1. etap Szybkiego Mózgu

Inauguracja Szybkiego Mózgu już w najbliższą środę! Już teraz zapraszamy serdecznie na Starą Ochotę, gdzie odbędzie się 1. etap naszego cyklu.

Nowy rok na obozie w Jagniątkowie.

Kolejny raz liczna grupa zawodników UNTS uczestniczyła w zimowym obozie treningowym w Jagniątkowie. Podczas tego bardzo aktywnego wypoczynku zrealizowano szereg treningów biegowych, wycieczek na nartach, po treningowych sesji rozciągających, nie obyło się bez biegania z mapą i aktywności mających na celu umacnianie więzi klubowych. Był czas na gry i zabawą sylwestrową, rozmowy i wspólne odpoczywanie. W 2020 rok klubowicze weszli z uśmiechem i zapałem do sportowej rywalizacji.

Startuje Szybki Mózg 2020

Ruszamy z 9. edycją Szybkiego Mózgu! Dziś oficjalnie przedstawiamy wszystkie szczegóły cyklu, w tym terminy, lokalizacje i inne nowości, które na Was czekają. Zapraszamy do lektury!

Podsumowanie sezonu 2019

Listopad dobiega końca a z nim okres odpoczynku, czyli roztrenowanie. UNTS w dniach 16-17.11.2019  zorganizował dla swoich członków wyjazdowe podsumowanie sezonu. Byliśmy w okolicach Kielc, ciesząc się znakomitą pogodą podczas biegów - w sobotę sztafetowego a w niedzielę dystansu klasycznego.

Gezno 2019

W tym roku GEZNO - górskie, ekstremalne zawody na orientacje zostały rozegrane w okolicach uzdrowiskowej miejscowości Rymanów Zdrój. W malowniczej scenerii jesiennej jak co roku zawodnicy pokonywali długie i trudne trasy o bardzo dużym przewyższeniu. Każdy kto zdecydował się na uczestnictwo miał okazję uczestniczyć w niecodziennej, wielogodzinnej przygodzie. Są to zawody w których biorą udział zespoły dwuosobowe – co odróżnia je od tradycyjnych zawodów BnO. Na wynik końcowy składają się wda etapy rozgrywane w sobotę i niedzielę. Łączny czas pokonania tras z obydwu dni i ilość, oraz waga poszczególnych punktów decyduje o wyłonieniu zwycięskiego zespołu. Zawody te zmuszają do wykazania się talentem nawigacyjnym, biegowym ale również są sprawdzianem z mistrzowskiego planowania. Pierwszy etap jest przygotowany w formie scorelaufu – dowolna kolejność zaliczania punktów kontrolnych i to właśnie wtedy umiejętność odpowiedniego zaplanowania trasy może zdecydować o zwycięstwie lub przegranej. Nasz klub miał wśród uczestników dużą reprezentację. Jak zawsze na podium nie zabrakło zawodników UNTS.

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Weekend nad morzem

Większość naszego klubu biegała nad morzem, a dokładniej w Kątach Rybackich, gdzie rozegrane zostały trzydniowe zawody Puchar Bałtyku. Nieliczna grupka naszych biegała z kolei za morzem, a dokładniej w Szwecji, gdzie rozegrane zostały tracyjne 10-zmianowe sztafety, czyli 10mila.

Puchar Bałtyku, który został poprzedzony 2 dniami intensywnych treningów w pobliskim Sztutowie, był dla wielu zawodników kolejną okazją do zmierzenia się z wieloma rywalami z podwórka krajowego. Teren był nieco trudniejszy, niż tydzień temu na Mazowszu, co niektórym sprawiło sporo problemów, ale i tak udało nam się zająć kilka dobrych miejsc.

Adam Gąsienica-Samek: 3. miejsce 10N
Jan Antonowicz: 1. miejsce 10R
Tosia Mianowska: 2 miejsce 10R
Michał Pierzchała: 1. miejsce M12
Kamil Anc: 3. miejsce M18
Maciej Grabowski: 2. miejsce M21E
Lena Chabiera: 3. miejsce W10
Julia Mianowska: 2. miejsce W12
Monika Gajda: 1. miejsce W21E
Agnieszka Biolik: 1. miejsce W35
Ewa Wołek: 1. miejsce W45
Mariola Wołowczyk: 3. miejsce W45

pełne wyniki
strona zawodów
zdjęcia Ani Duszy

Ci, którzy nie startowali w Pucharze Bałtyku mieli przyjemność pobiegać po szwedzkich bagnach na północny-zachód od Sztokholmu. W sobotę i niedzielę zostały rozegrane sztafety 10mila, w których skład wchodził bieg juniorów (4 zmiany), bieg kobiet (5 zmian) i bieg mężczyzn (10 zmian). W biegu kobiecym wystartowała Jolanta Kołosińska w barwach klubu OK Skogsfalken. Biegała ostatnią zmianę w swojej sztafecie, która ostatecznie zajęła 78. miejsce w stawce ponad 300 teamów. W biegu męskim wystartowali Jacek Morawski (Rehns BK, 1. zmiana, 28. miejsce sztafety), Piotrek Parfianowicz (Södertälje-Nykvarn OF 2, 10. zmiana, 54. miejsce sztafety) i Krzysztof Wołowczyk (OK Denseln 2, 8. zmiana, 67. miejsce sztafety).

strona zawodów

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE