaciętością i zaangażowaniem charakterystycznym dla ludzi napędzanych pasją.

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza zakończyły Szybki Mózg 2019!

Finałowym biegiem na Stokłosach zakończyliśmy cykl Szybki Mózg 2019!

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza, czyli finał Szybkiego Mózgu

Prezentujemy wszystkie szczegóły finałowego etapu Szybkiego Mózgu 2019, który już w najbliższą środę, czyli 16 października. Zapraszamy do lektury!

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Podbój Czech i Londynu

W ostatni weekend, oprócz zawodów rowerowych, w których brała udział część naszego klubu, startowaliśmy również w innych imprezach, głównie zagranicznych. Kilkuosobowa ekipa UNTS zawitała do Londynu na London City Race, czyli długi bieg sprinterski po Londynie. W tym roku został on rozegrany w biznesowo-portowej dzielnicy, która stanowiła prawdziwą gratkę dla miłośników biegania z mapą po mieście. W całych zawodach wystartowało około 800 osób, a my zajęliśmy następujące miejsca:
- Anna Maria Antonowicz: 32. miejsce w kategorii juniorów,
- Monika Gajda: 7. miejsce w elicie kobiet,
- Anna Górnicka-Antonowicz: 14. miejsce w elicie kobiet,
- Jacek Morawski: 11. miejsce w elicie mężczyzn,
- Jerzy Antonowicz: 66. miejsce w kategorii weteranów.

Na innych zawodach, ale już w Czechach, biegała inna grupka naszych. Silna ekipa pod wodzą Marka Wołowczyka ścigała się na Mistrzostwach Czech na dystansie klasycznym, które zostały rozegrane w okolicy Głuchołaz, znanych z tegorocznego Polsko-Czeskiego Pucharu. Najlepiej wypadł Piotrek Parfianowicz, który po udanym biegu kwalifikacyjnym w sobotę, zajął 2. miejsce w biegu finałowym. Krzysztof Wołowczyk niestety zaliczył popularnego NKLa w kwalifikacjach, co wykluczyło go z walki o medale. Musiał zadowolić się zwycięstwem w finale C. Marek Wołowczyk w swojej kategorii weterańskiej zajął 13. miejsce, podobnie jak i Grzegorz Biolik, z tym, że ten drugi w finale B. Viola Piatrouskaya skończyła zmagania na 17. pozycji (finał B) w silnie obsadzonej kategorii kobiecej elity, natomiast Agnieszka złapała, podobnie jak Krzysiek, NKLa w biegu finałowym.

wyniki Londyn
mapa Londyn
wyniki Czechy

fot. klasika13.aljosa.org

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE