Początek sezonu biegowego, ruszamy pełną parą

Ostatni weekend marca upłynął pod znakiem Mistrzostw Polski w długodystansowym biegu na orientację. Są to najbardziej wymagające kondycyjnie Mistrzostwa Polski w roku. UNTS dobrze się zaprezentował na tej imprezie, jak zawsze nie zabrakło licznych medali. Na stronie zawodów można doczytać szczegółowe informacje i wyniki.

W pierwszy weekend kwietnia równierz nie próżnowaliśmy. Zuzanna Kubicka i Piotrek Parfianowicz biegali dziś 12,5 km po łąkach i lasach w pobliżu Krubina  na Wieliszewski Crossing. Gratulujemy dobrego biegania! Sukcesy są - Zuzanna 1 miejsce, Piotrek 2 miejsce.

Juniorzy pod opieką Rafała odwiedzili Czechy, gdzie uczestniczyli w  CEYOC. Czekamy na relację z tej wyprawy.
Spora grupka klubowiczów pobiegała trening techniczny na mapce Sterani - bardzo przyjemny, lekko pofałdowany teren, dużo PK, pozawijane traski, czyli fajna zabawa.

Ursynów Nocą za nami!

Stało się - 2 etap Szybkiego Mózgu 2019 za nami! Silna grupa zawodników w liczbie ponad 220 osób wystartowała dziś na Ursynowie, gdzie wszyscy mieli przyjemność zmagać się ciekawymi i wymagającymi trasami.

Ursynów Nocą już za tydzień!

Drugi etap Szybkiego Mózgu, czyli Ursynów Nocą dokładnie za tydzień! Prezentujemy najważniejsze szczegóły dotyczące biegu.

Zgrupowanie w Hiszpanii

W zeszłym tygodniu zakończyło się drugie w tym roku zgrupowanie zagraniczne. Tym razem 9-osobowa grupa naszych zawodników trenowała i startowała w słonecznej Hiszpanii. Oprócz wielu godzin spędzonych na treningach w rożnych terenach, na uwagę zasługują wyniki w zawodach Trofeo Internacional de Orientación Murcia Costa Cálida:bardzo wysokie - 10. i 12. miejsca Krzysztofa w sprincie i middlu WRE, solidne i stabilne wyniki Fryderyka, a także dobre występy dziewczyn w kategoriach juniorskich. Mamy nadzieję, że nabyte doświadczenie zaprocentuje w nadchodzącym sezonie!

Ferie doskonale zagospodarowane.

W okresie ferii zimowych zawodnicy UNTS budowali formę na obozie w Jagniątkowie. Prócz urozmaiconych treningów fizycznych znalazł się czas również na budowanie motywacji na nadchodzący sezon i analizę poprzedniego.

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Muranów zdobyty!

Stało się - inauguracja 3. edycji Szybkiego Mózgu za nami! Silna grupa zawodników w liczbie ponad 230 osób wystartowała dziś na Muranowie, gdzie wszyscy mieli przyjemność zmagać się ciekawymi i wymagającymi trasami.

Jako organizatorzy najbardziej obawialiśmy się pogody, która według prognoz miała nam dziś płatać sporo figli - od rana co jakiś czas padał deszcz i nic nie wskazywało na to, że się rozpogodzi. Okazało się jednak, że na sam bieg pokazało się słońce i ku uciesze wszystkich mieliśmy niemałą przyjemność biegać w bardzo dobrych warunkach.

Trasę Dzieci zdominowały dziewczyny - zwyciężyła Zuzanna Rudenko, która drugą na mecie Zuzannę Dolińską pokonała o 31 sekund. Na 3. miejscu bieg ukończyła Magdalena Kwiecień ze startą ponad dwóch minut do pierwszej Zuzanny. Wśród Początkujących najlepszy okazał się Hubert Heba, który trasę o długości 1.7km pokonał w niespełna 10 minut. 2. miejsce zajął Adam Parfianowicz, natomiast 3. był Piotr Jędrusik. Na trasie Zuchwałych najszybszy był 13-letni Michał Pierzchała, który zwyciężył z czasem 17'25. 2. miejsce ze startą niecałej minuty zajęła Iwona Wicha, natomiast 3. miejsce ze stratą 1'11 przypadło Marcinowi Miśkiewiczowi.

Na najdłuższej trasie Profesjonalistów najszybszy okazał się Piotr Łobodziński, który dystans 4.6km pokonał w ciągu 17 minut i 8 sekund. 2. miejsce przypadło Kamilowi Ancowi, który zakończył bieg ze startą 1'11, natomiast na 3. miejscu uplasował się Dmitro Terpai ze startą 2'32. Przez większą część trasy prowadzenie należało do Piotrka Parfianowicza, który przybiegł na metę z fenomenalnym czasem 15'18, natomiast okazało się, że ominął na swojej trasie 17PK, co oznaczało dyskwalifikację i tym samym zwycięstwo przeszło mu tuż koło nosa. Ominięcie punktu przez Piotrka możemy dobrze zobaczyć na powtórce z transmisji GPS poniżej. Dodatkowo warto zauważyć, że popełnił również 15-sekundowy błąd biegnąc na 15PK, ponieważ pobiegł najpierw w kierunku 16PK, z którego musiał się wrócić na 15PK i z powrotem na 16PK. Jak widać nawet najlepsi popełniają błędy, a dzięki śledzeniu GPS nic nie umknie naszej uwadze.

Na koniec chcemy podziękować wszystkim za tak liczny udział, a zwycięzcom poszczególnych tras świetnych wyników. Bardzo się cieszymy, że byliście dziś z nami oraz dziękujemy za wszystkie słowa uznania odnośnie dzisiejszych zawodów, bo usłyszeliśmy ich naprawdę sporo. Postaramy się, aby kolejne biegi były co najmniej równie ciekawe i wymagające, jak dzisiejszy start na Muranowie!

Oczywiście do Waszej dyspozycji są już wyniki i międzyczasy z zawodów, a także tradycyjnie mapy i powtórka z transmisji GPS z trasy Profesjonalistów. Prezentujemy również pierwsze zdjęcia - duża porcja fotek od Krzyśka Szlenadaka oraz nieco mniejsza od Ilyi Marchuka. Zapraszamy do oglądania!

Na koniec tradycyjnie zachęcamy do zgłaszania się na kolejny etap Szybkiego Mózgu, który co prawda dopiero 21 maja, ale warto zgłosić się już teraz. Biegamy na Chmielnej, więc jeszcze bardziej wchodzimy w ścisłe centrum Warszawy!

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE