Mistrzostwa Polski 2021 nocny i średni - zapraszamy na oficjalną stronę!

Zapraszamy na oficjalną stronę organizowanych przez nas MP: http://www.mp2021.pl/

Finał w Powsinie zwieńczył Szybki Mózg 2020!

Finałowym biegiem w Parku Kultury w Powsinie ("Ursynów Nocą") zakończyliśmy cykl Szybki Mózg 2020!

Ursynów Nocą (finał Szybkiego Mózgu) 13 grudnia w Powsinie!

Zaległy, finałowy etap Szybkiego Mózgu odbędzie się w niedzielę 13 grudnia o godzinie 11:00 w Parku Kultury w Powsinie. Prezentujemy najważniejsze szczegóły dotyczące biegu.

Szybki Mózg 2020 - klasyfikacja generalna

Mamy już ostateczne rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej Szybkiego Mózgu 2020! Zapraszamy do zapoznania się z kolejnością zawodników w kategoriach wiekowych.

Finał Szybkiego Mózgu przełożony

Informujemy, że w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną finałowy etap Szybkiego Mózgu, który miał odbyć się w najbliższą środę, 21 października zostaje przełożony w bliżej nieokreśloną przyszłość.

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Po Mistrzostwach

Wczoraj biegiem sztafetowym zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów. W sumie pięć biegów w ciągu sześciu dni - było to niezłe wyzwanie dla wszystkich uczestników. Po niezwykle udanym biegu klasycznym, w którym nasz Piotrek Parfianowicz wywalczył najlepsze możiwe miejsce, czyli pierwsze, przyszedł czas na pozostałe biegi.

Podczas kwalifikacji biegu średniodystansowego nasi wypadli wyśmienicie, ponieważ Krzysiek Wołowczyk zajął 3. miejsce w swoim półfinale, natomiast Piotrek 4. Niestety tak dobrze nie był już w biegu finałowym, gdyż nasi uplasowali się w ostatniej dziesiątce. Dużo lepiej zaprezentowali się natomiast w piątkowym sprincie, rozgrywanym w samym centrum Hradec Kralove. Piotrek po niezłym biegu zajął bardzo dobre 8. miejsce, natomiast Krzysiek był 16. Podobnie, jak na longu, medal był z zasięgu naszych zawodników, ale zabrakło trochę opanowania i skupienia na trasie.

Bieg sztafetowy to osobna historia - na 1. zmianie w polskiej sztafecie biegał reprezentujący UKS Orientuś Łódź Krzysiek Rzeńca, który przyprowadził sztafetę na dobrym 6. miejscu. Na 2. zmianę wyruszył nasz Krzysiek - po świetnym biegu przybiegł na metę na 3. pozycji i wydawało się, że mając na ostatniej zmianie Piotrka, będziemy bić się o medal. Niestety, kilka błędów na początku trasy wykluczyło nas z walki o podium, a błąd na samej końcówce pozbawił nas szans na miejsce w szóstce, w związku z czym skończyliśmy na mimo wszystko dobrym, 7. miejscu.

Nie da się jednak ukryć, że występy Piotrka i Krzyśka na tegorocznych Mistrzostwach należy uznać za bardzo udane i dobrze rokują na przyszłość. Osiągniętych wyników serdecznie gratulujemy, a za rok w Bułgarii liczymy na jeszcze więcej.

bieg średniodystanowy
bieg sprinterski
bieg sztafetowy

fot. www.jwoc2013.cz

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE