Gezno 2019

W tym roku GEZNO - górskie, ekstremalne zawody na orientacje zostały rozegrane w okolicach uzdrowiskowej miejscowości Rymanów Zdrój. W malowniczej scenerii jesiennej jak co roku zawodnicy pokonywali długie i trudne trasy o bardzo dużym przewyższeniu. Każdy kto zdecydował się na uczestnictwo miał okazję uczestniczyć w niecodziennej, wielogodzinnej przygodzie. Są to zawody w których biorą udział zespoły dwuosobowe – co odróżnia je od tradycyjnych zawodów BnO. Na wynik końcowy składają się wda etapy rozgrywane w sobotę i niedzielę. Łączny czas pokonania tras z obydwu dni i ilość, oraz waga poszczególnych punktów decyduje o wyłonieniu zwycięskiego zespołu. Zawody te zmuszają do wykazania się talentem nawigacyjnym, biegowym ale również są sprawdzianem z mistrzowskiego planowania. Pierwszy etap jest przygotowany w formie scorelaufu – dowolna kolejność zaliczania punktów kontrolnych i to właśnie wtedy umiejętność odpowiedniego zaplanowania trasy może zdecydować o zwycięstwie lub przegranej. Nasz klub miał wśród uczestników dużą reprezentację. Jak zawsze na podium nie zabrakło zawodników UNTS.

Rome Orienteering Meeting 2019

Miniony weekend grupa zawodników UNTS spędziła na zawodach Rome Orienteering Meeting 2019. Jest to impreza organizowana w Rzymie co roku na początku listopada. Zawodnicy naszego klubu startowali już na niej niejednokrotnie. Zawsze rywalizacja w pięknych zaułkach Rzymu kończy się dobrymi wynikami naszych zawodników, tak było i tym razem.

6 miejsce w sztafecie sprinterskiej na Pucharze Świata w Chinach!

Jesienne zawody to okres, w którym forma zawodnika budowana przed sezonem startowym i podczas jego trwania, walczy ze zmęczeniem narastającym z każdym startem. W trakcie kiedy niektórzy skłaniają się już raczej w kierunku roztrenowania i odpoczynku przed kolejnym sezonem, inni mają szczytowe osiągnięcia.
Zawodnicy naszego klubu uczestniczą w licznych zawodach z niezmienną zaciętością i zaangażowaniem charakterystycznym dla ludzi napędzanych pasją.

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza zakończyły Szybki Mózg 2019!

Finałowym biegiem na Stokłosach zakończyliśmy cykl Szybki Mózg 2019!

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza, czyli finał Szybkiego Mózgu

Prezentujemy wszystkie szczegóły finałowego etapu Szybkiego Mózgu 2019, który już w najbliższą środę, czyli 16 października. Zapraszamy do lektury!

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Lista startowa

Zgłoszenia na najbliższy etap już zamknięte - zapisało się ponad 200 osób, więc szykuje się zacięta rywalizacja o zwycięstwo. Przed zawodami warto przypomnieć kilka najważniejszych szczegółów dotyczących zawodów.

Start masowy
Tym razem bieg odbędzie się na zasadzie startu masowego, co oznacza, że wszyscy zawodnicy startują jednocześnie - Profesjonaliści i Zuchwali ruszają na trasę o godzinie 19:00, natomiast Początkujący i Dzieci o godzinie 19:10. Taki system biegu umożliwia bezpośrednią rywalizację między zawodnikami, ale pamiętajcie o tzw. motylkach. W każdej kategorii występuje kilka wariantów tras, których celem jest odseparowanie od siebie zawodników.

Biuro
W związku ze startem masowym należy pamiętać o odpowiednio wczesnym przyjściu do Biura Zawodów, które będzie czynne od 18:00. Nie zostawiajcie formalności w Biurze na ostatnią chwilę, bo tuż przed 19:00 na pewno będzie tłoczno.

Woda
Park Skaryszewski znany jest z licznych stawów i jeziorek - prosimy unikać niechcianej kąpieli, która ze względu na dość niskie temperatury mogą być umiarkowanie przyjemne. Pamiętajcie również, że kilka mniejszych stawów zostało pozbawionych wody na okres zimowy - przebieganie przez takie stawy jest dozwolone i zostały one na mapie odpowiednio oznaczone symbolem "do przejścia".

Błoto
Dla osób, które nie bywały ostatnimi czasy w Parku Skaryszewskim ważna informacja jest taka, że jest to teren w wielu miejscach dość błotnisty. Wiele ścieżek nie jest tam utwardzonych i w przypadku temperatury powyżej zera (a taka jest prognozowana na środę) może być ślisko, więc warto o tym pamiętać dobierając odpowiednie obuwie.

lista startowa

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE