Fun Run Przygoda z mapą - Ursynów

Gorąco zapraszamy na imprezę skierowaną do wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w biegu na orientację! 

Mistrzostwa Ursynowa w sprinterskim bno: informacje i wyniki.

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na Mistrzostwa Ursynowa w sprinterskim biegu na orientację - już 23 czerwca!

Mistrzostwa Polski 2021 nocny i średni - zapraszamy na oficjalną stronę!

Zapraszamy na oficjalną stronę organizowanych przez nas MP: http://www.mp2021.pl/

Finał w Powsinie zwieńczył Szybki Mózg 2020!

Finałowym biegiem w Parku Kultury w Powsinie ("Ursynów Nocą") zakończyliśmy cykl Szybki Mózg 2020!

Ursynów Nocą (finał Szybkiego Mózgu) 13 grudnia w Powsinie!

Zaległy, finałowy etap Szybkiego Mózgu odbędzie się w niedzielę 13 grudnia o godzinie 11:00 w Parku Kultury w Powsinie. Prezentujemy najważniejsze szczegóły dotyczące biegu.

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Papuś Mistrzem Świata!

Stało się! Piotrek Parfianowicz wywalczył dziś złoty złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów podczas biegu na dystansie klasycznym. Dzisiejszy start był pierwszym biegiem rozgrywanym w ramach Mistrzostw, które potrwają do najbliższej niedzieli. Był to dystans klasyczny, czyli najbardziej wymagający fizycznie spośród wszystkich startów - panowie mieli do pokonania trasę o długości 9.9km, a w tym 620 metrów przewyższenia! Piotrek pokonał ją w czasie 69 minut i 21 sekund, co dało mu bezdyskusyjne zwycięstwo z przewagą 1'16 nad Szwajcarem Florianem Schneiderem. 3. miejsce ze startą 2'23 zajął Rosjanin Andrey Kozyrev.

Trasa była wymagająca fizycznie, co nie do końca stawiało naszego zawodnika w roli faworyta z uwagi na fakt, że jeszcze miesiąc temu nie mógł biegać w związku ze złamanym palcem u stopy. Mimo to, Piotrek od samego początku trasy biegł dobrze i stabilnie, dzięki czemu na każdej radiokontroli był pierwszy.

Bieg był bardzo dobry! Na treningu dzień wcześniej fajnie mi się biegało, bo teren mi bardzo pasował. Na rozgrzewce też czułem się świetnie, więc stwierdziłem, że przy naprawdę dobrym biegu mogę zakręcić się koło 6. miejsca. No i taki bieg miałem, jakieś błędy się pojawiły, ale małe, jakbym zliczył to może ze dwie minuty by wyszło. Gdy dobiegłem na widokowy i usłyszałem, że jestem pierwszy, to aż z tego wszystkiego zapomniałem się napić, a chwilę wcześniej zjadłem żel i miałem strasznie lepko w ustach, co było chyba największym dyskomfortem w czasie biegu. Wiedziałem, że jak nie zrobię błędów na końcówce, to wygram i mimo tej lepkości jakoś się udało - podsumował swój występ po biegu nasz zawodnik.

Jest to już drugi medal Piotrka z Mistrzostw Świata Juniorów, ale pierwszy indywidualny - w 2011 roku razem z Michałem Olejnikiem i Rafałem Podzińskim zdobył złoto w biegu sztafetowym. Warto jednak sobie uświadomić, że jest to pierwszy złoty medal Polaka w biegu indywidualnym od 1994 roku, kiedy to złoto w biegu klasycznym wywalczył Robert Banach, więc ten sukces tym bardziej zasługuje na uwagę.

Nasz drugi zawodnik, czyli Krzysiek Wołowczyk wypadł dobrze zajmując 42. miejsce w stawce 169 zawodników. Stracił do Piotrka w sumie 9'54, jednak bieg w jego wykonaniu był całkiem dobry poza kilkoma błędami wariantowymi w środkowej części trasy, gdzie stracił najwięcej. Należy jednak pamiętać, że są to pierwsze tej rangi zawody dla Krzyśka, niemniej jednak liczymy na jeszcze lepsze występy w kolejnych startach. Jutro kwalifikacje biegu średniodystansowego - zapraszamy do śledzenia na żywo od 12:00!

wyniki
strona zawodów
zdjęcia

fot. www.jwoc2013.cz

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE