Podsumowanie sezonu 2019

Listopad dobiega końca a z nim okres odpoczynku, czyli roztrenowanie. UNTS w dniach 16-17.11.2019  zorganizował dla swoich członków wyjazdowe podsumowanie sezonu. Byliśmy w okolicach Kielc, ciesząc się znakomitą pogodą podczas biegów - w sobotę sztafetowego a w niedzielę dystansu klasycznego.

Gezno 2019

W tym roku GEZNO - górskie, ekstremalne zawody na orientacje zostały rozegrane w okolicach uzdrowiskowej miejscowości Rymanów Zdrój. W malowniczej scenerii jesiennej jak co roku zawodnicy pokonywali długie i trudne trasy o bardzo dużym przewyższeniu. Każdy kto zdecydował się na uczestnictwo miał okazję uczestniczyć w niecodziennej, wielogodzinnej przygodzie. Są to zawody w których biorą udział zespoły dwuosobowe – co odróżnia je od tradycyjnych zawodów BnO. Na wynik końcowy składają się wda etapy rozgrywane w sobotę i niedzielę. Łączny czas pokonania tras z obydwu dni i ilość, oraz waga poszczególnych punktów decyduje o wyłonieniu zwycięskiego zespołu. Zawody te zmuszają do wykazania się talentem nawigacyjnym, biegowym ale również są sprawdzianem z mistrzowskiego planowania. Pierwszy etap jest przygotowany w formie scorelaufu – dowolna kolejność zaliczania punktów kontrolnych i to właśnie wtedy umiejętność odpowiedniego zaplanowania trasy może zdecydować o zwycięstwie lub przegranej. Nasz klub miał wśród uczestników dużą reprezentację. Jak zawsze na podium nie zabrakło zawodników UNTS.

Rome Orienteering Meeting 2019

Miniony weekend grupa zawodników UNTS spędziła na zawodach Rome Orienteering Meeting 2019. Jest to impreza organizowana w Rzymie co roku na początku listopada. Zawodnicy naszego klubu startowali już na niej niejednokrotnie. Zawsze rywalizacja w pięknych zaułkach Rzymu kończy się dobrymi wynikami naszych zawodników, tak było i tym razem.

6 miejsce w sztafecie sprinterskiej na Pucharze Świata w Chinach!

Jesienne zawody to okres, w którym forma zawodnika budowana przed sezonem startowym i podczas jego trwania, walczy ze zmęczeniem narastającym z każdym startem. W trakcie kiedy niektórzy skłaniają się już raczej w kierunku roztrenowania i odpoczynku przed kolejnym sezonem, inni mają szczytowe osiągnięcia.
Zawodnicy naszego klubu uczestniczą w licznych zawodach z niezmienną zaciętością i zaangażowaniem charakterystycznym dla ludzi napędzanych pasją.

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza zakończyły Szybki Mózg 2019!

Finałowym biegiem na Stokłosach zakończyliśmy cykl Szybki Mózg 2019!

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Grand Prix Mazowsza

W miniony weekend mieliśmy przyjemność wystartować niemalże całym klubem w 16. edycji Grand Prix Mazowsza, które odbyło się w miejscowości Rynia nad Zalewem Zegrzyńskim. W sobotę zostały rozegrane dwa biegi - rano bieg średniodystansowy, a po południu bieg sprinterski na terenie ośrodka WDW Rynia, gdzie mieściło się Centrum Zawodów. Wielki potencjał tej lokalizacji niestety przepadł razem z deszczem, który intensywnie padał niemalże przez cały dzień, przypominając niezbyt miłe wspomnienia podobnej pogody w roku ubiegłym.

Na szczęście niedziela okazała się dużo bardziej uda - pogoda tym razem dopisała, a my wszyscy mogliśmy wystartować w biegu pościgowym na dystansie średnim. Poniżej nasze największe sukcesy na tegorocznym Grand Prix Mazowsza, a na koniec jeszcze chciałbym w imieniu całego UNTSu podziękować organizatorom za miłe zawody - było naprawdę fajnie (abstrahując od deszczu).

1. miejsce Zuzanna Rudenko K12
3. miejsce Aleksandra Siennicka K12
3. miejsce Monika Gajda K21A
3. miejsce Dorota Mianowska K35/40
1. miejsce Mariola Wołowczyk K45/50
1. miejsce Jan Antonowicz M10
3. miejsce Dawid Juzaszek M12
2. miejsce Michał Pierzchała M14
2. miejsce Michał Wołowczyk M18/20
1. miejsce Jacek Morawski M21A
2. miejsce Grzegorz Biolik M35
3. miejsce Artur Staszak M40
2. miejsce Krzysztof Szlendak M45
2. miejsce Marek Wołowczyk M50
2. miejsce Adam Gąsienica-Samek KM10N
1. miejsce Tosia Mianowska 10NR

wyniki
zdjęcia (Piotr Daniluk)

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE