Podsumowanie sezonu 2019

Listopad dobiega końca a z nim okres odpoczynku, czyli roztrenowanie. UNTS w dniach 16-17.11.2019  zorganizował dla swoich członków wyjazdowe podsumowanie sezonu. Byliśmy w okolicach Kielc, ciesząc się znakomitą pogodą podczas biegów - w sobotę sztafetowego a w niedzielę dystansu klasycznego.

Gezno 2019

W tym roku GEZNO - górskie, ekstremalne zawody na orientacje zostały rozegrane w okolicach uzdrowiskowej miejscowości Rymanów Zdrój. W malowniczej scenerii jesiennej jak co roku zawodnicy pokonywali długie i trudne trasy o bardzo dużym przewyższeniu. Każdy kto zdecydował się na uczestnictwo miał okazję uczestniczyć w niecodziennej, wielogodzinnej przygodzie. Są to zawody w których biorą udział zespoły dwuosobowe – co odróżnia je od tradycyjnych zawodów BnO. Na wynik końcowy składają się wda etapy rozgrywane w sobotę i niedzielę. Łączny czas pokonania tras z obydwu dni i ilość, oraz waga poszczególnych punktów decyduje o wyłonieniu zwycięskiego zespołu. Zawody te zmuszają do wykazania się talentem nawigacyjnym, biegowym ale również są sprawdzianem z mistrzowskiego planowania. Pierwszy etap jest przygotowany w formie scorelaufu – dowolna kolejność zaliczania punktów kontrolnych i to właśnie wtedy umiejętność odpowiedniego zaplanowania trasy może zdecydować o zwycięstwie lub przegranej. Nasz klub miał wśród uczestników dużą reprezentację. Jak zawsze na podium nie zabrakło zawodników UNTS.

Rome Orienteering Meeting 2019

Miniony weekend grupa zawodników UNTS spędziła na zawodach Rome Orienteering Meeting 2019. Jest to impreza organizowana w Rzymie co roku na początku listopada. Zawodnicy naszego klubu startowali już na niej niejednokrotnie. Zawsze rywalizacja w pięknych zaułkach Rzymu kończy się dobrymi wynikami naszych zawodników, tak było i tym razem.

6 miejsce w sztafecie sprinterskiej na Pucharze Świata w Chinach!

Jesienne zawody to okres, w którym forma zawodnika budowana przed sezonem startowym i podczas jego trwania, walczy ze zmęczeniem narastającym z każdym startem. W trakcie kiedy niektórzy skłaniają się już raczej w kierunku roztrenowania i odpoczynku przed kolejnym sezonem, inni mają szczytowe osiągnięcia.
Zawodnicy naszego klubu uczestniczą w licznych zawodach z niezmienną zaciętością i zaangażowaniem charakterystycznym dla ludzi napędzanych pasją.

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza zakończyły Szybki Mózg 2019!

Finałowym biegiem na Stokłosach zakończyliśmy cykl Szybki Mózg 2019!

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Chmielna czeka!

Z lekkim opóźnieniem, ale wreszcie jest - komunikat techniczny na 2. etap Szybkiego Mózgu! W nim wszelkie szczegóły dotyczące nadchodzących wielkimi krokami zawodów.

Gdzie?
Biegamy w okolicy ul. Chmielnej na Śródmieściu. Teren zawodów obejmuje obszar wzdłuż ul. Nowy Świat, Dom Handlowy Smyk, teren Ministerstwa Finansów oraz budowę II linii metra. Zabudowa jest bardzo gęsta i nieregularna, więc zapowiadają się naprawdę ciekawe trasy.

Kiedy?
Tradycyjnie biegamy w najbliższą środę 21 maja. Start rusza od godziny 19:00, a ostatni zawodnicy wybiegną najprawdopodobniej tuż przed godziną 20:00, więc przez cały czas trwania zawodów powinno być jasno. Centrum Zawodów zlokalizowane jest w Szkole Podstawowej nr 211 przy ul. Nowy Świat 21A.

Zgłoszenia
Macie czas do najbliższej niedzieli do godziny 23:59. Spóźnialscy będą mieli szansę się zapisać w Biurze Zawodów przed biegiem za podwyższoną do 20PLN opłatą, więc warto zgłosić się zawczasu.

Na mecie
Tym razem na każdego kto ukończy bieg na mecie czekać będzie porcja otrębów owsianych od Kupca. Nigdy ich nie próbowaliśmy wcześniej, ale jest to podobno zdrowy, bogaty w składniki mineralne i witaminy produkt, który dzięki wysokiej zawartości błonnika zapewnia prawidłową przemianę materii. Najlepiej spożywać je jako dodatek do mleka, jogurtów, koktajli, zup, sosów oraz surówek, ale na pewno znajdą się chętni, aby schrupać je od razu po biegu. Smacznego!

Komentarze

  • Podkop?

    Podkop?... Lampa w podłodze

    Kali 2014-05-21 18:02
  • Nie wiem jak...

    ... dotrę na zawody. Dookoła CZ teren zakazany. Spadochron? - nie mam uprawnień. Katapulta? - trochę się boję..

    piotrzal 2014-05-19 16:26
PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE