Z mapą na Ursynowie - podsumowanie

Szybkomózgowe zmagania na Ursynowie już za nami. Teraz czeka nas krótka przerwa, a z kolejnym etapem powracamy tuż po wakacjach, czyli 11 września.

Z mapą na Ursynowie - zapraszamy!

4. etap Szybkiego Mózgu startuje w najbliższą środę na Ursynowie. Będzie to ostatni bieg z cyklu przed wakacyjną przerwą, więc tym bardziej warto wystartować!

World Orienteering Day za nami!

Ponad 250 zawodników wzięło wczoraj udział w 3. etapie Szybkiego Mózgu odbywającego się w ramach akcji Cała Polska biega z mapą oraz Światowego Dnia Orienteeringu (WOD).

Maj obfitujący w zawody

Na maj oraz weekend bezpośrednia go poprzedzający zaplanowano wiele zawodów w biegu i jeździe rowerowej na orientację. Imprezy różniły się rangą i terenami zmagań, jak i dystansami poszczególnych konkurencji. Rozegrano liczne zawody lokalne jak i Klubowe Mistrzostwa Polski w BnO i Mistrzostwa Polski w BnO. Zawodnicy UNTS jak zawsze z wieloma sukcesami uczestniczyli we wszystkich wymienionych imprezach. Zdobyliśmy liczne medale i zajęliśmy wysokie miejsca na wszystkich wymienionych zawodach!

Zapraszamy na Bulwary

3. etap Szybkiego Mózgu już 15 maja - biegamy na Bulwarach Wiślanych! Więcej szczegółów odnośnie biegu prezentujemy poniżej.

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Lista startowa

Zgłoszenia na najbliższy etap już zamknięte - zapisało się ponad 200 osób, więc szykuje się zacięta rywalizacja o zwycięstwo. Przed zawodami warto przypomnieć kilka najważniejszych szczegółów dotyczących zawodów.

Start masowy
Tym razem bieg odbędzie się na zasadzie startu masowego, co oznacza, że wszyscy zawodnicy startują jednocześnie - Profesjonaliści i Zuchwali ruszają na trasę o godzinie 19:00, natomiast Początkujący i Dzieci o godzinie 19:10. Taki system biegu umożliwia bezpośrednią rywalizację między zawodnikami, ale pamiętajcie o tzw. motylkach. W każdej kategorii występuje kilka wariantów tras, których celem jest odseparowanie od siebie zawodników.

Biuro
W związku ze startem masowym należy pamiętać o odpowiednio wczesnym przyjściu do Biura Zawodów, które będzie czynne od 18:00. Nie zostawiajcie formalności w Biurze na ostatnią chwilę, bo tuż przed 19:00 na pewno będzie tłoczno.

Woda
Park Skaryszewski znany jest z licznych stawów i jeziorek - prosimy unikać niechcianej kąpieli, która ze względu na dość niskie temperatury mogą być umiarkowanie przyjemne. Pamiętajcie również, że kilka mniejszych stawów zostało pozbawionych wody na okres zimowy - przebieganie przez takie stawy jest dozwolone i zostały one na mapie odpowiednio oznaczone symbolem "do przejścia".

Błoto
Dla osób, które nie bywały ostatnimi czasy w Parku Skaryszewskim ważna informacja jest taka, że jest to teren w wielu miejscach dość błotnisty. Wiele ścieżek nie jest tam utwardzonych i w przypadku temperatury powyżej zera (a taka jest prognozowana na środę) może być ślisko, więc warto o tym pamiętać dobierając odpowiednie obuwie.

lista startowa

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE