UNTS Cup 2024

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na UNTS Cup 2024 - 3 biegi w 2 dni w terenie tegorocznych MP w middlu i nocnym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

Leśny Mózg 2023

Zapraszamy na trzecią edycję naszego zimowego cyklu - Leśny Mózg 2023! Czeka na Was 5 etapów od listopada 2023 do marca 2024.

Zajęcia z orientacji sportowej - Wesoła!

Zapraszamy do zapisów na zajęcia w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 w lasach na terenie Dzielnicy Wesoła w lipcu, sierpniu i wrześniu!

WOM 2023 sprint (Mistrzostwa Ursynowa) i klasyk - informacje i linki

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na Warszawską Olimpiadę Młodzieży 2023 - w biegu sprinterskim (Mistrzostwa Ursynowa w sprinterskim biegu na orientację) i biegu klasycznym! Zapraszamy do lektury - prezentujemy najważniejsze szczegóły odnośnie organizowanej przez nas imprezy.

Szybki Mózg 2023

Zapraszamy na Szybki Mózg 2023 - 11. edycję naszego kultowego cyklu, w ramach którego odbędzie się 5 biegów sprinterskich na terenie Warszawy.

1% na UNTS
Zdjęcia

Bulwary zdobyte po raz kolejny!

170 zawodników wzięło wczoraj udział w zaległym 3. etapie tegorocznego Szybkiego Mózgu. Uczestnicy biegali zarówno po Bulwarach Wiślanych, ale też po uliczkach i skwerach Powiśla. Mimo, że to już trzeci raz gdy zaprosiliśmy Was w te okolice, postaraliśmy się aby trasy znów czymś zaskoczyły. Budowniczy tras zdecydował się na połączenie długich wariantowych przebiegów z kilkoma krótszymi, a wisienką na torcie był przebieg tunelem w wiadukcie nad Wisłostradą. Nasz kartograf sam przyznał, że zmapowanie tej trzypoziomowej konstrukcji było formalnie niemożliwe w świetle obowiązujących zasad, natomiast zrobił wszystko aby znalezienie właściwego przejścia było jak najbardziej intuicyjne. Mimo tego, wiele osób straciło cenne sekundy/minuty zastanawiając jak przedostać się na drugą stronę ruchliwej drogi, a uczestnicy po zawodach prześcigali się w propozycjach czytelniejszego zmapowania tego fragmentu - cieszymy się, że sprowokowaliśmy Was do tej burzy mózgów ;)

Na trasie Początkujących zwyciężył wczoraj Józef Owsiak (BKS Wataha), zaś 2. i 3. miejsca zajęły kolejno Róża Baranowska i Hania Wójtowicz. Zwyciężczynią na trasie Odważnych została tym razem Antonina Mianowska (UNTS), która wygrała z czasem 22'09. Na 2. miejscu uplasował się Piotr Panasiuk, a na ostatnim stopniu podium bieg zakończyła Marta Kasprzyk. Trasa Zuchwałych to zwycięstwo Krzysztofa Wójtowicza (UNTS) z przewagą półtorej minuty nad Bartłomiejem Maciejewskim. 3. miejsce po bardzo dobrym biegu ze stratą około dwóch minut do zwycięzcy zajęła Lena Chabiera. Wśród profesjonalistów mimo dużego błędu na przebiegu nad Wisłostradą zwyciężył Jan Bednarski (UNTS) z czasem 22'52, który o prawie półtorej minuty wyprzedził będącego w znakomitej dyspozycji Dariusza Sokalskiego. 3. miejsce, ze stratą 17 sekund do drugiego zawodnika na mecie, zajął Kacper Michalak - gratulujemy, bo jest to chyba pierwsze podium tego zawodnika w naszej najbardziej prestiżowej kategorii. Warte zauważenia jest także 4. miejsce Julii Głowacz (UNTS) na trasie profesjonalistów - nie pamiętamy kiedy ostatnio widzieliśmy tak wysoki wynik kobiecy w klasyfikacji OPEN (z niewielką, bo tylko dwuminutową stratą na trasie liczącej 5km) - wielkie gratulacje!

Dostępne są już pełne wyniki zawodów i międzyczasy. Zapraszamy do analizowania! Za niecałe dwa tygodnie (21 października) ostatni etap i jednocześnie wielki finał tegorocznego cyklu (po którym odbędzie sie dekoracja klasyfikacji generalnej) - już teraz zachęcamy Was do zgłaszania się, a niebawem podamy wszystkie informacje dotyczące biegu.