Gezno 2019

W tym roku GEZNO - górskie, ekstremalne zawody na orientacje zostały rozegrane w okolicach uzdrowiskowej miejscowości Rymanów Zdrój. W malowniczej scenerii jesiennej jak co roku zawodnicy pokonywali długie i trudne trasy o bardzo dużym przewyższeniu. Każdy kto zdecydował się na uczestnictwo miał okazję uczestniczyć w niecodziennej, wielogodzinnej przygodzie. Są to zawody w których biorą udział zespoły dwuosobowe – co odróżnia je od tradycyjnych zawodów BnO. Na wynik końcowy składają się wda etapy rozgrywane w sobotę i niedzielę. Łączny czas pokonania tras z obydwu dni i ilość, oraz waga poszczególnych punktów decyduje o wyłonieniu zwycięskiego zespołu. Zawody te zmuszają do wykazania się talentem nawigacyjnym, biegowym ale również są sprawdzianem z mistrzowskiego planowania. Pierwszy etap jest przygotowany w formie scorelaufu – dowolna kolejność zaliczania punktów kontrolnych i to właśnie wtedy umiejętność odpowiedniego zaplanowania trasy może zdecydować o zwycięstwie lub przegranej. Nasz klub miał wśród uczestników dużą reprezentację. Jak zawsze na podium nie zabrakło zawodników UNTS.

Rome Orienteering Meeting 2019

Miniony weekend grupa zawodników UNTS spędziła na zawodach Rome Orienteering Meeting 2019. Jest to impreza organizowana w Rzymie co roku na początku listopada. Zawodnicy naszego klubu startowali już na niej niejednokrotnie. Zawsze rywalizacja w pięknych zaułkach Rzymu kończy się dobrymi wynikami naszych zawodników, tak było i tym razem.

6 miejsce w sztafecie sprinterskiej na Pucharze Świata w Chinach!

Jesienne zawody to okres, w którym forma zawodnika budowana przed sezonem startowym i podczas jego trwania, walczy ze zmęczeniem narastającym z każdym startem. W trakcie kiedy niektórzy skłaniają się już raczej w kierunku roztrenowania i odpoczynku przed kolejnym sezonem, inni mają szczytowe osiągnięcia.
Zawodnicy naszego klubu uczestniczą w licznych zawodach z niezmienną zaciętością i zaangażowaniem charakterystycznym dla ludzi napędzanych pasją.

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza zakończyły Szybki Mózg 2019!

Finałowym biegiem na Stokłosach zakończyliśmy cykl Szybki Mózg 2019!

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza, czyli finał Szybkiego Mózgu

Prezentujemy wszystkie szczegóły finałowego etapu Szybkiego Mózgu 2019, który już w najbliższą środę, czyli 16 października. Zapraszamy do lektury!

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Kolejne medale!

Z powodzeniem wystartowaliśmy w ostatni weekend w ostatnich tegorocznych biegach rangi Mistrzostw Polski, które podobnie jak w czerwcu zostały rozegrane w Warszawie. W sobotę rywalizowaliśmy w biegu nocnym, który odbył się w podwarszawskim Aleksandrowie, natomiast w niedzielę WAT Warszawa gościł zawodników z całej Polski na swoim poligonie, gdzie walczyliśmy podczas sztafet sprinterskich.

Wśród kobiet w biegu nocnym zwyciężyła Agnieszka Biolik w kategorii K35, Ania Staszak zajęła 3. miejsce w K40, a Ewa Wołek wygrała w kategorii K45. 2. miejsce w tej samej kategorii zajęła Mariola Wołowczyk. Wśród panów doskonale wypadł Janek Rutka, który zakończył bieg na 3. miejscu, natomiast Piotr Sotniczuk uplasował się tuż za Jankiem, na 4. miejscu. W M20 tym razem zwyciężył Krzysiek Wołowczyk, a 3. miejsce zajął Piotrek Parfianowicz. Dobre 4. miejsce w M21 zajął Jacek Morawski, a w M50 zwyciężył Marek Wołowczyk.

Sztafety sprinterskie to nasz ogromny sukces w najsilniejszej kategorii S21, gdzie dwie sztafety UNTS zajęły pozycje medalowe. Srebro wywalczyła drużyna w składzie Sanna Andelin, Maciej Grabowski, Jacek Morawski, Barbara Żebrowska, natomiast brąz przypadł sztafecie w składzie Jolanta Kołosińska, Krzysztof Wołowczyk, Piotr Parfianowicz, Anna Górnicka-Antonowicz. W weterańskiej kategorii S100 również wywaliczyliśmy dwa medale - złoty zdobyli Joanna Parfianowicz i Marek Wołowczyk, a srebrny Mariola Wołowczyk i Ludomir Parfianowicz.

Gratulujemy wszystkim doskonałych występów i mamy nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej!

wyniki bieg nocny
wyniki bieg sztafetowy
zdjęcia Mariola Wołowczyk
zdjęcia Ludomir Parfianowicz

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE