Fun Run Przygoda z mapą - Ursynów

Gorąco zapraszamy na imprezę skierowaną do wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w biegu na orientację! 

Mistrzostwa Ursynowa w sprinterskim bno: informacje i wyniki.

Pragniemy Was serdecznie zaprosić na Mistrzostwa Ursynowa w sprinterskim biegu na orientację - już 23 czerwca!

Mistrzostwa Polski 2021 nocny i średni - zapraszamy na oficjalną stronę!

Zapraszamy na oficjalną stronę organizowanych przez nas MP: http://www.mp2021.pl/

Finał w Powsinie zwieńczył Szybki Mózg 2020!

Finałowym biegiem w Parku Kultury w Powsinie ("Ursynów Nocą") zakończyliśmy cykl Szybki Mózg 2020!

Ursynów Nocą (finał Szybkiego Mózgu) 13 grudnia w Powsinie!

Zaległy, finałowy etap Szybkiego Mózgu odbędzie się w niedzielę 13 grudnia o godzinie 11:00 w Parku Kultury w Powsinie. Prezentujemy najważniejsze szczegóły dotyczące biegu.

Szybki Mózg
1% na UNTS
Zdjęcia

Noworoczny etap

Warszawa Nocą rusza po Nowym Roku! Już za niecały tydzień będziecie mieli okazję pobiegać z mapą po praskiej stronie Wisły, a konkretnie na Gocławiu.

Ale kanał!
Arena styczniowego biegu to typowe blokowisko z licznymi ogródkami przydomowymi, placami zabaw i oczywiście ogromnym terenem szkolnym w samym centrum. To, co wyróżnia teren zawodów, to Kanał Gocławski biegnący ze wschodu na zachód i dzielący cały obszar na dwie części. Kanał, jak kanał - jest w nim woda, może nie pierwszego sortu, ale przynajmniej stanowi jakąś atrakcję dla nas biegaczy. Otóż chcemy zwrócić Waszą uwagę na ten kanał:
- kanał jest fizycznie trudny do przeskoczenia nie ryzykując zamoczenia się (prawdopodobnie tylko dla osób mających doświadczenie w skoku w dal)
- nad kanałem zbudowano kilka mostków, aby umożliwić miejscowym pokonywanie tej bariery
- kanał został oznaczony na mapie jako "nie do przejścia", co oznacza, że zakazane jest pokonywanie go w inny sposób, niż zaznaczone na mapie mostki
- nad kanałem w kilku miejscach położone są rury o średnicy 20-50cm, które nie zostały oznaczone na mapie jako "legalne" przeprawy z racji na niebezpieczeństwo, jakie generują, stąd wykorzystywanie ich do pokonania kanału jest zakazane i karane będzie dyskwalifikacją
- na obecny moment kanał jest jeszcze zamarznięty, więc potencjalnie da się go pokonać w wielu miejscach, ale biorąc pod uwagę prognozy pogody, w środę lodu już nie będzie, albo lód będzie bardzo cienki, więc tym bardziej zalecamy uwagę.
Podsumowując - pokonywanie Kanału Gocławskiego niezależnie od warunków atmosferycznych dozwolone jest tylko i wyłącznie korzystając z mostków zaznaczonych na mapie.

Centrum Zawodów
Baza zawodów zlokalizowana będzie w Szkole Podstawowej nr 312, ul. Umińskiego 12. Parkowanie zalecamy na parkingach i uliczkach osiedlowych wokół szkoły, których jest sporo. Poniżej najistotniejsze informacje dotyczące biegu:
1. Termin zgłoszeń upływa w niedzielę 10 stycznia o północy.
2. Biuro Zawodów pracuje w godzinach 18:00-19:00. Prosimy wszystkie osoby wypożyczające karty SPORTident o ich odbiór ich do godz. 19:00. Podobnie w przypadku osób, które zakupiły karty SPORTident.
3. Zapisy na bieg w dniu zawodów możliwe są w Biurze tylko w godzinach 18:00-18:45.
4. Osoby, które nie odbiorą swoich kart SPORTident do godziny 19:00 (przez to ich dane nie zdążą być wprowadzone do bazy), będą mogły sczytać swoje wyniki po biegu dopiero po przybiegnięciu wszystkich zawodników.

Start masowy
Przypominamy, że najbliższy etap odbędzie się w formie startu masowego, co oznacza, że wszyscy zawodnicy startować będą jednocześnie. Profesjonaliści i Odważni startują punktualnie o 19:00, a Zuchwali i Początkujący 5 minut później, czyli o 19:05. Zalecamy nieco wcześniejsze przybycie do Centrum Zawodów, bo przed samym startem może być ciężko się ze wszystkim wyrobić.

Start i meta
Zarówno start, jak i meta zlokalizowane będą na terenie Szkoły Podstawowej nr 312, więc nie będzie konieczności dojścia. Możliwość rozgrzewki również na terenie kompleksu boisk szkolnych.

Parametry tras
Długości tras na 3. etap przedstawiają się następująco:
- Początkujący: 1.5km, 8PK
- Odważni: 3.0km, 15PK
- Zuchwali: 4.4km, 20PK
- Profesjonaliści: 6.0km, 30PK

Zapisy
Zapisujemy się do niedzieli 10 stycznia do północy. Zgłoszenia są dostępne na podstronie zawodów.

Zapraszamy!

 

PŁATNOŚCI ONLINE NA NASZEJ STRONIE OBSŁUGUJE