Podsumowanie sezonu 2019

Listopad dobiega końca a z nim okres odpoczynku, czyli roztrenowanie. UNTS w dniach 16-17.11.2019  zorganizował dla swoich członków wyjazdowe podsumowanie sezonu. Byliśmy w okolicach Kielc, ciesząc się znakomitą pogodą podczas biegów - w sobotę sztafetowego a w niedzielę dystansu klasycznego.

Gezno 2019

W tym roku GEZNO - górskie, ekstremalne zawody na orientacje zostały rozegrane w okolicach uzdrowiskowej miejscowości Rymanów Zdrój. W malowniczej scenerii jesiennej jak co roku zawodnicy pokonywali długie i trudne trasy o bardzo dużym przewyższeniu. Każdy kto zdecydował się na uczestnictwo miał okazję uczestniczyć w niecodziennej, wielogodzinnej przygodzie. Są to zawody w których biorą udział zespoły dwuosobowe – co odróżnia je od tradycyjnych zawodów BnO. Na wynik końcowy składają się wda etapy rozgrywane w sobotę i niedzielę. Łączny czas pokonania tras z obydwu dni i ilość, oraz waga poszczególnych punktów decyduje o wyłonieniu zwycięskiego zespołu. Zawody te zmuszają do wykazania się talentem nawigacyjnym, biegowym ale również są sprawdzianem z mistrzowskiego planowania. Pierwszy etap jest przygotowany w formie scorelaufu – dowolna kolejność zaliczania punktów kontrolnych i to właśnie wtedy umiejętność odpowiedniego zaplanowania trasy może zdecydować o zwycięstwie lub przegranej. Nasz klub miał wśród uczestników dużą reprezentację. Jak zawsze na podium nie zabrakło zawodników UNTS.

Rome Orienteering Meeting 2019

Miniony weekend grupa zawodników UNTS spędziła na zawodach Rome Orienteering Meeting 2019. Jest to impreza organizowana w Rzymie co roku na początku listopada. Zawodnicy naszego klubu startowali już na niej niejednokrotnie. Zawsze rywalizacja w pięknych zaułkach Rzymu kończy się dobrymi wynikami naszych zawodników, tak było i tym razem.

6 miejsce w sztafecie sprinterskiej na Pucharze Świata w Chinach!

Jesienne zawody to okres, w którym forma zawodnika budowana przed sezonem startowym i podczas jego trwania, walczy ze zmęczeniem narastającym z każdym startem. W trakcie kiedy niektórzy skłaniają się już raczej w kierunku roztrenowania i odpoczynku przed kolejnym sezonem, inni mają szczytowe osiągnięcia.
Zawodnicy naszego klubu uczestniczą w licznych zawodach z niezmienną zaciętością i zaangażowaniem charakterystycznym dla ludzi napędzanych pasją.

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza zakończyły Szybki Mózg 2019!

Finałowym biegiem na Stokłosach zakończyliśmy cykl Szybki Mózg 2019!

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

MazoviaCup w RJnO - 3 złota dla UNTS

Ośmioosobowa drużyna UNTS bardzo udanie rozpoczęła sezon w rowerowej jeździe na orientację. W kategoriach elitarnych najlepiej zaprezentował się nasz as eksportowy Maciej Gromadka. W obu startach zajął drugie miejsca. Równie dobrze pojechał Ludo Parfianowicz, zajmując miejsca 5-6 w każdym ze swoich trzech startów. Niemniej dobrze pojechali nasi debiutanci na imprezach tej rangi, czyli Grzegorz i Agnieszka Biolikowie zdobywając pierwsze punkty Pucharu Polski dla siebie, jak i w klasyfikacjach drużynowych.

Nagrody i medale udało się wywalczyć rodzinie Nitsch. Ola wygrała K12, Tomek M14, a ja M40 (a łatwo nie było, bo na ostatni etap wyruszałem z 4 minutami straty, a raptem 3 minuty straty do mnie miał mój odwieczny, lokalny rywal Adam Wroniak z Team 360). Asia rozkojarzyła się na ostatnim, dla niej już 46 punkcie tych zawodów i ostatecznie zakończyła K40 na miejscu trzecim.

Zawody były ciekawe, ale i wymagające. Szczególnie rozgrywany po sprincie sobotni klasyk dał wiele wrażeń. Pokonanie dystansu (ok. 33 km w przypadku M40) w ulewie, w bagnistym i piaszczystym terenie był nie lada wyzwaniem dla zawodników i ich rowerów.

Zapraszam wszystkim do dołączenia do naszego zespołu MTBO. W tym roku odbędą się jeszcze 3 rundy Pucharu Polski. A przygodę warto rozpocząć od zawodów Pucharu Warszawy i Mazowsza, więcej szczegółów tutaj.

wyniki

fot.team360.pl

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE