Podsumowanie sezonu 2019

Listopad dobiega końca a z nim okres odpoczynku, czyli roztrenowanie. UNTS w dniach 16-17.11.2019  zorganizował dla swoich członków wyjazdowe podsumowanie sezonu. Byliśmy w okolicach Kielc, ciesząc się znakomitą pogodą podczas biegów - w sobotę sztafetowego a w niedzielę dystansu klasycznego.

Gezno 2019

W tym roku GEZNO - górskie, ekstremalne zawody na orientacje zostały rozegrane w okolicach uzdrowiskowej miejscowości Rymanów Zdrój. W malowniczej scenerii jesiennej jak co roku zawodnicy pokonywali długie i trudne trasy o bardzo dużym przewyższeniu. Każdy kto zdecydował się na uczestnictwo miał okazję uczestniczyć w niecodziennej, wielogodzinnej przygodzie. Są to zawody w których biorą udział zespoły dwuosobowe – co odróżnia je od tradycyjnych zawodów BnO. Na wynik końcowy składają się wda etapy rozgrywane w sobotę i niedzielę. Łączny czas pokonania tras z obydwu dni i ilość, oraz waga poszczególnych punktów decyduje o wyłonieniu zwycięskiego zespołu. Zawody te zmuszają do wykazania się talentem nawigacyjnym, biegowym ale również są sprawdzianem z mistrzowskiego planowania. Pierwszy etap jest przygotowany w formie scorelaufu – dowolna kolejność zaliczania punktów kontrolnych i to właśnie wtedy umiejętność odpowiedniego zaplanowania trasy może zdecydować o zwycięstwie lub przegranej. Nasz klub miał wśród uczestników dużą reprezentację. Jak zawsze na podium nie zabrakło zawodników UNTS.

Rome Orienteering Meeting 2019

Miniony weekend grupa zawodników UNTS spędziła na zawodach Rome Orienteering Meeting 2019. Jest to impreza organizowana w Rzymie co roku na początku listopada. Zawodnicy naszego klubu startowali już na niej niejednokrotnie. Zawsze rywalizacja w pięknych zaułkach Rzymu kończy się dobrymi wynikami naszych zawodników, tak było i tym razem.

6 miejsce w sztafecie sprinterskiej na Pucharze Świata w Chinach!

Jesienne zawody to okres, w którym forma zawodnika budowana przed sezonem startowym i podczas jego trwania, walczy ze zmęczeniem narastającym z każdym startem. W trakcie kiedy niektórzy skłaniają się już raczej w kierunku roztrenowania i odpoczynku przed kolejnym sezonem, inni mają szczytowe osiągnięcia.
Zawodnicy naszego klubu uczestniczą w licznych zawodach z niezmienną zaciętością i zaangażowaniem charakterystycznym dla ludzi napędzanych pasją.

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza zakończyły Szybki Mózg 2019!

Finałowym biegiem na Stokłosach zakończyliśmy cykl Szybki Mózg 2019!

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Wierzbno zdobyte

Przedostatni, czwarty etap Warszawa Nocą 2015 za nami - ponad 200 osób wzięło udział w dzisiejszym biegu na warszawskim Wierzbnie i mamy nadzieję, że wszyscy doskonale się bawili!

Teren zawodów stanowiło wybudowane w latach 60' Osiedle Wierzbno z nieregularną zabudową blokową, czyli okolica trochę różniąca się od tej ze styczniowego biegu. Niemniej jednak najlepsi zawodnicy poradzili sobie dobrze z wymagającymi trasami również i tutaj! Poniżej przedstawiamy najlepsze trójki zawodników na poszczególnych trasach:

Początkujący
1. Tymon Gajda 12'48
2. Tosia Mianowska 13'23
3. Hołdakowska Anna 13'44
3. Hołdakowski Bartek 13'44

Odważni
1. Jan Antonowicz 16'44
2. Maciej Klepacki 18'31
3. Michał Piotrowski 18'56

Zuchwali
1. Julia Głowacz 20'22
2. Michał Pierzchała 21'17
3. Wiktoria Marek 21'34

Profesjonaliści
1. Ilya Marchuk 23'07
2. Rafał Podziński 23'21
3. Adam Szmulkowski 23'42

Było to ostatni bieg liczony do klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu, więc w najbliższych dniach powinniśmy poznać zwycięzców Warszawa Nocą 2015. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 69 za gościnę, a Wam, uczestnicy za udział w zawodach. Wyniki i całą resztę znajdziecie na podstronie cyklu, a już teraz zapraszamy na finałowy etap na Ursynowie, który za miesiąc 16 marca. Zgłoszenia otwarte.

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE