Podsumowanie sezonu 2019

Listopad dobiega końca a z nim okres odpoczynku, czyli roztrenowanie. UNTS w dniach 16-17.11.2019  zorganizował dla swoich członków wyjazdowe podsumowanie sezonu. Byliśmy w okolicach Kielc, ciesząc się znakomitą pogodą podczas biegów - w sobotę sztafetowego a w niedzielę dystansu klasycznego.

Gezno 2019

W tym roku GEZNO - górskie, ekstremalne zawody na orientacje zostały rozegrane w okolicach uzdrowiskowej miejscowości Rymanów Zdrój. W malowniczej scenerii jesiennej jak co roku zawodnicy pokonywali długie i trudne trasy o bardzo dużym przewyższeniu. Każdy kto zdecydował się na uczestnictwo miał okazję uczestniczyć w niecodziennej, wielogodzinnej przygodzie. Są to zawody w których biorą udział zespoły dwuosobowe – co odróżnia je od tradycyjnych zawodów BnO. Na wynik końcowy składają się wda etapy rozgrywane w sobotę i niedzielę. Łączny czas pokonania tras z obydwu dni i ilość, oraz waga poszczególnych punktów decyduje o wyłonieniu zwycięskiego zespołu. Zawody te zmuszają do wykazania się talentem nawigacyjnym, biegowym ale również są sprawdzianem z mistrzowskiego planowania. Pierwszy etap jest przygotowany w formie scorelaufu – dowolna kolejność zaliczania punktów kontrolnych i to właśnie wtedy umiejętność odpowiedniego zaplanowania trasy może zdecydować o zwycięstwie lub przegranej. Nasz klub miał wśród uczestników dużą reprezentację. Jak zawsze na podium nie zabrakło zawodników UNTS.

Rome Orienteering Meeting 2019

Miniony weekend grupa zawodników UNTS spędziła na zawodach Rome Orienteering Meeting 2019. Jest to impreza organizowana w Rzymie co roku na początku listopada. Zawodnicy naszego klubu startowali już na niej niejednokrotnie. Zawsze rywalizacja w pięknych zaułkach Rzymu kończy się dobrymi wynikami naszych zawodników, tak było i tym razem.

6 miejsce w sztafecie sprinterskiej na Pucharze Świata w Chinach!

Jesienne zawody to okres, w którym forma zawodnika budowana przed sezonem startowym i podczas jego trwania, walczy ze zmęczeniem narastającym z każdym startem. W trakcie kiedy niektórzy skłaniają się już raczej w kierunku roztrenowania i odpoczynku przed kolejnym sezonem, inni mają szczytowe osiągnięcia.
Zawodnicy naszego klubu uczestniczą w licznych zawodach z niezmienną zaciętością i zaangażowaniem charakterystycznym dla ludzi napędzanych pasją.

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza zakończyły Szybki Mózg 2019!

Finałowym biegiem na Stokłosach zakończyliśmy cykl Szybki Mózg 2019!

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Po Mistrzostwach

Wczoraj biegiem sztafetowym zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów. W sumie pięć biegów w ciągu sześciu dni - było to niezłe wyzwanie dla wszystkich uczestników. Po niezwykle udanym biegu klasycznym, w którym nasz Piotrek Parfianowicz wywalczył najlepsze możiwe miejsce, czyli pierwsze, przyszedł czas na pozostałe biegi.

Podczas kwalifikacji biegu średniodystansowego nasi wypadli wyśmienicie, ponieważ Krzysiek Wołowczyk zajął 3. miejsce w swoim półfinale, natomiast Piotrek 4. Niestety tak dobrze nie był już w biegu finałowym, gdyż nasi uplasowali się w ostatniej dziesiątce. Dużo lepiej zaprezentowali się natomiast w piątkowym sprincie, rozgrywanym w samym centrum Hradec Kralove. Piotrek po niezłym biegu zajął bardzo dobre 8. miejsce, natomiast Krzysiek był 16. Podobnie, jak na longu, medal był z zasięgu naszych zawodników, ale zabrakło trochę opanowania i skupienia na trasie.

Bieg sztafetowy to osobna historia - na 1. zmianie w polskiej sztafecie biegał reprezentujący UKS Orientuś Łódź Krzysiek Rzeńca, który przyprowadził sztafetę na dobrym 6. miejscu. Na 2. zmianę wyruszył nasz Krzysiek - po świetnym biegu przybiegł na metę na 3. pozycji i wydawało się, że mając na ostatniej zmianie Piotrka, będziemy bić się o medal. Niestety, kilka błędów na początku trasy wykluczyło nas z walki o podium, a błąd na samej końcówce pozbawił nas szans na miejsce w szóstce, w związku z czym skończyliśmy na mimo wszystko dobrym, 7. miejscu.

Nie da się jednak ukryć, że występy Piotrka i Krzyśka na tegorocznych Mistrzostwach należy uznać za bardzo udane i dobrze rokują na przyszłość. Osiągniętych wyników serdecznie gratulujemy, a za rok w Bułgarii liczymy na jeszcze więcej.

bieg średniodystanowy
bieg sprinterski
bieg sztafetowy

fot. www.jwoc2013.cz

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE