Z mapą na Ursynowie - podsumowanie

Szybkomózgowe zmagania na Ursynowie już za nami. Teraz czeka nas krótka przerwa, a z kolejnym etapem powracamy tuż po wakacjach, czyli 11 września.

Z mapą na Ursynowie - zapraszamy!

4. etap Szybkiego Mózgu startuje w najbliższą środę na Ursynowie. Będzie to ostatni bieg z cyklu przed wakacyjną przerwą, więc tym bardziej warto wystartować!

World Orienteering Day za nami!

Ponad 250 zawodników wzięło wczoraj udział w 3. etapie Szybkiego Mózgu odbywającego się w ramach akcji Cała Polska biega z mapą oraz Światowego Dnia Orienteeringu (WOD).

Maj obfitujący w zawody

Na maj oraz weekend bezpośrednia go poprzedzający zaplanowano wiele zawodów w biegu i jeździe rowerowej na orientację. Imprezy różniły się rangą i terenami zmagań, jak i dystansami poszczególnych konkurencji. Rozegrano liczne zawody lokalne jak i Klubowe Mistrzostwa Polski w BnO i Mistrzostwa Polski w BnO. Zawodnicy UNTS jak zawsze z wieloma sukcesami uczestniczyli we wszystkich wymienionych imprezach. Zdobyliśmy liczne medale i zajęliśmy wysokie miejsca na wszystkich wymienionych zawodach!

Zapraszamy na Bulwary

3. etap Szybkiego Mózgu już 15 maja - biegamy na Bulwarach Wiślanych! Więcej szczegółów odnośnie biegu prezentujemy poniżej.

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Muranów zdobyty!

Stało się - inauguracja 3. edycji Szybkiego Mózgu za nami! Silna grupa zawodników w liczbie ponad 230 osób wystartowała dziś na Muranowie, gdzie wszyscy mieli przyjemność zmagać się ciekawymi i wymagającymi trasami.

Jako organizatorzy najbardziej obawialiśmy się pogody, która według prognoz miała nam dziś płatać sporo figli - od rana co jakiś czas padał deszcz i nic nie wskazywało na to, że się rozpogodzi. Okazało się jednak, że na sam bieg pokazało się słońce i ku uciesze wszystkich mieliśmy niemałą przyjemność biegać w bardzo dobrych warunkach.

Trasę Dzieci zdominowały dziewczyny - zwyciężyła Zuzanna Rudenko, która drugą na mecie Zuzannę Dolińską pokonała o 31 sekund. Na 3. miejscu bieg ukończyła Magdalena Kwiecień ze startą ponad dwóch minut do pierwszej Zuzanny. Wśród Początkujących najlepszy okazał się Hubert Heba, który trasę o długości 1.7km pokonał w niespełna 10 minut. 2. miejsce zajął Adam Parfianowicz, natomiast 3. był Piotr Jędrusik. Na trasie Zuchwałych najszybszy był 13-letni Michał Pierzchała, który zwyciężył z czasem 17'25. 2. miejsce ze startą niecałej minuty zajęła Iwona Wicha, natomiast 3. miejsce ze stratą 1'11 przypadło Marcinowi Miśkiewiczowi.

Na najdłuższej trasie Profesjonalistów najszybszy okazał się Piotr Łobodziński, który dystans 4.6km pokonał w ciągu 17 minut i 8 sekund. 2. miejsce przypadło Kamilowi Ancowi, który zakończył bieg ze startą 1'11, natomiast na 3. miejscu uplasował się Dmitro Terpai ze startą 2'32. Przez większą część trasy prowadzenie należało do Piotrka Parfianowicza, który przybiegł na metę z fenomenalnym czasem 15'18, natomiast okazało się, że ominął na swojej trasie 17PK, co oznaczało dyskwalifikację i tym samym zwycięstwo przeszło mu tuż koło nosa. Ominięcie punktu przez Piotrka możemy dobrze zobaczyć na powtórce z transmisji GPS poniżej. Dodatkowo warto zauważyć, że popełnił również 15-sekundowy błąd biegnąc na 15PK, ponieważ pobiegł najpierw w kierunku 16PK, z którego musiał się wrócić na 15PK i z powrotem na 16PK. Jak widać nawet najlepsi popełniają błędy, a dzięki śledzeniu GPS nic nie umknie naszej uwadze.

Na koniec chcemy podziękować wszystkim za tak liczny udział, a zwycięzcom poszczególnych tras świetnych wyników. Bardzo się cieszymy, że byliście dziś z nami oraz dziękujemy za wszystkie słowa uznania odnośnie dzisiejszych zawodów, bo usłyszeliśmy ich naprawdę sporo. Postaramy się, aby kolejne biegi były co najmniej równie ciekawe i wymagające, jak dzisiejszy start na Muranowie!

Oczywiście do Waszej dyspozycji są już wyniki i międzyczasy z zawodów, a także tradycyjnie mapy i powtórka z transmisji GPS z trasy Profesjonalistów. Prezentujemy również pierwsze zdjęcia - duża porcja fotek od Krzyśka Szlenadaka oraz nieco mniejsza od Ilyi Marchuka. Zapraszamy do oglądania!

Na koniec tradycyjnie zachęcamy do zgłaszania się na kolejny etap Szybkiego Mózgu, który co prawda dopiero 21 maja, ale warto zgłosić się już teraz. Biegamy na Chmielnej, więc jeszcze bardziej wchodzimy w ścisłe centrum Warszawy!

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE