Podsumowanie sezonu 2019

Listopad dobiega końca a z nim okres odpoczynku, czyli roztrenowanie. UNTS w dniach 16-17.11.2019  zorganizował dla swoich członków wyjazdowe podsumowanie sezonu. Byliśmy w okolicach Kielc, ciesząc się znakomitą pogodą podczas biegów - w sobotę sztafetowego a w niedzielę dystansu klasycznego.

Gezno 2019

W tym roku GEZNO - górskie, ekstremalne zawody na orientacje zostały rozegrane w okolicach uzdrowiskowej miejscowości Rymanów Zdrój. W malowniczej scenerii jesiennej jak co roku zawodnicy pokonywali długie i trudne trasy o bardzo dużym przewyższeniu. Każdy kto zdecydował się na uczestnictwo miał okazję uczestniczyć w niecodziennej, wielogodzinnej przygodzie. Są to zawody w których biorą udział zespoły dwuosobowe – co odróżnia je od tradycyjnych zawodów BnO. Na wynik końcowy składają się wda etapy rozgrywane w sobotę i niedzielę. Łączny czas pokonania tras z obydwu dni i ilość, oraz waga poszczególnych punktów decyduje o wyłonieniu zwycięskiego zespołu. Zawody te zmuszają do wykazania się talentem nawigacyjnym, biegowym ale również są sprawdzianem z mistrzowskiego planowania. Pierwszy etap jest przygotowany w formie scorelaufu – dowolna kolejność zaliczania punktów kontrolnych i to właśnie wtedy umiejętność odpowiedniego zaplanowania trasy może zdecydować o zwycięstwie lub przegranej. Nasz klub miał wśród uczestników dużą reprezentację. Jak zawsze na podium nie zabrakło zawodników UNTS.

Rome Orienteering Meeting 2019

Miniony weekend grupa zawodników UNTS spędziła na zawodach Rome Orienteering Meeting 2019. Jest to impreza organizowana w Rzymie co roku na początku listopada. Zawodnicy naszego klubu startowali już na niej niejednokrotnie. Zawsze rywalizacja w pięknych zaułkach Rzymu kończy się dobrymi wynikami naszych zawodników, tak było i tym razem.

6 miejsce w sztafecie sprinterskiej na Pucharze Świata w Chinach!

Jesienne zawody to okres, w którym forma zawodnika budowana przed sezonem startowym i podczas jego trwania, walczy ze zmęczeniem narastającym z każdym startem. W trakcie kiedy niektórzy skłaniają się już raczej w kierunku roztrenowania i odpoczynku przed kolejnym sezonem, inni mają szczytowe osiągnięcia.
Zawodnicy naszego klubu uczestniczą w licznych zawodach z niezmienną zaciętością i zaangażowaniem charakterystycznym dla ludzi napędzanych pasją.

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza zakończyły Szybki Mózg 2019!

Finałowym biegiem na Stokłosach zakończyliśmy cykl Szybki Mózg 2019!

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza, czyli finał Szybkiego Mózgu

Prezentujemy wszystkie szczegóły finałowego etapu Szybkiego Mózgu 2019, który już w najbliższą środę, czyli 16 października. Zapraszamy do lektury!

Centrum Zawodów
Ostatni etap tradycyjnie odbędzie się na warszawskim Ursynowie - Centrum Zawodów zostanie zlokalizowane w Szkole Podstawowej nr 319. Podobnie jak w roku poprzednim w ramach biegu finałowego zostaną rozegrane Mistrzostwa Ursynowa w biegu na orientację. Dodatkowo dla zawodników w wieku 11-18 lat zostaną rozegrane Mistrzostwa Mazowsza w sprinterskim biegu na orientację. Poniżej najistotniejsze informacje dotyczące biegu:
1. Termin zgłoszeń upływa w najbliższą niedzielę 13 października o północy.
2. Biuro Zawodów pracuje w godzinach 18:00-19:00. Prosimy wszystkie osoby wypożyczające karty SPORTident o ich odbiór ich do godz. 18:45. Podobnie w przypadku osób, które zakupiły karty SPORTident.
3. Zapisy na bieg w dniu zawodów możliwe są w Biurze tylko w godzinach 18:00-18:45.
4. Osoby, które nie odbiorą swoich kart SPORTident do godziny 18:45 (przez to ich dane nie zdążą być wprowadzone do bazy), będą mogły sczytać swoje wyniki po biegu dopiero po przybiegnięciu wszystkich zawodników.

Start masowy
Podczas biegu finałowego odbędzie się start masowy, czyli wszyscy zawodnicy poszczególnych tras startują jednocześnie - Profesjonaliści i Odważni o 19:00, a Zuchwali i Początkujący o 19:10. Zalecamy nieco wcześniejsze przybycie do Centrum Zawodów, bo przed samym startem może być ciężko się ze wszystkim wyrobić. Start oraz meta zlokalizowane są w pobliżu Centrum Zawodów.

Oświetlenie
Przypominamy wszystkim zawodnikom o zabraniu oświetlenia na bieg, ponieważ w terenie zawodów jest stosunkowo ciemno.

Mistrzostwa Mazowsza
W ramach biegu finałowego rozegrane zostaną Mistrzostwa Mazowsza w sprinterskim biegu na orientację. Będzie to dodatkowa klasyfikacja dotycząca zawodników w wieku 11-18 lat. Aby zostać klasyfikowanym w Mistrzostwach Mazowsza zawodnicy powinni być zgłoszeni na następujące trasy:
- zawodnicy 11-12 lat: trasa Początkujący
- zawodnicy 13-14 lat: trasa Odważni
- zawodnicy 15-16 lat: trasa Zuchwali
- zawodnicy 17-18 lat: trasa Profesjonaliści
Zawodnicy startujący na innych trasach niż wymienione powyżej nie będą klasyfikowani w Mistrzostwach Mazowsza. W przypadku osób wcześniej zgłoszonych i chcących zmienić trasę w związku z Mistrzostwami Mazowsza prosimy o taką informację mailowo (j.morawski@unts.waw.pl) do końca terminu zgłoszeń.
Zawodnicy klasyfikowani w Mistrzostwach Mazowsza zwolnieni są z opłaty wpisowego - podczas zgłoszenia w systemie zgłoszeniowym w polu "Dodatki" należy wybrać wartość "Darmowy start (tylko dla zawodników w wieku 11-18 lat)".

Mistrzostwa Ursynowa
Tradycyjnie w ramach ostatniego etapu rozgrywamy Mistrzostwa Ursynowa w biegu na orientację. Mistrzostwa dotyczą wszystkich zawodników, w związku z czym nagradzać będziemy po trzy najlepsze kobiety i trzech mężczyzn na każdej z tras. Specjalne nagrody dla najlepszych przygotowaliśmy dzięki wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów.

Dekoracja
Po biegu na godzinę 20:00 zaplanowaliśmy nagrodzenie najszybszych zawodników finału, czyli Mistrzostw Ursynowa, Mistrzostwa Mazowsza oraz wręczenie nagród najlepszym zawodnikom klasyfikacji generalnej Szybkiego Mózgu 2019 w poszczególnych kategoriach wiekowych. Pełne wyniki klasyfikacji znajdziecie tutaj - przypominamy, że ostatni bieg nie wlicza się już do klasyfikacji, ale i tak warto wystartować!

Parametry tras
Długości tras na 6. etap przedstawiają się następująco:
- Początkujący: 1.5km, 12PK
- Odważni: 2.5km, 15PK
- Zuchwali: 3.4km, 22PK
- Profesjonaliści: 4.7km, 30PK

Zapisy
Zapisujemy się do najbliższej niedzieli 13 października do północy. Zgłoszenia są dostępne na podstronie zawodów.

Zapraszamy!

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE