Podsumowanie sezonu 2019

Listopad dobiega końca a z nim okres odpoczynku, czyli roztrenowanie. UNTS w dniach 16-17.11.2019  zorganizował dla swoich członków wyjazdowe podsumowanie sezonu. Byliśmy w okolicach Kielc, ciesząc się znakomitą pogodą podczas biegów - w sobotę sztafetowego a w niedzielę dystansu klasycznego.

Gezno 2019

W tym roku GEZNO - górskie, ekstremalne zawody na orientacje zostały rozegrane w okolicach uzdrowiskowej miejscowości Rymanów Zdrój. W malowniczej scenerii jesiennej jak co roku zawodnicy pokonywali długie i trudne trasy o bardzo dużym przewyższeniu. Każdy kto zdecydował się na uczestnictwo miał okazję uczestniczyć w niecodziennej, wielogodzinnej przygodzie. Są to zawody w których biorą udział zespoły dwuosobowe – co odróżnia je od tradycyjnych zawodów BnO. Na wynik końcowy składają się wda etapy rozgrywane w sobotę i niedzielę. Łączny czas pokonania tras z obydwu dni i ilość, oraz waga poszczególnych punktów decyduje o wyłonieniu zwycięskiego zespołu. Zawody te zmuszają do wykazania się talentem nawigacyjnym, biegowym ale również są sprawdzianem z mistrzowskiego planowania. Pierwszy etap jest przygotowany w formie scorelaufu – dowolna kolejność zaliczania punktów kontrolnych i to właśnie wtedy umiejętność odpowiedniego zaplanowania trasy może zdecydować o zwycięstwie lub przegranej. Nasz klub miał wśród uczestników dużą reprezentację. Jak zawsze na podium nie zabrakło zawodników UNTS.

Rome Orienteering Meeting 2019

Miniony weekend grupa zawodników UNTS spędziła na zawodach Rome Orienteering Meeting 2019. Jest to impreza organizowana w Rzymie co roku na początku listopada. Zawodnicy naszego klubu startowali już na niej niejednokrotnie. Zawsze rywalizacja w pięknych zaułkach Rzymu kończy się dobrymi wynikami naszych zawodników, tak było i tym razem.

6 miejsce w sztafecie sprinterskiej na Pucharze Świata w Chinach!

Jesienne zawody to okres, w którym forma zawodnika budowana przed sezonem startowym i podczas jego trwania, walczy ze zmęczeniem narastającym z każdym startem. W trakcie kiedy niektórzy skłaniają się już raczej w kierunku roztrenowania i odpoczynku przed kolejnym sezonem, inni mają szczytowe osiągnięcia.
Zawodnicy naszego klubu uczestniczą w licznych zawodach z niezmienną zaciętością i zaangażowaniem charakterystycznym dla ludzi napędzanych pasją.

Mistrzostwa Ursynowa i Mazowsza zakończyły Szybki Mózg 2019!

Finałowym biegiem na Stokłosach zakończyliśmy cykl Szybki Mózg 2019!

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Fort Włochy

Wakacyjne przerwa dobiega końca! Już za 2 tygodnie w środę zapraszamy na kolejny etap Szybkiego Mózgu! Będzie to 4. etap naszych zawodów i zostanie rozegrany na terenie Fortu Włochy. Miejsce jest bardzo ciekawe, gdyż stanowi częściowo zrekultywowane pozostałości XIX-wiecznego fortu, który tworzył swego czasu fragment Twierdzy Warszawa. Jest to teren parkowo-leśny porośnięty miejscami dość dziką roślinnością. Mamy jednak również sporo terenów otwartych, a także pozostałości dawnych umocnień, które stanowią najciekawsze elementy fortu.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z terenu zawodów i jednocześnie przypominamy, że cały czas można się jeszcze zgłaszać na nasz bieg - zapisy są możliwe do niedzieli 1 września. Jednocześnie warto pamiętać, że jest to ostatni etap liczony do klasyfikacji generalnej Szybkiego Mózgu. Do owej klasyfikacji wliczamy trzy najlepsze spośród czterech pierwszych etapów SM, więc jeśli ktoś był nieobecny na poprzednich biegach lub słabo wypadł, to jest to ostatnia szansa, żeby poprawić swoją lokatę! Warto również pamiętać, że wszyscy zawodnicy, którzy będą uczestniczyć w 3 z 4 pierwszych biegów podczas ostatniego biegu (25 września) otrzymają pamiątkowego buffa.

strona Szybkiego Mózgu

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE