Podsumowanie sezonu 2019

Listopad dobiega końca a z nim okres odpoczynku, czyli roztrenowanie. UNTS w dniach 16-17.11.2019  zorganizował dla swoich członków wyjazdowe podsumowanie sezonu. Byliśmy w okolicach Kielc, ciesząc się znakomitą pogodą podczas biegów - w sobotę sztafetowego a w niedzielę dystansu klasycznego.

Gezno 2019

W tym roku GEZNO - górskie, ekstremalne zawody na orientacje zostały rozegrane w okolicach uzdrowiskowej miejscowości Rymanów Zdrój. W malowniczej scenerii jesiennej jak co roku zawodnicy pokonywali długie i trudne trasy o bardzo dużym przewyższeniu. Każdy kto zdecydował się na uczestnictwo miał okazję uczestniczyć w niecodziennej, wielogodzinnej przygodzie. Są to zawody w których biorą udział zespoły dwuosobowe – co odróżnia je od tradycyjnych zawodów BnO. Na wynik końcowy składają się wda etapy rozgrywane w sobotę i niedzielę. Łączny czas pokonania tras z obydwu dni i ilość, oraz waga poszczególnych punktów decyduje o wyłonieniu zwycięskiego zespołu. Zawody te zmuszają do wykazania się talentem nawigacyjnym, biegowym ale również są sprawdzianem z mistrzowskiego planowania. Pierwszy etap jest przygotowany w formie scorelaufu – dowolna kolejność zaliczania punktów kontrolnych i to właśnie wtedy umiejętność odpowiedniego zaplanowania trasy może zdecydować o zwycięstwie lub przegranej. Nasz klub miał wśród uczestników dużą reprezentację. Jak zawsze na podium nie zabrakło zawodników UNTS.

Rome Orienteering Meeting 2019

Miniony weekend grupa zawodników UNTS spędziła na zawodach Rome Orienteering Meeting 2019. Jest to impreza organizowana w Rzymie co roku na początku listopada. Zawodnicy naszego klubu startowali już na niej niejednokrotnie. Zawsze rywalizacja w pięknych zaułkach Rzymu kończy się dobrymi wynikami naszych zawodników, tak było i tym razem.

6 miejsce w sztafecie sprinterskiej na Pucharze Świata w Chinach!

Jesienne zawody to okres, w którym forma zawodnika budowana przed sezonem startowym i podczas jego trwania, walczy ze zmęczeniem narastającym z każdym startem. W trakcie kiedy niektórzy skłaniają się już raczej w kierunku roztrenowania i odpoczynku przed kolejnym sezonem, inni mają szczytowe osiągnięcia.
Zawodnicy naszego klubu uczestniczą w licznych zawodach z niezmienną zaciętością i zaangażowaniem charakterystycznym dla ludzi napędzanych pasją.

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza zakończyły Szybki Mózg 2019!

Finałowym biegiem na Stokłosach zakończyliśmy cykl Szybki Mózg 2019!

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza zakończyły Szybki Mózg 2019!

Finałowym biegiem na Stokłosach zakończyliśmy cykl Szybki Mózg 2019! Tym razem rywalizowaliśmy w biegu ze startu masowego, który wszystkim dostarczył wielu emocji. Zawodnicy mieli okazję zarówno rozwinąć większe prędkości jak i wykazać się umiejętnością skutecznego biegu przy wielu zmianach kierunku i na krótkich sprinterskich przebiegach. Wybór wariantów "lewo - prawo" to typowe łamigłówki, których dostarczają biegi na ursynowskich osiedlach - i tym razem ich nie zabrakło. Trasy oparte na "motylkach" pozwoliły rozbić stawkę na mniej liczne grupy, chociaż przy punktach węzłowych robiły sie momentami kolejki do puszek, co dodawało tylko emocji biegaczom ;)

Na najdłuższej trasie Profesjonalistów zwyciężył Piotrek Parfianowicz przed Ilyą Marchukiem (obaj UNTS) i Andrzejem Magierem (Orient Races). W Zuchwałych wygrał Krzysztof Wójtowicz, na 2. miejscu przybiegł Stanisław Wołek, a 3. był Jan Antonowicz (wszyscy UNTS). Na trasie Początkujących, zwycięska Helena Szelachowska wyprzedził drugiego Piotra Wierzbickiego z ponad 2-minutową przewagą! 3. miejsce zajął Antoni Wasilewski ze stratą 2'26'' sekund do zwycięzcy. W Odważnych, z kolei, zwyciężył Kacper Podworski, wygrywając jedynie o 1 sekundę z Bartoszem Stopczyński, zaś trzecia była Antonina Mianowska.

Po biegu odbyła się dekoracja najlepszych zawodników Mistrzostw Ursynowa - czyli rywalizacji podczas 6 etapu w naszych tradycyjnych 4 kategoriach, a następnie dekoracja klasyfikacji generalnej całego cyklu - dziękujemy wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród dla najlepszych, a w szczególności Urzędowi Dzielnicy Ursynów :) Dekoracja Mistrzostw Mazowsza w sprinterskim biegu na orientację dla zawodników w wieku 11-18 lat odbędzie się przy okazji najbliższych większych zawodów w biegu na orientację na Mazowszu.

Chcielibyśmy na koniec podziękować wszystkim uczestnikom finałowego etapu Szybkiego Mózgu, a także całego cyklu za udział - to Wy tworzycie te zawody i tę wspaniałą atmosferę! Szybki Mózg zakończony, a tymczasem już teraz zapraszamy na przyszłoroczny edycję, więcej informacji na jego temat będziemy publikować w najbliższym czasie!

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE