1. etap Szybkiego Mózgu

Inauguracja Szybkiego Mózgu już w najbliższą środę! Już teraz zapraszamy serdecznie na Starą Ochotę, gdzie odbędzie się 1. etap naszego cyklu.

Nowy rok na obozie w Jagniątkowie.

Kolejny raz liczna grupa zawodników UNTS uczestniczyła w zimowym obozie treningowym w Jagniątkowie. Podczas tego bardzo aktywnego wypoczynku zrealizowano szereg treningów biegowych, wycieczek na nartach, po treningowych sesji rozciągających, nie obyło się bez biegania z mapą i aktywności mających na celu umacnianie więzi klubowych. Był czas na gry i zabawą sylwestrową, rozmowy i wspólne odpoczywanie. W 2020 rok klubowicze weszli z uśmiechem i zapałem do sportowej rywalizacji.

Startuje Szybki Mózg 2020

Ruszamy z 9. edycją Szybkiego Mózgu! Dziś oficjalnie przedstawiamy wszystkie szczegóły cyklu, w tym terminy, lokalizacje i inne nowości, które na Was czekają. Zapraszamy do lektury!

Podsumowanie sezonu 2019

Listopad dobiega końca a z nim okres odpoczynku, czyli roztrenowanie. UNTS w dniach 16-17.11.2019  zorganizował dla swoich członków wyjazdowe podsumowanie sezonu. Byliśmy w okolicach Kielc, ciesząc się znakomitą pogodą podczas biegów - w sobotę sztafetowego a w niedzielę dystansu klasycznego.

Gezno 2019

W tym roku GEZNO - górskie, ekstremalne zawody na orientacje zostały rozegrane w okolicach uzdrowiskowej miejscowości Rymanów Zdrój. W malowniczej scenerii jesiennej jak co roku zawodnicy pokonywali długie i trudne trasy o bardzo dużym przewyższeniu. Każdy kto zdecydował się na uczestnictwo miał okazję uczestniczyć w niecodziennej, wielogodzinnej przygodzie. Są to zawody w których biorą udział zespoły dwuosobowe – co odróżnia je od tradycyjnych zawodów BnO. Na wynik końcowy składają się wda etapy rozgrywane w sobotę i niedzielę. Łączny czas pokonania tras z obydwu dni i ilość, oraz waga poszczególnych punktów decyduje o wyłonieniu zwycięskiego zespołu. Zawody te zmuszają do wykazania się talentem nawigacyjnym, biegowym ale również są sprawdzianem z mistrzowskiego planowania. Pierwszy etap jest przygotowany w formie scorelaufu – dowolna kolejność zaliczania punktów kontrolnych i to właśnie wtedy umiejętność odpowiedniego zaplanowania trasy może zdecydować o zwycięstwie lub przegranej. Nasz klub miał wśród uczestników dużą reprezentację. Jak zawsze na podium nie zabrakło zawodników UNTS.

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Znalazła kura ziarno

Trafiło się ślepej kurze ziarno! - powiedział po wbiegnięciu na metę Artur Staszak komentując swój dzisiejszy występ podczas biegu sprinterskiego Klubowych Mistrzostw Polski. Jak się ostatecznie okazało, zajął on w ten sposób 3. miejsce w kategorii M40 odnosząc tym samym jeden z największych sukcesów w swojej krótkiej karierze.

Z biegu jestem zadowolony, choć nie ustrzegłem się dwóch błędów - jeden na około 30 sekund i drugi mniejszy błąd wariantowy. Fizycznie było nieźle, może również dzięki temu, że było nieco chłodniej. Ogólnie mówiąc, sprinty to mój konik, a szczególnie takie, gdzie trzeba pomyśleć i nie decyduje tylko fizolstwo, więc dzisiaj czułem się jak ryba w wodzie - skomentował Artur. Warto również dodać, że był to jego drugi medal w ten weekend, ponieważ już w piątek zajął 3. miejsce w biegu sztafetowym w drużynie z Grześkiem Biolikiem i Agnieszką Biolik.

Oprócz fantastycznych występów Artura i naszej sztafety, udało nam się zdobyć w sumie jeszcze 11 innych medali. W kategorii K10 Aleksandra Nitsch zajęła 2. miejsce podczas biegu klasycznego. Z kolei w M10 Emil Biolik zgarnął dwa medale - 3. miejsce na klasyku i 2. miejsce w sprincie. K12 to już popisy Ali Staszak, która uplasowała się również na 3. miejscu na klasyku i na 2. miejscu na sprincie. Michał Wołowczyk zgarnął również dwa medale (2. miejsce klasyk i 3. miejsce sprint), a Monika Gajda zajęła 3. miejsce podczas dzisiejszego sprintu tracąc do zwyciężczyni jedynie 9 sekund. Wśród weteranek tradycyjnie bardzo dobrze wypadła Mariola Wołowczyk zajmując dwukrotnie 1. miejsce w K45, natomiast dziś świetnie pobiegła Joanna Nitsch plasując się na 3. miejscu w K40.

strona zawodów
zdjęcia sztafety
zdjęcia klasyk
zdjęcia sprint

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE