Z mapą na Ursynowie - podsumowanie

Szybkomózgowe zmagania na Ursynowie już za nami. Teraz czeka nas krótka przerwa, a z kolejnym etapem powracamy tuż po wakacjach, czyli 11 września.

Z mapą na Ursynowie - zapraszamy!

4. etap Szybkiego Mózgu startuje w najbliższą środę na Ursynowie. Będzie to ostatni bieg z cyklu przed wakacyjną przerwą, więc tym bardziej warto wystartować!

World Orienteering Day za nami!

Ponad 250 zawodników wzięło wczoraj udział w 3. etapie Szybkiego Mózgu odbywającego się w ramach akcji Cała Polska biega z mapą oraz Światowego Dnia Orienteeringu (WOD).

Maj obfitujący w zawody

Na maj oraz weekend bezpośrednia go poprzedzający zaplanowano wiele zawodów w biegu i jeździe rowerowej na orientację. Imprezy różniły się rangą i terenami zmagań, jak i dystansami poszczególnych konkurencji. Rozegrano liczne zawody lokalne jak i Klubowe Mistrzostwa Polski w BnO i Mistrzostwa Polski w BnO. Zawodnicy UNTS jak zawsze z wieloma sukcesami uczestniczyli we wszystkich wymienionych imprezach. Zdobyliśmy liczne medale i zajęliśmy wysokie miejsca na wszystkich wymienionych zawodach!

Zapraszamy na Bulwary

3. etap Szybkiego Mózgu już 15 maja - biegamy na Bulwarach Wiślanych! Więcej szczegółów odnośnie biegu prezentujemy poniżej.

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Podbój Czech i Londynu

W ostatni weekend, oprócz zawodów rowerowych, w których brała udział część naszego klubu, startowaliśmy również w innych imprezach, głównie zagranicznych. Kilkuosobowa ekipa UNTS zawitała do Londynu na London City Race, czyli długi bieg sprinterski po Londynie. W tym roku został on rozegrany w biznesowo-portowej dzielnicy, która stanowiła prawdziwą gratkę dla miłośników biegania z mapą po mieście. W całych zawodach wystartowało około 800 osób, a my zajęliśmy następujące miejsca:
- Anna Maria Antonowicz: 32. miejsce w kategorii juniorów,
- Monika Gajda: 7. miejsce w elicie kobiet,
- Anna Górnicka-Antonowicz: 14. miejsce w elicie kobiet,
- Jacek Morawski: 11. miejsce w elicie mężczyzn,
- Jerzy Antonowicz: 66. miejsce w kategorii weteranów.

Na innych zawodach, ale już w Czechach, biegała inna grupka naszych. Silna ekipa pod wodzą Marka Wołowczyka ścigała się na Mistrzostwach Czech na dystansie klasycznym, które zostały rozegrane w okolicy Głuchołaz, znanych z tegorocznego Polsko-Czeskiego Pucharu. Najlepiej wypadł Piotrek Parfianowicz, który po udanym biegu kwalifikacyjnym w sobotę, zajął 2. miejsce w biegu finałowym. Krzysztof Wołowczyk niestety zaliczył popularnego NKLa w kwalifikacjach, co wykluczyło go z walki o medale. Musiał zadowolić się zwycięstwem w finale C. Marek Wołowczyk w swojej kategorii weterańskiej zajął 13. miejsce, podobnie jak i Grzegorz Biolik, z tym, że ten drugi w finale B. Viola Piatrouskaya skończyła zmagania na 17. pozycji (finał B) w silnie obsadzonej kategorii kobiecej elity, natomiast Agnieszka złapała, podobnie jak Krzysiek, NKLa w biegu finałowym.

wyniki Londyn
mapa Londyn
wyniki Czechy

fot. klasika13.aljosa.org

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE